RCD / NOVAS

Calendario de partidos en #ANOSACANTEIRA, con inicio de liga esta semana para o Xuvenil B

16/09/2021 09:50

O Xuvenil B inicia este domingo 19 de setembro ás 9:30 no campo da Grela na Coruña ante o Ural Español CF B a defensa do seu título de campión da Liga Nacional.

Esta temporada, o formato de competición será de liga a dobre volta todos contra todos, cun total de 34 xornadas. Os dous primeiros ascenderán á División de Honra e os dous últimos perderán a categoría.

En canto ao resto de encontros oficiais en #ANOSACANTEIRA, o Fabril visita ao Noia CF (domingo ás 18:00 horas); mentres que repite en Abegondo o Xuvenil A, pero o sábado ás 16:00 fronte ao CD Covadonga.

En canto aos amigables, teñen dobre cita o Cadete (en San Tirso e Narón), e o Infantil, que abriu onte mércores 15 de setembro o calendario co seu terceiro exame de pretemporada, no campo do Pinar de Vizoño fronte ao Victoria CF A. O resultado favoreceu aos branquiazuis: 10-0.

Mañá venres, o conxunto que prepara Miguel Figueira participa na X edición do Torneo Apertura organizado polo Club Portero 2000 no campo de Monteporreiro (Pontevedra). O formato de competición será de todos contra todos con estes rivais: Portero 2000, Arosa SC e RC Celta.

Tamén chega o primeiro test para os dous equipos alevíns e os dous benxamíns do Club, todos eles en Bertamiráns o sábado 18 pola mañá.

O calendario de partidos, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Terceira RFEF
2ª xornada: NOIA CF - FABRIL, o domingo 19 de setembro ás 18:00 no campo de San Lázaro (Noia)

Categoría feminina
Primeira Nacional, grupo 1º, 3ª xornada: VERSALLES CF - DEPORTIVO ABANCA B, o sábado 18 de setembro ás 17:00 no Campo de La Luz (Avilés)

Categoría xuvenil
División de Honra, 3ª xornada: XUVENIL A - CD COVADONGA, o sábado 18 de setembro ás 16:00 en Abegondo

Liga Nacional, 1ª xornada: URAL ESPAÑOL CF B - XUVENIL B, o domingo 19 de setembro ás 9:30 na Grela

Categoría cadete
Amigable: SAN TIRSO SD - CADETE, o venres 17 de setembro ás 18:45 no campo do Monte (San Tirso)
Amigable: SD Ou VAL - CADETE, o sábado 18 de setembro ás 12:00 no campo de Sinde

Categoría infantil
Amigable (xogado onte mércores): INFANTIL 10 (Janusz -2-, Rubén -2-, Marcos -2-, Mosquera, Diego, Lucas e Hugo) - VICTORIA CF A 0
X Torneo Apertura en Monteporreiro (Pontevedra)
Venres 17 de setembro
17:20: EF PORTERO 2000 - INFANTIL
18:40: AROSA SC - INFANTIL
19:20: INFANTIL - RC CELTA

Categoría alevín
Amigable: BERTAMIRÁNS FC - ALEVÍN A, o sábado 18 de setembro ás 11:45 no Municipal de Bertamiráns (Ames)

Amigable: BERTAMIRÁNS FC B - FABRIL FC ALEVÍN, o sábado 18 de setembro ás 11:45 no Municipal de Bertamiráns (Ames)

Categoría benxamín
Amigable: BERTAMIRÁNS FC - BENXAMÍN A, o sábado 18 de setembro ás 12:45 no Municipal de Bertamiráns (Ames)

Amigable: BERTAMIRÁNS FC B - FABRIL FC BENXAMÍN, o sábado 18 de setembro ás 12:45 no Municipal de Bertamiráns