RCD / NOVAS

O Infantil B, finalista mañá domingo en Leiría (Portugal)

- Foto: Infantil A en Zaragoza-   Onte venres se inició un fin de semana infestado de partidos para a canteira deportivista en varios puntos da península: Vilarreal, Zaragoza, Leiría (Portugal), Calamocha (Teruel) ou Carballo.

04/06/2016 21:39

O Deportivo alevín caeu hoxe en oitavos de final ante o Atlético de Madrid (2-1) na vixesimoterceira edición do Torneo Nacional Pamesa A liga Promises, que se xoga na cidade deportiva do Vilarreal desde onte venres 3 a mañá domingo 5 de xuño.

Tamén onte venres, o Benjamín A superou á Santa María del Mar (12-0) e clasificouse para os cuartos de final do Trofeo Mini Teresa Herrera, torneo cuxa final se disputará en Riazor xusto antes do Trofeo Teresa Herrera.
 
Teñen torneo amigable mañá domingo: o Infantil A, que pelexará por quinto posto do torneo Francisco de Goya en Zaragoza; o Infantil B, finalista da Leiría Cup International Football en Leiría (Portugal); o Alevín B, apeado a falta dun partido na Primeira Fase do Xamón Cup en Calamocha (Teruel); o Benjamín A, que xoga en San Mamede (Vedra, A Coruña); e o Benjamín B, que compite no Torneo Conservas Calvo nas Eiroas (Carballo).
 
O calendario de partidos é o seguinte:
 
Play Off de Ascenso a Segunda División B, segunda eliminatoria, ida: 
 
FABRIL - NAVALCARNERO, o domingo 5 de xuño ás 12.00 en Riazor
 
Categoría Cadete
 
Final da liga Galega, xogado o pasado mércores: CADETE B 0 - CELTA B 2
 
Categoría Infantil
 
Torneo Francisco de Goya nas instalacións de "Torre Ramona" (Zaragoza)
 
Sábado 4 de xuño
Primeira Fase
INFANTIL A 1 (Martínez) - VALENCIA 2
ZARAGOZA 2- INFANTIL A 2 (Mario e Docarmo)
 
Partido polo 5 e 6 posto 
Domingo 5 de maio
9.15: MOCIDADE DE ZARAGOZA - INFANTIL A
 
Leiría Cup International Football, no estadio Dr. Magalhaes Pessoa en Leiría (Portugal)
 
Sábado 4 de xuño
Primeira Fase
ESTORIL 1 - INFANTIL B 1 (Toni)
UNIÓN LEIRÍA 1 - INFANTIL B 4 (Víctor (4))
 
Final
Domingo 5 de xuño
17.30 (hora local): INFANTIL B - VITORIA SETÚBAL
 
Categoría Alevín
 
Torneo Nacional Pamesa A liga Promises na Cidade Deportiva do Vilarreal
 
Venres 3 de xuño
Primeira Fase
BARCELONA 2 - DEPORTIVO 1 (Fika)
RAIO VALLECANO 0 - DEPORTIVO 1 (Quique)
VALENCIA 1 - DEPORTIVO 1 (Quique)
SPORTING DE XIXÓN 1 - DEPORTIVO 0
 
Oitavos de final
Sábado 4 xuño
ATLÉTICO DE MADRID 2 - DEPORTIVO 1 (Trigo)
 
Xamón Cup nas instalacións de Jumaya en Calamocha (Teruel)
 
Primeira Fase
Sábado 4 de xuño
CALAMOCHA 0 - ALEVÍN B 4 (Javi Barral (4))
ALEVÍN B 1 (David) - REAL MADRID 4
ALEVÍN B 3 (Javi Barral, Meki e Iago) - ATHLETIC CLUB 1
UD BALSAS PICARRAL 2 - ALEVÍN B 1 (Marco Baña)
 
Domingo 5 de xuño
10.30: ALEVÍN B - AZUQUECA
 
Categoría Benjamín
 
Trofeo Mini Teresa Herrera
 
Oitavos de final, xogado onte venres: BENJAMÍN A 12 (Luís, Iván, Dani, David -2-, Samu, Pablo, Lucas -2-, 
Álvaro e Hugo -2-) - SANTA MARÍA DEL MAR 0
 
IV Torneo CD San Mamede en San Mamede (Vedra)
 
Domingo 5 de xuño
Primeira Fase
10.45: E.F. SANTIAGO - BENJAMÍN A
12.25: BENJAMÍN A - CD SAN MAMEDE
14.05: BENJAMÍN A - PONTEVEDRA
16.55: DUBRA - BENJAMÍN A
 
Os dous primeiros equipos acceden a cuartos de final, que se xogan xa a continuación.
 
Torneo Conservas Calvo de fútbol oito nas Eiroas (Carballo)
 
Domingo 5 de xuño
Primeira Fase
10.00: BENJAMÍN B - SEGUNDO GRUPO A FASE PREVIA (campo 1)
11.10: TERCEIRO GRUPO B FASE PREVIA - BENJAMÍN B (campo 1)
12.20: BENJAMÍN B - URAL (campo 1)
 
Os dous primeiros clasificados accederán a cuartos de final, que arrincan ás 16.30 horas.