RCD / NOVAS

Dúas vitorias e tres empates, balance da canteira este fin de semana en competicións oficiais

  Este fin de semana iniciaron a competición oficial varios equipos da canteira deportivista: Deportivo Feminino B, (Primeira Autonómica), Xuvenil B (Liga Nacional), Cadete A (División de Honra) e Infantil B (Primeira Autonómica, grupo 1º).

11/09/2016 21:22

Tiña que arrincar tamén o Infantil A, pero o seu primeiro partido do grupo norte da liga Galega ante o Lugo xogarase o mércores 14 de setembro en Abegondo (19.30), ao disputar o conxunto deportivista este fin de semana un torneo na localidade rioxana de Arnedo. Ese mesmo mércores 14 de setembro debutará tamén o Cadete B, en Abegondo ante o Lugo B (19.30 horas), en partido pertencente á primeira xornada da liga Galega, grupo norte. 
 
Este fin de semana na cidade deportiva só xogou o Xuvenil A, que derrotou (1-0) con xustiza ao Pavillón; e o Benjamín B, que tamén onte sábado disputou no seu primeiro amigable de pretemporada, nesta ocasión ante o Orillamar A (3-4).
 
Ademais onte sábado empataron en Lugo o Xuvenil B e Cadete A; e gañou o Infantil B na Coruña. Hoxe domingo, ademais da vitoria do Fabril, o Dépor Feminino B igualou sen goles no campo do AlertaNavia, no seu primeiro partido en Primeira Autonómica.
 
Os resultados do fin de semana foron os seguintes:
 
Terceira División
 
BARCO 2 - FABRIL 3 (Bamba, Óscar e Borja Galán)
 
Categoría Feminina
 
Primeira División Autonómica Feminina, primeira xornada: ALERTANAVIA 0 - DEPORTIVO FEMININO B 0
 
Categoría Xuvenil
 
División de Honra, segunda xornada: XUVENIL A 1 (Boedo) - PAVILLÓN 0
 
Liga Nacional, primeira xornada: LUGO B 2 - XUVENIL B 2 (Celeiro e Vermello)
 
Categoría Cadete
 
División de Honra, primeira xornada: LUGO 1 - CADETE A 1 (Ernesto)
 
Categoría Infantil
 
Primeira Autonómica, grupo 1º, primeira xornada: ATLÉTICO CASTROS 0 - INFANTIL B 7 (Hugo Baldomar (4), Iván, Roque e Álvaro)
 
TORNEOS AMIGABLES
 
Este fin de semana varios equipos da canteira deportivista tiveron torneos amigables, como preparación de pretemporada: Infantil A en Arnedo (A Rioxa); Alevín A e Benjamín A en Narón; e o Alevín B na localidade pontevedresa de Salceda de Caselas.
 
O Benjamín A gañou onte sábado o torneo do club Narón Ou Freixo, no que o Alevín A foi subcampión hoxe domingo da súa categoría.
 
Pola súa banda, o Alevín B realizou un gran papel no trofeo benéfico 'Michael Pais' en Salceda. Foi un digno cuarto clasificado, derrotado na final de consolación na quenda de penaltis.
 
En Arnedo (A Rioxa), o Infantil A finalizou terceiro da Fase de Consolación.
 
Os resultados do fin de semana foron os seguintes:
 
Categoría Infantil
 
Torneo Escola de Fútbol de Arnedo (A Rioxa)
 
Venres 9 de setembro
Primeira Fase
INFANTIL A 0 - ATHLETIC CLUB 0. A penaltis: 3-2
INFANTIL A 0 - CERDEIRA OSAKA (Xapón) 2
 
Sábado 10 de setembro
Fase de Consolación
NUMANCIA 0 - INFANTIL A 3 (Jorge, Álvaro e Padín)
VILARREAL 4 - INFANTIL A 0
 
Domingo 11 de setembro 
SANSE 0 - INFANTIL A 3 (Noel, Jorge e Padín)
 
Categoría Alevín
 
Torneo do Narón Freixo no campo de Rioseco (Narón)
 
Domingo 11 de setembro
Primeira Fase
ALEVÍN A 0 - LUÍS CALVO 0
ALEVÍN A 10 (Marco Baña (4), Dani Ferrol, Meki (2), Javi e Yago (2)) - ONCE CABALEIROS
ALEVÍN A 6 (Javi (2), Yago, Domínguez, Dani Estévez e Meki) - RESIDENCIA 0
 
Cuartos de final
 
ALEVÍN A 0 - QUIRINAL 0. Por penaltis: 5-4
 
Semifinal
 
ALEVÍN A 2 (Meki e Domínguez) - LUGO 0
 
Final
 
ALEVÍN A 1 (Yago) - CELTA 3
 
Torneo 'Michael Pais' no campo Penedo Redondo de Salceda de Caselas
 
Domingo 11 de setembro
Primeira Fase
MOS 1 - ALEVÍN B 5 (Óscar, Samuel, Luís, Pablo e Adrián)
SALVATERRA 3 (Samuel (2) e Adrián) - ALEVÍN B 1
ALEVÍN B 2 (Iván e Adrián) - COURENSE 1
ALEVÍN B 2 (Lucas e un futbolista rival en propia meta) - SANTA MARIÑA 3
 
Cuartos de final
 
ALEVÍN B 4 (Iván Samuel, Óscar e Jorge Oreiro) - AREOSA 1
 
Semifinal
 
ALEVÍN B 1 (Pablo) - CELTA 3
 
Final de Consolación
 
ALEVÍN B 3 (David Carballo -2- e Luís) - CORUXO 3. Por penaltis: 2-3
 
Categoría Benjamín
 
Torneo do Narón Freixo no campo de Rioseco (Narón)
Sábado 10 de setembro
Primeira Fase
BENJAMÍN A 3 (Alex, Dani e David) - URAL 2
BENJAMÍN A 3 (Alex, David e Bruno) - RESIDENCIA 0
BENJAMÍN A 4 (Bruno -2-, Alex e Eli) - GALICIA CARANZA 0
 
Cuartos de final
BENJAMÍN A 3 (Alex, Eli e Sergio) - RACING DE FERROL 0
 
Semifinais
BENJAMÍN A 3 (Jairo, Erick e Bruno) - SANTIAGO DE COMPOSTELA 1
 
Final
BENJAMÍN A 1 (Pablo Fernández) - XUVENTUDE OROSO 1. Por penaltis: 6-5
 
Amigable: BENJAMÍN B 3 (Raúl, Eder e Isma) - ORILLAMAR A 4