RCD / NOVAS

O Dépor Feminino B arrinca a liga da Primeira División Galega en Navia ante o AlertaNavia

  O Deportivo Feminino B xa coñece o seu calendario na Primeira División Galega. O conxunto branquiazul arrinca a tempada o próximo 11 de setembro ante o CP AlertaNavia de Vigo.

05/08/2016 20:41

O calendario de competición é o seguinte:

Xornada 1 (11-09-2016)
CP AlertaNavia - Deportivo B
 
Xornada 2 (18-09-2016)
Deportivo B - CCAR Valladares
 
Xornada 3 (25-09-2016)
Portonovo SD - Deportivo B
 
Xornada 4 (2-10-2016)
Deportivo B - Vitoria CF B
 
Xornada 5 (9-10-2016)
C. Bertola Feminino - Deportivo B
 
Xornada 6 (16-10-2016)
Deportivo B - Vitoria FC
 
Xornada 7 (23-10-2016)
Sárdoma CF B - Deportivo B
 
Xornada 8 (30-10-2016)
Deportivo B - UD Ourense
 
Xornada 9 (6-11-2016)
San Miguel CF - Deportivo B
 
Xornada 10 (13-11-2016)
Deportivo B - SD Ou Val
 
Xornada 11 (20-11-2016)
Torre SD - Deportivo B
 
Xornada 12 (27-11-2016)
Deportivo B - Arcadia Escola de Fútbol
 
Xornada 13 (4-12-2016)
Deportivo B - Xuventú Aguiño SD
 
Xornada 14 (11-12-2016)
Umia CF - Deportivo B
 
Xornada 15 (8-01-2017)
Deportivo B - SCD Milagrosa
 
Xornada 16 (15-01-2017)
Deportivo B - CP AlertaNavia
 
Xornada 17 (22-01-2017)
CCAR Valladares - Deportivo B
 
Xornada 18 (29-01-2017)
Deportivo B - Portonovo SD
 
Xornada 19 (12-02-2017)
Vitoria CF B - Deportivo B
 
Xornada 20 (19-02-2017)
Deportivo B - C. Bertola Feminino
 
Xornada 21 (26-02-2017)
Vitoria FC - Deportivo B
 
Xornada 22 (5-03-2017)
Deportivo B - Sárdoma CF B
 
Xornada 23 (12-03-2017)
UD Ourense - Deportivo B
 
Xornada 24 (19-03-2017)
Deportivo B - San Miguel Cf
 
Xornada 25 (26-03-2017)
SD Ou Val - Deportivo B
 
Xornada 26 (2-04-2017)
Deportivo B - Torre SD
 
Xornada 27 (9-04-2017)
Arcadia Escola de Fútbol - Deportivo B
 
Xornada 28 (23-04-2017)
Xuventú Aguiño SD - Deportivo B
 
Xornada 29 (30-04-2017)
Deportivo B - Umia Cf
 
Xornada 30 (7-05-2017)
SCD Milagrosa - Deportivo B
 
O campión ascenderá a Segunda División Nacional.
 
O Deportivo B arrincou a tempada o pasado martes 19 de xullo con estas futbolistas:
 
-Porteiras
María Mercedes Regueiro Vermellas 'Merchi' (Orzán SD)
 
-Defensas
Ainhoa Danis Viqueira 'Ainhoa' (Orzán SD)
Carmela Varro Casanova 'Carmela' (Racing de Ferrol)
Paula Arijón Igrexas 'Pauli' (Orzán SD)
Noemí Porteiro Pena 'Noe' (Orzán SD)
Laura da Torre Seoane 'Laura' (Orzán SD)
 
-Centrocampistas
Marta Pazos Branco 'Marta' (Orzán SD)
Laura Paz Lorenzo 'Paz' (Rápido de Neda)
Mónica Vilar Casal 'Cape' (Orzán SD)
Carmen Rouco Real 'Rouco' (Torre SD)
Karina Tajes Canosa 'Karina' (Imperátor OAR)
Ariana Reboredo Orgueira 'Ari' (Orzán SD)
Carolina Brañas Soria 'Caro' (Orzán SD)
Laura Doce Romeu 'Doce' (UD Santa Mariña)
Natalia Sanda Fernández 'Natalia' (Imperátor OAR)
 
-Dianteiras
Marta Mosteiro Grela 'Marta' (Torre SD)
Verónica Rodríguez Rial (Orzán SD)
Lucía Galán Morandeira (Orzán SD)
 
O corpo técnico é o seguinte:
Luís Igrexas Ares, primeiro adestrador
Hugo López Cedo, segundo adestrador
Dinis José Pinto Teixeira, delegado
Alba Rodríguez Peiteo, preparador físico
Alex Belo Amor, adestrador de porteiras
Andrea Seijo Ares, fisioterapeuta