RCD / NOVAS

Calendario de #ANOSACANTEIRA venres 24, sábado 25 e domingo 26

23/03/2017 22:08

O partido do Trofeo Luís Calvo de fútbol once entre o Ural A e o Alevín A, ambos os empatados a 21 puntos á fronte do grupo norte, é un dos partidos máis destacados en #ANOSACANTEIRA este fin de semana. O encontro está fixado para o domingo 26 ás 12:30 en Elviña (pequeno).

En Terceira División, o Fabril recibe en Abegondo ao Barbadás o domingo 26 de marzo ás 12:00.

Como é habitual, os socios teñen libre acceso á cidade deportiva. Para o público a entrada custa 10 euros, 3 para os menores de 16 anos.

O líder da categoría aspira a manter o seu colchón de puntos nesta recta final da competición.

Xogan tamén na cidade deportiva, pero o sábado 25, Xuvenil B (16:30) e Cadete A (12:00).

Para estes dous partidos, os socios deportivistas teñen libre acceso á cidade deportiva. Para o público, a entrada sénior custa 3 euros.

A xornada arrinca o venres 24 de marzo co partido da Primeira División Autonómica entre o Infantil B e o Calasanz B, ás 18:30 no campo 7.

O calendario de partidos é o seguinte:

Terceira División
FABRIL - BARBADÁS, o domingo 26 de marzo ás 12:00 en Abegondo
Clasificación: 1. Fabril, 63 puntos; 2. Rápido de Bouzas, 58 puntos; 3. Cerceda, 56 puntos...

Categoría feminina
O VAL - DEPORTIVO ABANCA B, o domingo 26 de marzo ás 12:00 no campo de O Sinde (O Val)
Clasificación da Primeira División Autonómica: ... 9. Milagrosa (un partido menos), 28 puntos; 10. Deportivo Abanca B, 25 puntos (dous partidos menos); 11. Arcadia, 19 puntos...

Categoría xuvenil
AREOSA - XUVENIL A, o sábado 25 de marzo ás 16:30 no campo da Xunqueira (Vigo)
Clasificación da División de Honra: 1. Celta, 63 puntos; 2. Sporting de Gijón, 60 puntos; 3. Xuvenil A, 58 puntos; 4. Lugo, 55 puntos...

XUVENIL B - CONXO, o sábado 25 de marzo ás 16:30 en Abegondo (campo 6)
Clasificación da Liga Nacional: 1. Celta B, 65 puntos; 2. Xuvenil B, 57 puntos; 3. Pontevedra, 48 puntos...

Categoría cadete
CADETE A - AREOSA, o sábado 25 de marzo ás 12:00 en Abegondo (campo 5)
Clasificación da División de Honra: 1. Celta, 76 puntos; 2. Cadete A, 66 puntos; 3. Victoria, 49 puntos...

EF LALÍN - CADETE B, o sábado 25 de marzo ás 10:30 no Anexo ao Manuel Anxo Cortizo (Lalín)
Clasificación da liga Galega, grupo 1º: 1. Calasanz, 60 puntos; 2. Cadete B (un partido máis), 58 puntos; 3. Santiago de Compostela, 51 puntos...

Categoría infantil
EF LALÍN - INFANTIL A, o sábado 25 de marzo ás 12:00 no Anexo ao Manuel Anxo Cortizo (Lalín)
Clasificación da liga Galega, grupo 1º: 1. Infantil A, 74 puntos; 2. Ural, 67 puntos...

INFANTIL B - CALASANZ B, o venres 24 de marzo ás 18:30 en Abegondo (campo 7)
Clasificación da Primeira División Autonómica, grupo 1º: 1. Infantil B, 69 puntos; 2. Imperátor e Oza Xuvenil, 59 puntos...

Categoría alevín
URAL A - ALEVÍN A, o domingo 26 de marzo ás 12:30 en Elviña (pequeno)
Clasificación do Trofeo Luís Calvo de fútbol once, grupo 1º: 1. Ural A e Alevín A, 21 puntos; 3. Calasanz A, 18 puntos...

URAL C - ALEVÍN B, o domingo 26 de marzo ás 10:00 en La Torre
Clasificación da Segunda Fase, grupo 1º: 1. Alevín B, 25 puntos; 2. Calasanz C, 22 puntos; 3. Ural C, 21 puntos...

Categoría benxamín
BENXAMÍN A - RAYO SADENSE A, o sábado 25 de marzo ás 12:00 na Grela 2
Clasificación da Primeira Comarcal A Coruña: 1. Benxamín A (un partido menos), 61 puntos; 2. Ural A, 59 puntos; 3. Olímpico A, 57 puntos...

BENXAMÍN B - ONCE CABALLEROS B, o sábado 25 de marzo ás 11:00 en A Torre
Clasificación da Segunda Comarcal A Coruña: 1. Benjamín B, 58 puntos; 2. Ural C (un partido menos), 50 puntos...