RCD / NOVAS

Gran fin de semana en #ANOSACANTEIRA con 3 triunfos

16/06/2019 23:27

Exitosa fin de semana para #ANOSACANTEIRA nos torneos amigables. O Alevín A impúxose en Boiro, o Alevín B na Meyrin Cup de Xenebra e o Benxamín A en Ribadumia.

Ademais, o Dépor foi subcampión en Francia (en infantís) e Pontevedra (benjamines).

Dous equipos infantís brillan en Francia

Os infantís do Deportivo brillaron nos dous torneos en Francia: o Torneo Internacional de Guerledan, en Pays de Pontivy; e o trofeo organizado polo ASC Hazebrouck na localidade de Hazebrouck.

No primeiro deles, o conxunto branquiazul foi subcampión ao caer co FC Porto nunha emocionante quenda de penaltis da final: 6-7.

Ademais, Jorge García foi nomeado mellor xogador do torneo.

Os resultados do equipo deportivista foron os seguintes:

Sábado 15 de xuño
Primeira Fase
DEPORTIVO 0 - FC GOBELINS PARIS 0
US TREGUNC 0 - DEPORTIVO 3 (Zoe, Diego e Oreiro)
DEPORTIVO 3 (Dani, Pablo Parada e Samuel) - FC KLEG 0
ST LAURENT MALVENT 0 - DEPORTIVO 4 (Jorge -2-, Guerrero e Diego)
TOULOUSE GAILLARD 0 - DEPORTIVO 0
DEPORTIVO 3 (Jorge -2- e Óscar) - US ANNEMASSE GAILLARD 0

Domingo 16 de xuño
Tropheo Prestige
DEPORTIVO 2 (Samuel e Pablo Parada) - CAEN MALADRERIE 0
DEPORTIVO 4 (Zoe, Jorge, Guerrero e Óscar) - FC AURAY 0

Oitavos de final
DEPORTIVO 1 (Oreiro) - AS MÓNACO 0

Cuartos de final
DEPORTIVO 1 (Pablo Parada) - EA GUINGAMP 1. A penatis: 5-4

Semifinal
DEPORTIVO 1 (Guerreiro) - FC MASSY 1. A penaltis: 3-2

Final
DEPORTIVO 0 - FC PORTO 0. A penaltis: 6-7

Pola súa banda, no torneo do club ASC Hazebrouck, o Dépor foi quinto clasificado, despois de realizar un bo torneo.

Os resultados do Dépor foron os seguintes:

Sábado 15 de xuño
Primeira Fase
DEPORTIVO 10 (Juan Barros, Úbeda, Carballo, Héctor, Memet, Iraitz Casal, Adrián Almón -2- e Pablo Seco -2-) - SC HAZEBROUCK '2' 0
DEPORTIVO 4 (Úbeda, Iraitz Casal, Adrián Almón e Pablo Seco) - OC ROUBAIX 0
DEPORTIVO 11 (Juan Barros, Héctor -3-, Pablo Seco -4- e Adrián Almón -3-) - LA CAMILLIENNE 0

Domingo 16 de xuño
Cuartos de final
DEPORTIVO 0 - ANTILLAIS PARIS FC 0. A penaltis: 0-2

Partidos pola 5ª á 8ª praza
DEPORTIVO 2 (Úbeda e Adrián Almón) - SC HAZEBROUCK 0
DEPORTIVO 5 (Úbeda, Héctor, Pablo Seco, Carballo e Iraitz Casal) - LILLE OSC 0

Un equipo benxamín logra a medalla de prata do torneo Cidade de Pontevedra

Un equipo benxamín representou ao RC Deportivo na 21ª edición do Torneo Cidade de Pontevedra, competición organizada polo EF Portero 2000 no complexo da Xunqueira.

O conxunto deportivista logrou un gran subcampeonato e só foi superado polo Sporting Club de Portugal na final.

Os resultados do equipo branquiazul foron os seguintes:

Sábado 15 de xuño
Primeira Fase
DEPORTIVO 1 (Yago Trigo) - SPORTING DE GIJÓN 1
DEPORTIVO 4 (Ioan -2-, Íker e Mario) - BERTAMIRÁNS FC 1
DEPORTIVO 3 (Ioan, Mario e Yago Trigo) - CRISTO DE LA VICTORIA SD 0

Fase Final polo Título
DEPORTIVO 1 (Yago Trigo) - PABELLÓN OURENSE 0
DEPORTIVO 7 (Yago Trigo -3-, Mario, Íker -2- e Nico) - AROSA SC 0

Domingo 16 de xuño
Semifinal
DEPORTIVO 1 (Gael) - RC CELTA 1. A penaltis: 2-1

Final
DEPORTIVO 1 (Mario) - SPORTING CLUB DE PORTUGAL 2

O Alevín B, campión da Meyrin Cup 2019

O Alevín B participou esta fin de semana en Xenebra (Suíza) na Meyrin Cup 2019.

O conxunto deportivista foi o brillante vencedor do torneo despois dun maratón de 13 partidos.

A maiores, Pablo foi nomeado mellor xogador do torneo.

