RCD / NOVAS

Aberto o prazo Destino Riazor para o primeiro partido de Liga con novidades solidarias

08/08/2019 18:50

Unha temporada máis se activa Destino Riazor, o servizo para os socios e afeccionados que residen fóra da cidade e que lles permite acudir aos partidos que os equipos profesionais do Dépor disputan como locais en ABANCA-RIAZOR e a Cidade Deportiva de Abegondo en autobuses fretados polo Club.

Desde esta campaña o servizo de Destino Riazor terá un custo simbólico para os abonados do Deportivo: 1 euro por traxecto, importe que o Club destinará a proxectos de carácter social. Cada euro achegado polos socios do Deportivo a través do proxecto Destino Riazor destinarase integramente a outros proxectos de Responsabilidade Social Corporativa da Fudación Real Club Deportivo, como pode ser o caso das actividades do equipo de LaLiga Genuine. Os afeccionados en xeral continuarán pagando o suplemento de 5 euros sobre o prezo da entrada para poder disfutar deste servizo.

Xa é posible inscribirse para viaxar Destino Dépor ao partido RC Deportivo - Real Oviedo, que se xogará o domingo 18 de agosto de 2019 ás 18:00.

Custo:

-Socios: 2€

-Afeccionados (prezo xeral): 5€

Inscricións:

Para realizar e xestionar as túas inscricións debes acceder directamente na seguinte ligazón: http://destinodepor.rcdeportivo.es

Apertura de inscrición: 08/08/2019 18:00

Peche de inscrición: 14/08/2019 23:59

Publicación de rutas definitivas: 16/08/2019

O paquete Destino Dépor inclúe:

-Traslados en autocar

-Seguro de viaxe

-Entrada para asistir ao encontro (excepto no caso dos socios)

Avisos importantes:

Aqueles afeccionados que non se atopen á hora indicada nas paradas sinaladas tanto o traxecto de ida como de regreso corren o risco de perder o autobús. Dado que a posta en marcha do programa supón un investimento económico para o Club, só se activarán as rutas que teñan un mínimo 30 afeccionados inscritos. Por ese mesmo motivo os socios/afeccionados que unha vez inscritos se dean de baixa dunha ruta ou non acudan á mesma serán penalizados sen poder acceder á seguinte viaxe. Así mesmo, as prazas do autobús son limitadas, polo que unha vez completadas as prazas (por rigorosa orde de inscrición) non se aceptarán máis solicitudes para devandita ruta.

O dereito de uso gratuíto deste servizo outórgaselle unicamente ao titular do abono, polo que haberá un rigoroso control e no acceso ao bus deberá mostrarse o abono e DNI ao condutor.

DESTINO RIAZOR 1 
15:30 - CEE.- Estación de Autobuses
15:55 - VIMIANZO.- Parada de Bus
16:05 - BAIO.- Parada de Bus
16:35 - CARBALLO.- Estación de Autobuses
16:50 - LARACHA.- Parada de Bus
17:05 - ARTEIXO.- Parada de Bus
17:10 - VILARRODÍS.- Parada de Bus
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.

DESTINO RIAZOR 2 
15:00 - NOIA.- Alameda
15:30 - SANTIAGO.- Estadio San Lázaro
15:45 - SIGÜEIRO.- Parada de Bus
16:00 - ORDES.- Parada de bus
16:15 - CARRAL.- Parada de Bus
16:30 - VILABOA.- Parada de Bus
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.

DESTINO RIAZOR 3 
15:30 - FERROL.- Inferniño
15:40 - FENE.- Parada de Bus Perlío-Froiz
15:50 - MUGARDOS.- Supermercado Familia
16:05 - ARES.- Porta do Sol
16:15 - PONTEDEUME.- Intercambiador
16:25 - MIÑO.- Parada de Bus
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.

DESTINO RIAZOR 4 
14:00 - VERÍN.- Estación de Autobuses
15:00 - OURENSE.- Cervecería Asgalla R/ Francisco Añón Paz, 1
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.

DESTINO RIAZOR 5 
15:45 - MONFORTE DE LEMOS.- Estación de Autobuses
16:30 - SARRIA.- Estación de Autobuses
16:45 - LUGO.- Rúa Dinan (Cuartel da Garda Civil, detrás da Estación de Autobuses)
17:00 - RÁBADE.- Bar Bethoven
17:15 - BAAMONDE.- Tanatorio Iglesias
17:30 - GUITIRIZ.- Gasolinera
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.

DESTINO RIAZOR 5-A 
14:45 - VIVEIRO.- Oficina de Turismo
14:55 - XOVE.- Parada de Taxis
15:15 - SAN CIBRAO.- Casa do Mar
15:25 - CERVO.- Concello
15:45 - BURELA.- Estación de Autobuses
15:55 - FOZ.- Concello
16:05 - LOURENZÁ.- Cabaleiros
16:20 - MONDOÑEDO.- O Rei das Tartas
16:50 - ABADÍN.- Praza
17:05 - VILALBA.- Estación de Autobuses
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.

DESTINO RIAZOR 6 
15:00 - PONTEVEDRA.- Parada de Bus San Roque
15:30 - SANXENXO.- Estación de Autobuses
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.

DESTINO RIAZOR 6-A 
15:30 - VILAGARCÍA.- Rotonda de Cabadelo (Diante de Estaleiros)
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.

DESTINO RIAZOR 6-B 
15:15 - ILLA DE AROUSA
15:50 - PADRÓN.- Estrada nacional – Campo de Fútbol
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.

DESTINO RIAZOR 7 
14:45 - RIANXO.- Fronte ao Porto
15:00 - RIBEIRA.- Náutico
15:15 - POBRA.- Praza Atrio
15:30 - BOIRO.- Avda. da Constitución - Banco Sabadell
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.

DESTINO RIAZOR 8 
16:15 - SADA.- Parada de Bus
16:25 - LORBÉ.- Parada de Bus
16:35 - MERA.- Parada de Bus
16:45 - SANTA CRUZ.- Parada de Bus (Maxi)
16:55 - PERILLO.- Parada de Bus (Habitat)
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.

DESTINO RIAZOR 8-A 
16:15 - BETANZOS.- Parada de Bus (Palco da Música)
16:25 - GUÍSAMO.- Parada de Bus
16:35 - O CARBALLO.- Parada de Bus
16:45 - SAN PEDRO DE NÓS.- Parada de Bus (La Raqueta)
16:50 - CAMBRE.- Glorieta do Paraugas
16:55 - O BURGO.- Parada de Bus – Intercambiador – Estación FFCC
17:00 - ACEA DA MA.- Parada de Bus
Regreso: 30 minutos despois de acabar o partido desde o mesmo punto de chegada.