RCD / NOVAS

O Benxamín B proclamouse hoxe subcampión do Torneo Internacional Cidade da Coruña

19/06/2019 22:21

O Benxamín B proclamouse esta tarde brillante subcampión do Torneo Internacional Cidade da Coruña.

Os deportivistas competiron a gran nivel fronte a equipos formados boa parte por futbolistas un ano maiores.

Mañá xoves, a quenda será para o Alevín B, tamén na Torre.

Pola súa banda, o Infantil A confirmou a súa presenza na Levante Cup 2019, torneo que se disputa esta fin de semana en catro localidades da costa almeriense.

O Benxamín B logra a medalla de prata do Torneo Internacional Cidade da Coruña

O Alevín B e o Benxamín B participan na 28ª edición do Torneo Internacional Cidade da Coruña, Trofeo Juan Manuel Iglesias Mato 'Palau', competición organizada polo Orillamar SD nos campos da Torre.

O primeiro deles en competir foi o Benxamín B, hoxe mércores 19 de xuño.

Os resultados do conxunto deportivista foron os seguintes:

Primeira Fase
BENXAMÍN B 2 (Pablo Somoza e José Quiroga) - EF LUIS CALVO 0
BENXAMÍN B 1 (Javi) - IMPERÁTOR OAR 0
BENXAMÍN B 4 (Hugo, Pablo, Martín Forján e Pablo Somoza) - ORILLAMAR SD A 0

Cuartos de final
BENXAMÍN B 6 (Martín Forján -3-, Javi, Lucas Vázquez e Pablo Somoza)

Semifinal
BENXAMÍN B 4 (Pablo Somoza -2-, Iago Lameiro e Lucas Vázquez) - VICTORIA CF 0

Final
BENXAMÍN B 1 (Rodrigo) - RC CELTA A 3

Pola súa banda, o Alevín B xoga mañá xoves 20 de xuño. O conxunto deportivista quedou encadrado no grupo A, co Orillamar SD B, EF Luis Calvo e Imperátor OAR.

O calendario de partidos do Alevín B na Primeira Fase é o seguinte:

17:00: ALEVÍN B - ORILLAMAR SD D (campo 1.1)
17:30: ALEVÍN B - EF LUIS CALVO (campo 2.2)
18:00: ALEVÍN B - IMPERÁTOR OAR (campo 3.1)

Os dous primeiros pasan a cuartos de final, que se xogan a partir das 19:00 horas.

A Levante Cup 2019, reto para o Infantil A en a costa almeriense

O Infantil A competirá esta fin de semana nunha nova edición da Levante Cup 2019, torneo que se disputa nas localidades almerienses de Garrucha, Mojácar, Turre e Vera.

O sorteo da competición será leste mesmo venres 21 de xuño con motivo da gala de presentación da Levante Cup.

O Trofeo Vila das Pontes examina o domingo as forzas de Alevín B e Benxamín B

A 4ª edición do Trofeo Vila das Pontes examinará as forzas do Alevín B e o Benxamín B, o vindeiro domingo 23 de xuño no campo do Poboado.

O Alevín B quedou encadrado na Primeira Fase no grupo C, co Imperátor OAR, Narón Balompé Piñeiros e Viveiro CF.

O calendario do conxunto deportivista é o seguinte:

Primeira Fase
11:00: ALEVÍN B - VIVEIRO CF (campo 1)
13:00: ALEVÍN B - IMPERÁTOR OAR (campo 1)
16:00: ALEVÍN B - NARÓN BALOMPÉ PIÑEIROS (campo 1)

Os dous primeiros de grupo pasan a cuartos de final, que se xogan a partir das 18:00 horas.

Pola súa banda, o Benxamín B ten como primeiros rivais ao Galicia de Mugardos, CD Cariño e Unión Comercial CF.

O calendario do equipo branquiazul é o seguinte:

Primeira Fase
11:30: GALICIA DE MUGARDOS - BENXAMÍN B (campo 1)
13:30: ALEVÍN B - UNIÓN COMERCIAL CF (campo 2)
16:30: ALEVÍN B - CD CARIÑO (campo 2)

Os dous primeiros de grupo pasan a cuartos de final, que se xogan a partir das 17:30 horas.

O Alevín A, no cartel da Barrinha International Cup en Esmoriz (Portugal)

O Alevín A que dirixe Roberto Veres desprázase esta semana a Portugal para participar na Barrinha International Cup 2019, na localidade de Esmoriz.

O calendario do conxunto deportivista, en horario local (1 hora máis en España), é o seguinte:

Xoves 20 de xuño
21:40: ALEVÍN A - CD ARRIFANENSE (campo natural - 2)

Venres 21 de xuño
19:40: ALEVÍN A - AC CUCUJÃES (campo sintético - 2)
21:00: ALEVÍN A - CD FEIRENSE (campo natural - 2)

Sábado 22 de xuño
11:40: ALEVÍN A - SC ESMORIZ (campo natural - 1)
15:40: ALEVÍN A - SC ESPINHO (campo sintético - 1)

Os 3 primeiros de grupo pasan á Fase Final; mentres que os restantes do grupo xogarán unha Fase de Consolación.