Os resultados do Alevín B foron os seguintes:

Sábado 15 de xuño
Primeira Fase
ALEVÍN B 2 (Anxo e Yago) - SERVETTE FC 0
ALEVÍN B 5 (Raúl -3-, Xabi e Balbas) - DONZELLE FC 0
XAMAX 1912 0 - ALEVÍN B 3 (Anxo -2- e Nico Ruiz)
ALEVÍN B 5 (Xabi, Anxo, Pablo, Balbas e Yago) - BEAUMONT COLLONGES 1
ALEVÍN B 2 (Raúl -2-) - MEYRIN FC 0

Fase Final
ALEVÍN B 1 (Anxo) - VILLEURBANNE UNITED FC 0

Domingo 16 de xuño
ALEVÍN B 1 (Pablo) - SPORTING CLUB DE PORTUGAL 0
ALEVÍN B 3 (Leandro -2- e Anxo) - RWD MOLENBEEK 0
ALEVÍN B 1 (Nico Ruiz) - BEAUMONT COLLONGES 0
ALEVÍN B 0 - FC BASILEA 0

Cuartos de final
ALEVÍN B 2 (Anxo -2-) - ÉTOILE CAROUGE FC 0

Semifinal
ALEVÍN B 0 - SPORTING CLUB DE PORTUGAL 0. A penaltis: 3-2

Final
ALEVÍN B 1 (Nico Ruiz) - BAGNEUX FC 0

O Benxamín A triunfa na Copa Ribadumia

O Benxamín A afrontou un interesante test coa 1ª edición da Copa Ribadumia Clae Viajes, que se xogou no campo da Senra.

O conxunto deportivista foi un merecido campión. Ademais, Pablo Ronquete foi o máximo goleador e Paulo foi nomeado mellor xogador.

Os resultados do Benxamín A (na foto que abre esta nota) foron os seguintes:

Sábado 15 de xuño
BENXAMÍN A 7 (Uxío -2-, Pablo Ronquete -2-, Paulo -2- e Xoel) - OUTES FC 0
BENXAMÍN A 2 (Pablo Ronquete e Paulo) - AD ALHÓNDIGA 1
BENXAMÍN A 2 (Pablo Taboada e Pablo Ronquete) - CP LUCENSE 0
BENXAMÍN A 4 (Pablo Ronquete -2- e Paulo -2-) - CELTA BRASOV 0

Domingo 16 de xuño
BENXAMÍN A 2 (Pablo Ronquete -2-) - CD TALENTO, ACTITUD Y ESFUERZO 0

Oitavos de final
BENXAMÍN A 1 (Pablo Ronquete) - ATLÉTICO PERINES 1. A penaltis: 6-5

Cuartos de final
BENXAMÍN A 5 (Paulo -4- e Sergio Míguez) - ATHLETIC CLUB 0

Semifinais
BENXAMÍN A 2 (Pablo Ronquete e Pablo Taboada) - CF DAMM 0

Final
BENXAMÍN A 2 (Pablo Ronquete e Paulo) - MÉRIDA UD 0

O Benxamín B quedou a un paso das semifinais do Trofeo Concello de Boiro

O Benxamín B, do mesmo xeito que o Alevín A, representou ao Dépor na 13ª edición do Trofeo Concello de Boiro, que se celebrou nesta ocasión en categoría benxamín onte sábado 15 de xuño.

O conxunto deportivista superou a Primeira Fase pero caeu en cuartos de final co CD Conxo Santiago.

Os resultados do Benxamín B foron os seguintes:

Primeira Fase
BENXAMÍN B 3 (Javi, José Quiroga e Rodrigo) - EF LALÍN 0
SALGUEIRIÑOS CF 0 - BENXAMÍN B 1 (Martín Forján)
BENXAMÍN B 3 (Rodrigo, Hugo e Martín Forján) - CALDAS CF 0

Oitavos de final
BENXAMÍN B 3 (Hugo -2- e Pablo Vara) - VICTORIA FC 1

Cuartos de final
BENXAMÍN B 0 - CD CONXO SANTIAGO 2

O Alevín A gana o Trofeo Concello de Boiro

O Alevín A tivo dobre cita esta semana. En primeiro lugar, o pasado martes 11 de xuño o equipo deportivista disputou un amigable en Abegondo ante o conxunto do AFA Angola. O resultado favoreceu aos africanos (4-5), despois dun entretido encontro. Jacobo, Rubén, David e Íker foron os goleadores branquiazuis.

E hoxe domingo 16, o Alevín A competiu na 13ª edición do Trofeo Concello de Boiro, que se celebrou no campo de fútbol de Vista Alegre.

O conxunto que dirixe Roberto Veres alzouse co trofeo de forma incontestable. Ademais, Rubén foi o máximo goleador e Jairo, o mellor xogador do torneo.

Os resultados do Alevín A foron os seguintes:

Primeira Fase
ALEVÍN A 3 (Rubén, Daniel e Murilo) - CRISTO DE LA VICTORIA SD 2
ALEVÍN A 8 (Murilo -2-, Jorge, Vergara, Rubén, Bruno, Daniel e Marcos) - AMIO SD B 0
SÁLVORA CF 0 - ALEVÍN A 4 (Rubén -3- e Xenxo)

Oitavos de final
ALEVÍN A 6 (Rubén -2-, Vergara e Murilo -3-) - ATLÉTICO ARTEIXO 0

Cuartos de final
ALEVÍN A 2 (Xenxo e Rubén) - BERTAMIRÁNS FC 0

Semifinal
ALEVÍN A 3 (Jorge, Bruno e David) - UD SANTA MARIÑA 0

Final
ALEVÍN A 3 (Jorge -2- e Rubén) - URAL CF 0