RCD / NOVAS

Histórico debut de Francis, o primeiro fabrilista con minutos nun Mundial

16/06/2018 23:27

- Foto: @NGSuperEagles -

Arrancou hoxe sábado o Campionato do Mundo de Rusia para os embaixadores do RC Deportivo na gran cita futbolística.

O primeiro en debutar foi Francis, titular con Nixeria fronte a Croacia (2-0), no primeiro partido do grupo 4.

Desta forma, o canteirán deportivista convértese no primeiro xogador da historia do Fabril que xoga nunha Copa do Mundo.

Esta noite, Francis pouco puido facer nos dous goles croatas, un deles de penalti. Incluso o futbolista do Dépor evitou no desconto, cunha gran parada, o terceiro dos balcánicos.

Pola súa banda, Michael Krohn-Dehli non chegou a saltar ao terreo de xogo no triunfo de Dinamarca (0-1) ante Perú.

Mañá domingo 17, a quenda será para Celso Borges con Costa Rica; e Fabian Schär con Suíza. Os 'Ticos' mídense a Serbia (14:00 horas) e os suízos a Brasil (20:00 horas).

Queda para o luns 18 o histórico debut de Panamá co fabrilista Ismael Díaz.

Este é o calendario de partidos da fase de grupos mundialista para os 5 deportivistas:

Celso Borges

Copa do Mundo (Grupo E)
Domingo 17 de xuño
16:00: COSTA RICA - SERBIA, no Samara Arena

Venres 22 de xuño
15:00: BRASIL - COSTA RICA, no San Petersburgo Stadium

Mércores 27 de xuño
21:00: SUÍZA - COSTA RICA, no Nizhny Novgorod Stadium

Fabian Schär

Copa do Mundo (Grupo E)
Domingo 17 de xuño
21:00: BRASIL - SUÍZA, no Rostov Arena

Venres 22 de xuño
20:00: SERBIA - SUÍZA, no Kaliningrad Stadium

Mércores 27 de xuño
21:00: SUÍZA - COSTA RICA, no Nizhny Novgorod Stadium

Michael Krohn-Dehli

Copa do Mundo (Grupo C)
Sábado 16 de xuño
PERÚ 0 - DINAMARCA 1

Xoves 21 de xuño
16:00. DINAMARCA - AUSTRALIA, no Samara Arena

Martes 26 de xuño
17:00: DINAMARCA - FRANCIA, no Luzhniky Stadium (Moscova)

Francis Uzoho

Copa do Mundo (Grupo D)
Sábado 16 de xuño
CROACIA 2 - NIXERIA 0

Venres 22 de xuño
18:00: NIXERIA - ISLANDIA, no Volgograd Arena

Martes 26 de xuño
21:00: NIXERIA - ARXENTINA, no San Petersburgo Stadium

Ismael Díaz

Copa do Mundo (Grupo G)
Luns 18 de xuño
17:00: BÉLXICA - PANAMÁ, no Fisht Stadium (Sochi)

Domingo 24 de xuño
15:00: INGLATERRA - PANAMÁ, no Nizhny Novgorod Stadium

Xoves 28 de xuño
21:00: PANAMÁ - TUNISIA, no Mordovia Arena (Saransk)

Máis novas de: KROHN-DEHLI, BORGES, SCHÄR