RCD / NOVAS

Medalla de ouro para Alevín A e Benxamín B; e bronce para Alevín B e Benxamín A, hoxe en Dumbría, Burela e Ourense

28/09/2019 22:31

A medalla de ouro do Alevín A na 9ª edición do Memorial Manuel Andújar no campo de O Conco (Dumbría), e a do Benxamín B na 5 edición da Marosa Cup en Burela foron as notas destacadas das citas amigables para #ANOSACANTEIRA, todas elas hoxe sábado.

Ademais, Alevín B e Benxamín A foron bronce respectivamente na Marosa Cup e no Memorial Manolo Carrera, torneo este que organizou o CD Velle no campo Monte da Aira de Ourense.

Os resultados foron os seguintes:

Categoría alevín
IX Memorial Manuel Andújar, no campo de O Conco (Dumbría)
Sábado 28 de setembro
Primeira Fase (campo 1)
CF DUMBRÍA B 0 - ALEVÍN A 7 (Trillo -2-, Lucas -2-, Diego -2- e Marcos)
ALEVÍN A 6 (Frank -2-, Lucas -2- e Diego -2-) - UC CEE 0
Final
ALEVÍN A 6 (Trillo -2-, Frank, Pablo, Guillermo e Diego) - VICTORIA CF 1

Amigable: ALEVÍN B 2 (Gael e Uxío) - ATLÉTICO CORUÑA MONTAÑEROS CF A 2

V Marosa Cup en Burela, na Marosa (campo 2)
Sábado 28 de setembro
Primeira Fase
ALEVÍN B 4 (Alberto -2-, Gael e Íker) - VIVEIRO CF A 0
ALEVÍN B 2 (Íker e Gael) - CD FOZ 0
ALEVÍN B 5 (Gael -2-, Alberto, Íker e Paulo) - SCD MILAGROSA 0
Cuartos de final
ALEVÍN B 4 (Ioan, Paulo, Uxío e Mauro) - CD CORGO 0
Semifinal
ALEVÍN B 1 (Mauro) - CD LUGO 3

Categoría benxamín
VIII Memorial Manolo Carrera, en Monte da Aira (Ourense)
Sábado 28 de setembro
Primeira Fase (campo 1)
CD ALLARIZ 0 - BENXAMÍN A 6 (Hugo -3-, Martín Forján, Javi e José Quiroga)
BENXAMÍN A 2 (Rodrigo e José Quiroga) - ED OURENSE 0
CD LA PURÍSIMA 0 - BENXAMÍN A 4 (Rodrigo -2-, Pablo Somoza e Iago Lameiro)
Cuartos de final
BENXAMÍN A 10 (Raúl -4-, Iago Lameiro, Pablo Somoza, Rodrigo, Iago Varela, Hugo e Martín Forxan) - CDC SANTA TERESITA 0
Semifinal
BENXAMÍN A 0 - PABELLÓN OURENSE 2
Final de consolación
BENXAMÍN A 2 (Iago Varela -2-) - OURENSE CF 0

V Marosa Cup en Burela, na Marosa (campo 1)
Sábado 28 de setembro
Primeira Fase
BENXAMÍN B 0 - CP LUCENSE 2
BENXAMÍN B 3 (Jonathan, Mario e Thiago) - SD RIBADEO A 0
BENXAMÍN B 4 (Íker -2-, Mario e Mateo) - ACD PIRINGALLA 1
Cuartos de final
BENXAMÍN B 2 (Íker e Mateo) - CD LUGO A 0
Semifinal
BENXAMÍN B 3 (Thiago -2- e Mateo) - CD FOZ 1
Final
BENXAMÍN B 2 (Mateo e Yael) - SD BURELA 2. A penaltis: 2-0