RCD / NOVAS

Fabril, Dépor Feminino B e Benjamín A xogan mañá domingo

Tres equipos da canteira teñen partido mañana domingo: Fabril, Dépor Feminino B e Benjamín A, éste no campo de Ou Monte de San Tirso.

22/10/2016 21:13

En Terceira División, o Fabril, xa en postos de play off de ascenso a Segunda División B, buscará en Cerceda consolidar estas posicións e achegarse ao líder, o Racing Vilalbés.
 
Cristóbal Parralo, técnico do filial, citou a estes xogadores: Ramón, Anxo, Quique, Blas, Nacho Monsalve, Arnau, Lucas, Hugo Rama, Edu, Queijeiro, Jardel, Jorge, Álex Corredera, Borja Galán, Borja Domingo e Óscar.
 
En categoría feminina, o Dépor Feminino B buscará a primeira vitoria da liga de Primeira División en Vigo fronte ao Sárdoma B.
 
Hoxe sábado 22 de outubro destacaron dous partidos en Abegondo sobre o resto de encontros ligueiros na canteira deportivista. Na División de Honra, o Xuvenil A tombou con toda xustiza ao líder, o Sporting de Xixón (2-1); e o Infantil A igualou co Ural (0-0), un rival directo polo título da liga Galega que puido saír derrotado da cidade deportiva.
 
Tamén en Abegondo, o Infantil B, en leste caso líder da súa categoría, goleou (8-0) ás Ordes.
 
A anécdota da xornada foi no partido que o Benjamín B tiña que disputar ante o Atlético Arteixo C, que foi suspendido pola rotura dunha portaría no campo de La Torre.
 
O calendario de partidos, cos resultados de hoxe sábado, é o seguinte:
 
Terceira División
CERCEDA - FABRIL, o domingo 23 de outubro en Ou Roxo (Cerceda)
 
Categoría feminina
Primeira División Autonómica: SÁRDOMA B - DEPORTIVO FEMININO B, o domingo 23 de outubro ás 16.30 nas Relfas (Vigo)
 
Categoría xuvenil
División de Honra: XUVENIL A 2 (Pedro e Boedo) - SPORTING DE XIXÓN 1
 
Liga Nacional: CORUXO 3 - XUVENIL B 3 (Loren (2) e Antón)
 
Categoría cadete
División de Honra: CORUXO 1 - CADETE A 2 (Ernesto e Pichu)
 
Liga Galega, grupo 1º: CADETE B 4 (Concheiro (2), Roque e Mario) - URAL B 0
 
Categoría infantil
Liga Galega, grupo 1º: INFANTIL A 0 - URAL 0
 
Primeira Autonómica, grupo 1º: INFANTIL B 8 (Iván (2), Quique (2), Lombao, Hugo García, Trigo e Roque) - ORDES 0
 
Categoría alevín
Primeira Comarcal A Coruña, grupo 2º: ONCE CABALEIROS A 0 - ALEVÍN A 11 (Manu, Diego (3), Domínguez (2), Barral, Marco Baña (3) e Carlos)
 
Segunda Comarcal A Coruña: ALEVÍN B 5 (Guerreiro (2), Samuel (2) e Álvaro) - VITORIA C 1
 
Categoría benjamín
Primeira Comarcal A Coruña: SAN TIRSO A - BENJAMÍN A, o domingo 23 de outubro ás 10.15 en Ou Monte (San Tirso)
 
Segunda Comarcal A Coruña: BENJAMÍN B - ATLÉTICO ARTEIXO C, suspendido