RCD / NOVAS

O Dépor Feminino dá os seus primeiros pasos en Abegondo

  O Dépor Feminino é desde hoxe unha realidade deportiva después do primeiro adestramento que os dous equipos do Club realizaron na Cidade Deportiva de Abegondo. Tras o encontro, as presentacións e a recollida dos equipamentos coas que adestrarán esta tempada, as xogadoras saltaron aos campos de Abegondo para facerse unha foto que pasará á historia do Club e acto seguido, comezar co traballo de pretemporada.  

19/07/2016 21:26

O Deportivo A competirá en Segunda División Nacional con este persoal:
 
· Porteiras
Ana González Rivera 'Anita' (Sárdoma)
Malena Mieres García 'Malena' (PM Friol)
María Ameneiros Yáñez 'María' (Orzán SD)
 
· Defensas
María Sánchez Migallón Menéndez 'Faragulla' (Orzán SD)
Miriam Ríos Barreiro 'Miriam' (Orzán SD)
María Gordo Perdiguero 'María' (Salamanca FF)
Raquel Béjar Castro 'Raquel' (Orzán SD)
 
· Centrocampistas
Ariane Martínez Domínguez 'Ari' (Atlético Arousá)
Teresa Abelleira Donas 'Tere' (AJ Lérez)
Rosalía Muiño González 'Lea' (Vitoria CF)
María Curral Piñón 'María Curral' (PM Friol)
Tamara Acuña Pazo 'Tami' (Sárdoma)
Nuria Rábano 'Nuria' (Atlético Arousá)
María Geremías Taboada 'Gere' (Orzán SD)
 
· Dianteiras
Estefanía Pabst Fernández 'Estefi' (Orzán SD)
Noelia López Pires 'Noe' (SD Antas)
Elvira García Juárez 'Elvira' (Casa Social de Ávila)
 
O corpo técnico está formado por:
Manuel Sánchez García, adestrador
Aitor Prieto Rodríguez, segundo adestrador
Miguel Esmorís García, delegado
Alba Rodríguez Reino, preparador físico
Alex Belo Amor, técnico de porteiras
Andrea Seijo Ares, fisioterapeuta
 
 
Pola súa banda, o Deportivo B compite na Primeira División Galega con este persoal:
 
· Porteiras
María Mercedes Regueiro Vermellas 'Merchi' (Orzán SD)
 
· Defensas
Ainhoa Danis Viqueira 'Ainhoa' (Orzán SD)
Carmela Varro Casanova 'Carmela' (Racing de Ferrol)
Paula Arijón Igrexas 'Pauli' (Orzán SD)
Noemí Porteiro Pena 'Noe' (Orzán SD)
Laura da Torre Seoane 'Laura' (Orzán SD)
 
· Centrocampistas
Marta Pazos Branco 'Marta' (Orzán SD)
Laura Paz Lorenzo 'Paz' (Rápido de Neda)
Mónica Vilar Casal 'Cape' (Orzán SD)
Carmen Rouco Real 'Rouco' (Torre SD)
Karina Tajes Canosa 'Karina' (Imperátor OAR)
Ariana Reboredo Orgueira 'Ari' (Orzán SD)
Carolina Brañas Soria 'Caro' (Orzán SD)
Laura Doce Romeu 'Doce' (UD Santa Mariña)
Natalia Sanda Fernández 'Natalia' (Imperátor OAR)
 
· Dianteiras
Marta Mosteiro Grela 'Marta' (Torre SD)
Verónica Rodríguez Rial (Orzán SD)
Lucía Galán Morandeira (Orzán SD)
 
O corpo técnico está formado por:
Luís Igrexas Ares, primeiro adestrador
Hugo López Cedo, segundo adestrador
Dinis José Pinto Teixeira, delegado
Alba Rodríguez Peiteo, preparador físico
Alex Belo Amor, adestrador de porteiras
Andrea Seijo Ares, fisioterapeuta