RCD / NOVAS

Catro equipos de #ANOSACANTEIRA, en competición hoxe en Marín, Navarra e Alemaña

08/12/2018 21:44

Catro equipos de #ANOSACANTEIRA competiron hoxe sábado en 3 torneos amigables en Navarra, Marín (Pontevedra) e Griesheim (Alemaña).

O Cadete A finalizou nunha meritoria sexta praza no Torneo Internacional Vila de Cabanillas en Navarra.

O Alevín A caeu en cuartos de final do Trofeo Tucho de la Torre, competición na que o Benxamín A xoga mañá domingo a semifinal ante o RC Celta.

Finalmente en Alemaña, o Alevín B clasificouse para a Fase Final, que se xoga mañá domingo.

O Cadete A acaba 6º en Navarra

O Cadete A de o Dépor participou na 27ª edición do Torneo Internacional Vila de Cabanillas (Navarra).

A competición xogouse nos municipios de Cabanillas, Azagra, Lodosa, Ribaforada e Milagro.

O conxunto deportivista acabou o torneo hoxe en 6ª posición, após caer pola mínima ante o Deportivo Alavés (0-1).

Os seus resultados foron os seguintes:

Venres 7 de decembro
FC BARCELONA 0 - CADETE A 1 (Padín). Quenda de penaltis: 1-2
CADETE A 0 - LEVANTE UD 0. Quenda de penaltis: 1-2

Sábado 8 de decembro

Partido pola 5ª praza

CADETE A 0 - DEPORTIVO ALAVÉS 1

O Alevín B xoga mañá a Fase Final da SuperCup 2018 en Alemaña

O Alevín B participa en Alemaña na SuperCup 2018 na cidade de Griesheim.

O conxunto deportivista superou a Primeira Fase hoxe sábado e mañá domingo 9 de decembro xogará a Fase Final.

O calendario de partidos para o Alevín B, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Sábado 8 de decembro

Primeira Fase

SC VIKTORIA GRIESHEIM 0 - ALEVÍN B 4 (Balbas, Diego -2- e Nico Ruiz)
EINTRACHT FRANKFURT 3 - ALEVÍN B 1 (Balbas)
ALEVÍN B 1 (Balbas) - VfL WOLFSBURG 4
SV DARMSTADT 98 0 - ALEVÍN B 5 (Nico Ruiz, Anxo -2-, Íker e un futbolista rival en propia meta)
ALEVÍN B 2 (Diego e Balbas) - BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH 1

Domingo 9 de decembro

Fase Final

12:23: BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH - ALEVÍN B
13:27: ALEVÍN B - KICKERS OFFENBACH
14:31: ALEVÍN B - RB LEIPZIG

O Benxamín A segue vivo no Torneo Internacional Tucho da Torre

Alevín A e Benxamín A representan ao Dépor na IV edición do Torneo Internacional Tucho de la Torre de fútbol-8, organizado pola Escola de Fútbol Vila de Marín.

O Alevín A caeu en cuartos de final, apeado polo Real Zaragoza (0-1).

Os seus resultados foron os seguintes:

Sábado 8 de decembro
Primeira Fase
ALEVÍN A 10 (Íker, Dani, Murilo -3-, David -2-, Jorge -2- e Jairo) - EF VILA DE MARÍN 0
REAL VALLADOLID 1 - ALEVÍN A 1 (Dani)
FC PORTO 3 - ALEVÍN A 1 (Murilo)
REAL OVIEDO 1 - ALEVÍN A 0

Cuartos de final

ALEVÍN A 0 - R. ZARAGOZA 1

Pola súa banda, o Benxamín A xoga mañá domingo as semifinais ante o RC Celta.

Os seus resultados foron estes:

Sábado 8 de decembro
Primeira Fase
BENXAMÍN A 6 (Íker, Paulo, Joaquín, Pablo -2- e Iago) - EF VILA DE MARÍN 0
FC PORTO 1 - BENXAMÍN A 1 (Joaquín)
SCD PONTECALDELAS 1 - BENXAMÍN A 5 (Paulo -2-, Íker, Nico e Pablo)
SPORTING DE GIJÓN 1 - BENXAMÍN A 1 (Paulo)

Cuartos de final

BENXAMÍN A 6 (Iker -2-, Iago, Paulo, Pablo e Uxío) - CD LUGO 1

Domingo 9 de decembro
Semifinal
10:00: BENXAMÍN A - RC CELTA

O Alevín A, campión do Trofeo do Laracha CF

O Alevín A adxudicouse a 6ª edición do Torneo do Laracha CF, que se disputou no Municipal de Laracha o pasado xoves 6 de decembro, día festivo.

Os resultados do equipo que prepara Roberto Veres foron os seguintes:

Primeira Fase
ALEVÍN A 8 (Rubén -5-, Bruno -2- e Álex) - ED XUVENTUDE DE OROSO 0
ALEVÍN A 4 (Xenxo -2-, Mosquera e Samuel) - ATLÉTICO ARTEIXO 0
ED LUÍS CALVO SANZ 1 - ALEVÍN A 2 (Janusz e Trillo)

Cuartos de final
ALEVÍN A 0 - IMPERÁTOR OAR 0. Por penaltis: 3-1

Semifinais
ALEVÍN A 8 (Raúl -3-, Álex -2-, Bruno, Xenxo e Eder) - DUBRA SD 0

Final
ALEVÍN A 5 (Xenxo -2-, Mosquera, Eder e Janusz) - URAL CF 0

Un Infantil branquiazul levou o 2º Torneo do CD Lugo

Un Infantil do Dépor competiu o pasado xoves 6 de decembro, día festivo, na 2ª edición do Torneo do CD Lugo.

O conxunto branquiazul mediuse pola mañá ao CD Lugo no campo das Gándaras na primeira semifinal. Gañaron os deportivistas (1-3), con tantos de Dani -2- e Lucas.

A final foi pola tarde, co Sporting de Gijón, que derrotou ao RC Celta en semifinais, como rival. De novo gañou o Infantil branquiazul (2-0), grazas aos goles de Pablo Seco e Guerreiro.

Ademais, Pablo Seco foi nomeado mellor xogador do torneo.