RCD / NOVAS

O Cadete B subcampéon galego e o Alevín A arrinca mañá o Torneo A liga Promises

O Cadete B, campeón do Grupo Norte, e Celta B, campeón do Grupo Sur, disputaron onte o meuércoles a final da liga Galega en Callobre (A Estrada). Foi superior o Celta (0-2), resultado que non empañá gran tempada realizada polos deportivistas, subcampións galegos da categoría.

02/06/2016 14:42

Cadete B: Brea, Litos, Pablo, Barbeito, Pedro, Bruno, Julián, Pichu, Ernesto, Jacobo e Borja. Tamén xogaron: Pose, Mosquera, Samuel, Dani e Lucas.

Por outra banda, o Deportivo alevín xa coñece ás súas primeiras rivais na vixesimoterceira edición do Torneo Nacional Pamesa A liga Promises, que se xogará en Vilarreal desde mañá venres 3 ao domingo 5 de xuño.

O equipo deportivista quedou encadrado no grupo A, co FC Barcelona, Valencia, Sporting de Xixón e Raio Vallecano.

O Navalcarnero será o rival do Fabril na segunda eliminatoria do Play Off de Ascenso a Segunda División B. O partido de ida será no Estadio de Riazor este domingo 5 de xuño ás 12.00 e a volta, o domingo 12 de xuño ás 18.00 no Estadio Municipal Mariano González.

Como é habitual toda a tempada, os socios do Deportivo teñen libre acceso este domingo ao encontro, para o que se abrirán unicamente as portas de Tribuna Inferior. Para o público sénior, a entrada custa 10 euros.

O equipo madrileño foi segundo clasificado do grupo sétimo de Terceira División, superado unicamente polo San Sebastián de los Reyes. Na primeira eliminatoria do Play Off, eliminou á SD Tenisca da Palma (Gran Canaria): 2-1 na ida disputada na illa e 2-0 na volta en Navalcarnero.

A maiores, teñen torneo amigable este fin de semana: o Infantil A, o torneo Francisco de Goya en Zaragoza; o Infantil B, a Leiría Cup International Football en Leiría (Portugal); o Alevín B, o Xamón Cup en Calamocha (Teruel); o Benjamín A, en San Mamede (Vedra, A Coruña); e o Benjamín B, o Torneo Conservas Calvo nas Eiroas (Carballo).

O calendario de partidos é o seguinte:

Play Off de Ascenso a Segunda División B, segunda eliminatoria, ida: FABRIL - NAVALCARNERO, o domingo 5 de xuño ás 12.00 en Riazor

Categoría cadete
Final da liga Galega, xogado onte mércores: CADETE B 0 - CELTA B 2

Categoría infantil
Torneo Francisco de Goya nas instalacións de "Torre Ramona" (Zaragoza)
Sábado 4 de xuño
Primeira Fase
10.30: INFANTIL A - VALENCIA
18.15: ZARAGOZA - INFANTIL A

Segundo clasificación xogarase o domingo 5 de xuño a Fase Final, desde as 9.15 horas.

Leiría Cup International Football, no estadio Dr. Magalhaes Pessoa en Leiría (Portugal)
Sábado 4 de xuño
Primeira Fase
9.00 (hora local): ESTORIL - INFANTIL B
16.30 (hora local): UNIÓN LEIRÍA - INFANTIL B

O domingo 5 de xuño, segundo clasificación, terá lugar a Fase Final, que arrinca ás 14.30 (hora local).

Categoría alevín
Torneo Nacional Pamesa A liga Promises na Cidade Deportiva do Vilarreal
Venres 3 de xuño
Primeira Fase
10.00: BARCELONA - DEPORTIVO (campo 1)
12.30: RAIO VALLECANO - DEPORTIVO (campo 2)
17.30: VALENCIA - DEPORTIVO (campo 2)
19.30: SPORTING DE XIXÓN - DEPORTIVO (campo 2)

O catro primeiros clasificados accederán á Fase Final que, desde oitavos de final, xogarase o sábado 4 de xuño.

Xamón Cup nas instalacións de Jumaya en Calamocha (Teruel)
Primeira Fase
Sábado 4 de xuño
9.00: CALAMOCHA - ALEVÍN B
10.30: ALEVÍN B - REAL MADRID
15.30: ALEVÍN B - ATHLETIC CLUB
16.30: UD BALSAS PICARRAL - ALEVÍN B

Domingo 5 de xuño
10.30: ALEVÍN B - AZUQUECA

Categoría benjamín
Trofeo Mini Teresa Herrera, oitavos de final: BENJAMÍN A - SANTA MARÍA DEL MAR, o venres 3 de xuño ás 18.30 en Santa María del Mar

IV Torneo CD San Mamede en San Mamede (Vedra)
Domingo 5 de xuño
Primeira Fase
10.45: E.F. SANTIAGO - BENJAMÍN A
12.25: BENJAMÍN A - CD SAN MAMEDE
14.05: BENJAMÍN A - PONTEVEDRA
16.55: DUBRA - BENJAMÍN A

Os dous primeiros equipos acceden a cuartos de final, que se xogan xa a continuación.

Torneo Conservas Calvo de fútbol oito nas Eiroas (Carballo)
Domingo 5 de xuño
Primeira Fase
10.00: BENJAMÍN B - SEGUNDO GRUPO A FASE PREVIA (campo 1)
11.10: TERCEIRO GRUPO B FASE PREVIA - BENJAMÍN B (campo 1)
12.20: BENJAMÍN B - URAL (campo 1)

Os dous primeiros clasificados accederán a cuartos de final, que arrincan ás 16.30 horas.