RCD / NOVAS

Calendario de #ANOSACANTEIRA, con cita o venres para o Cadete B e inicio de fase para Deportivo ABANCA B, Xuvenil A, Infantil B e Alevín de fútbol once

07/04/2021 21:31

Dous equipos de #ANOSACANTEIRA arrancan esta fin de semana a segunda parte da súa temporada: Deportivo ABANCA B e Xuvenil A. Ademais, outros dous, Infantil B e Alevín de fútbol once comezarán a súa competición nos seus respectivos grupos.

O Deportivo ABANCA B inicia a segunda fase ante o Oviedo Moderno CF B este sábado 10 de abril ás 16:30 en Abegondo.

O equipo que prepara Kevin Cabado accedeu como terceiro clasificado do subgrupo A á Fase polo Título da Primeira Nacional, grupo 1C. O formato de competición será de liga a dobre volta con estes rivais: Oviedo Moderno CF B, Gijón FF e CDE Racing Féminas B.

O conxunto branquiazul arrastrará da Primeira Fase os puntos logrados (30 puntos) así como os goles a favor e en contra: 58 por 22 goles.

Tendo en conta que na primeira fase o subgrupo A, o do Deportivo ABANCA B, tivo máis partidos que o B, é necesario recorrer a un coeficiente que marque a puntuación axustada dun equipo respecto doutro que disputou diferente número de partidos que o primeiro.

O método para calcular o coeficiente é sinxelo: basta con dividir o número de puntos obtidos entre os partidos xogados. Así se reflicte a cualificación real do equipo durante a competición e determinando o seu lugar na táboa.

O primeiro clasificado deste grupo así como o mellor segundo dos sete grupos accederá á Fase Final polo ascenso á Segunda División RFEF.

Pola súa banda, o Xuvenil A, que accedeu á Segunda Fase para a Copa de Campións como brillante campión do subgrupo A da División de Honra, arrancará en Santander fronte ao CD Marina Sport Ao domingo 11 de abril ás 12:30.

O formato de competición será de liga a unha soa volta cos cinco primeiros clasificados do subgrupo B como rivais: Sporting de Gijón, Real Racing Club de Santander, Atlético Perines, Bansander e o citado CD Marina Sport.

Arrástranse os puntos da Primeira Fase; por conseguinte, o Xuvenil A arranca con 45 puntos na primeira posición, seguido polo RC Celta (43 puntos) e Sporting de Gijón (39 puntos).

Só o campión e o mellor segundo dos sete grupos xogará a Copa de Campións.

Ademais, outros dous equipos de #ANOSACANTEIRA entran en competición oficial. Por unha parte o Infantil B no grupo A de Primeira Autonómica enfróntase en Abegondo o venres (18:30, campo 7) ao Sporting Coruñés SD A; e o sábado 10 de abril (12:30, campo 7), tamén na Cidade Deportiva, o Alevín mídese ao Victoria CF B no inicio do grupo A de Primeira Autonómica de fútbol once.

Pola súa banda, en Terceira División, no grupo play off de ascenso, o Fabril visita ao CD Estradense o domingo 4 de abril ás 12:00 horas. O filial arrancou con derrota ante o CD Choco o pasado domingo esta fase e precisa puntuar xa para tentar coarse entre os dous primeiros.

Tamén ten cita ligueira o Cadete A e Infantil A en A Coruña ante os respectivos equipos do CD Calasanz. Ambos os partidos serán o sábado 10 de abril ás 16:30 no campo da Grela 1 e A Leyma respectivamente.

A xornada en #ANOSACANTEIRA ábrea o Cadete B este venres 9 de abril en Abegondo ante o Viveiro CF na terceira xornada do subgrupo A norte da Liga Galega.

O calendario de partidos é o seguinte:

Terceira División
2ª xornada: CD ESTRADENSE - FABRIL, o domingo 11 de abril ás 12:00 no Novo Campo Municipal da Estrada
Clasificación do grupo play off de ascenso: 1. Racing Villalbés (un partido menos), 40 puntos; 2. CD Estradense e CD Choco, 34 puntos; 4. Fabril, 32 puntos; 5. Rápido de Bouzas (un partido menos), 31 puntos; 6. Silva SD, 30 puntos...

Categoría feminina
1ª xornada: DEPORTIVO ABANCA - OVIEDO MODERNO CF B, o sábado 10 de abril ás 16:30 en Abegondo
Clasificación da Primeira Nacional, segunda fase grupo 1D: 1. Oviedo Moderno CF B, 36 puntos (coeficiente 2,57); 2. Gijón FF, 33 puntos (coeficiente 2,35); 3. Victoria CF e Viajes InterRías FF, 37 puntos (coeficiente 2,31); 5. Deportivo ABANCA B, 30 puntos (coeficiente 1,88); 6. CDE Racing Féminas B, 25 puntos (coeficiente 1,78)

Categoría xuvenil
1ª xornada: CD MARINA SPORT - XUVENIL A, o domingo 11 de xullo ás 12:30 no campo Soto da Mariña (Santa Cruz de Bezana, Cantabria)
Clasificación da División de Honra, grupo 1C: 1. Xuvenil A, 45 puntos; 2. RC Celta, 43 puntos; 3. Sporting de Gijón, 39 puntos...

Categoría cadete
4ª xornada: CD CALASANZ - CADETE A, o sábado 10 de abril ás 16:30 na Grela 1
Clasificación da División de Honra, subgrupo D: 1. Cadete A (un partido menos), 6 puntos; 2. Victoria CF, 4 puntos...

4ª xornada: CADETE B - VIVEIRO CF, o venres 9 de abril ás 19:00 en Abegondo
Clasificación da Liga Galega, subgrupo A norte: 1. 1. Viveiro CF, 9 puntos; 2. CD Lugo B, 6 puntos; 3. Cadete B (un partido menos), 3 puntos; 4. SCD Milagrosa (un partido menos) e SD Ribadeo (un partido menos), 0 puntos

Categoría infantil
4ª xornada: CD CALASANZ - INFANTIL A, o sábado 10 de abril ás 16:30 no campo da Leyma
Clasificación da Liga Galega, subgrupo B norte: 1. Infantil A (un partido menos) e Victoria CF (un partido menos), 6 puntos; 3. Ural Español CF e Atlético Coruña Montañeros CF A, 3 puntos...

Primeira Autonómica A Coruña, grupo A, 1ª xornada: INFANTIL B - SPORTING CORUÑÉS SD A, o venres 9 de abril ás 18:30 en Abegondo (campo 7)

Categoría alevín
Primeira Autonómica A Coruña de fútbol once, grupo A, 1ª xornada: ALEVÍN - VICTORIA CF B, o sábado 10 de abril ás 12:30 en Abegondo (campo 7)