RCD / NOVAS

Bo inicio do Infantil A e Alevín A en o Torneo FootManía Oeste en Portugal

05/07/2019 10:50

Infantil A e Alevín A compiten desde onte xoves 4 de xullo no Torneo Internacional FootManía Oeste en Santa Cruz, Torres Vedras (Portugal).

Os equipos branquiazuis arrincaron a competición con dous triunfos cada un na primeira xornada da Fase de Grupos.

O Infantil A quedou emparellado na Primeira Fase no grupo 1 con estes equipos: Cerca FC, ACDC Corroios, EAS Turcifal e AD Bobadelense.

Onte, o conxunto deportivista superou ao EAS Turcifal (5-1) e AD Bobadelense (5-0).

Hoxe venres só hai un partido previsto. Será ante o ACDC Corroios (12:40 hora local) no Estadio do GD Sobreirense.

O calendario inicial de partidos do Infantil A en horario local (unha hora máis en España), cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Primeira Fase
Xoves 4 de xullo
INFANTIL A 5 (Martiño, Sierra, Hugo Alvarellos, Santi Díaz e Marco Baña) - EAS TURCIFAL 1
INFANTIL A 5 (Mardones, Martiño, Santi Díaz e Hugo Alvarellos -2-) - AD BOBADELENSE 0

Venres 5 de xullo
12:40: INFANTIL A - ACDC CORROIOS, no Estadio do GD Sobreirense

Sábado 6 de xullo
10:45: INFANTIL A - CERCA FC, no Estadio Polidesportivo do Cerca FC

O primeiro de grupo e o mellor segundo clasificado dos 3 grupos xogará a Fase Final Champions; mentres que o resto de equipos accede a unha Fase Final Respect para ditaminar a súa posición final no torneo.

O Alevín A superou ao GDR Casalinhense e UDR Algés

O Alevín A, pola súa banda, ten como primeiros rivais ao Club Futebol Benfica, CMF Arneiros, CDR Casalinhense e UDR Algés.

Na xornada de onte, o conxunto branquiazul desfíxose do GDR Casalinhense (14-0) e UDR Algés (0-2).

Hoxe venres agarda o CMF Arneiros (11:40, hora local) en Estadio do GD Sobreirense.

O calendario inicial de partidos do Alevín A en horario local (unha hora máis en España), cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Primeira Fase
Xoves 4 de xullo
ALEVÍN A 14 (Jorge -5-, Rubén -4-, Xenxo -2-, Álex, Jairo e David) - GDR CASALINHENSE 0
UDR ALGÉS 0 - ALEVÍN A 2 (Rubén e Xenxo)

Venres 5 de xullo
11:40: ALEVÍN A - CMF ARNEIROS, no Estadio do GD Sobreirense

Sábado 6 de xullo
11:30: ALEVÍN A - CF BENFICA, no Estadio do GDR Casalinhense

O primeiro de grupo xogará a Fase Final Champions; mentres que o resto de equipos accede a unha Fase Final Respect para ditaminar a súa posición final no torneo.