INFANTÍS
Hoxe sábado entran en xogo Infantil A, Alevín A, Alevín B e Benjamín A
Arrancó outro longo fin de semana infestado de torneos para seis equipos das categorías inferiores do RC Deportivo: en Almería (Infantil A), Esmoriz (Infantil B e Benjamín B), Vigo (Alevín A), Lugo (Alevín B) e Vi
O calendario de partidos, cos resultados de onte venres, é o seguinte:
Categoría Infantil
Levante Cup 2016
O Infantil A participa no Levante Cup 2016, un prestixioso torneo que se xoga nos concellos almerienses de Garrucha, Mojácar, Turre e Beira.
O sorteo foi onte venres 24 de xuño, na Gala de Recepción aos participantes. O calendario da Primeira Fase para o Infantil A é o seguinte:
Sábado 25 de xuño
11.30: RECREATIVO PORTUENSE - INFANTIL A
13.10: INFANTIL A - POLIDEPORTIVO AGUADULCE
20.00: INFANTIL A - HÉRCULES Cf
Os dous primeiros equipos pasarán á Fase polo Título e os dous seguintes á Fase de Consolación, ambas xa a diario de eliminatoria directa.
Barrinha International Cup 2016
O Infantil B compite na Barrinha International Cup 2016, na localidade portuguesa de Esmoriz.
O conxunto deportivista, campión o pasado fin de semana da Llanes Cup, quedou emparellado co FC Cortegaça, SC Espinho e SC Esmoriz.
O calendario da Primeira Fase é o seguinte:
Xoves 23 de xuño
FC CORTEGAÇA 0 - INFANTIL B 17 (Dani -2-, Padín -4-, Novoa -4-, Jairo -2-, Nils, Antón, Noel, Álvaro e un futbolista rival en propia meta)
Venres 24 de xuño
INFANTIL B 6 (Iago -2-, Antón -2-, Padín e Jairo) - SC ESPINHO 0
Sábado 25 de xuño
13.10 (hora local): INFANTIL B - SC ESMORIZ
Os dous primeiros clasificados accederán ás semifinais; mentres que os dous terceiros xogarán pola quinta e sexta praza.
Categoría Alevín
Torneo do Coruxo
O Alevín A participa no Torneo do Coruxo de fútbol sete que se xoga o sábado 25 de xuño no campo vigués de Ou Vao.
O calendario da Primeira Fase é o seguinte:
10.30: ALEVÍN A - PORRIÑO
13.00: ALEVÍN A - SPORTING BRAGA
16.00: ALEVÍN A - VITORIA DE GUIMARAES
Os dous primeiros clasificados pasan a cuartos de final, que se xogan a continuación.
Polvoreira Cup
O Alevín B desprázase a Lugo para xogar a Polvoreira Cup, torneo de fútbol organizado polo club Polvoreira no campo municipal Ou Polvoreira (Lugo).
O calendario da Primeira Fase é o seguinte:
Sábado 25 de xuño
12.30: ALEVÍN B - RACING DE FERROL
17.30: ALEVÍN B - BERTAMIRÁNS
21.30: ALEVÍN B - ANTIGUOKO
Os dous primeiros clasificados acceden a cuartos de final, que se xogan xa o domingo 26 de xuño.
Categoría Benjamín
Torneo Cidade de Vilagarcía
O Benjamín A participa na quinta edición do Torneo Cidade de Vilagarcía, que se disputa na citada cidade pontevedresa.
O calendario da Primeira Fase é o seguinte:
Sábado 25 de xuño
10.45: BENJAMÍN A - BANSANDER (campo da Lomba)
16.15: BENJAMÍN A - LAKUA ARRIAGA (A Lomba)
18.20: BENJAMÍN A - CIDADE DE PINTO (A Lomba)
20.50: BENJAMÍN A - XEITOSA (campo Manuel Jiménez)
Domingo 26 de xuño
9.00: BENJAMÍN A - UNIONISTAS SALAMANCA (campo A Lomba)
Os dous primeiros clasificados acceden a cuartos de final, que se xogan xa a continuación.
Barrinha International Cup 2016
Finalmente, o Benjamín B acompaña ao Infantil B na Barrinha International Cup 2016 na localidade portuguesa de Esmoriz.
O calendario da Primeira Fase para o Benjamín B é o seguinte:
Xoves 23 de xuño
BENJAMÍN B 5 (Pablo -2-, Eli, Jairo e
Pablo Vázquez) - SC ESPINHO 1
Venres 24 de xuño
BENJAMÍN B 4 (Eli -2-, Marcos e Erick) - CG PARAMOS 2
Sábado 25 de xuño
11.30: SC ESMORIZ - BENJAMÍN B (campo 2)
17.20: CD TAREI - BENJAMÍN B (campo 1)
Os dous primeiros clasificados xogan as semifinais; mentres que o terceiro pelexará pola quinta e sexta praza.