RCD / NOVAS

O Xuvenil A arrincará a División de Honra en Avilés e recibirá a continuación en Abegondo ao RC Celta

13/07/2019 09:57

A Federación Española de Fútbol realizou o sorteo do calendario ligueiro pertencente ao grupo 1º da División de Honra xuvenil.

Compoñen este grupo, ademais do Xuvenil A deportivista, os seguintes equipos: RC Celta, TSC Roces A, Real Avilés CF A, CD Calasanz, CD Lugo, Club Atlético Perines, Real Racing Club, CD Conxo, Sporting de Gijón A, Racing de Ferrol, Ural CF, ED Val Miñor, Club Bansander, CD Marina Sport A e Real Oviedo A.

O campión de cada grupo e o segundo mellor dos 7 grupos disputarán a Copa de Campións. 

Ademais os dous primeiros de grupo e os dous mellores terceiros dos 7 grupos xogarán a Copa do Rei, en sistema de eliminatoria, ida e volta, en oitavos e cuartos de final; e unha final 'four' nunha única sede a partir de semifinais, entre o 12 e 14 de xuño de 2020.

O Xuvenil A comezará o campionato nas instalacións de La Toba en Avilés, o próximo 7 ou 8 de setembro.

O primeiro encontro en Abegondo será na 2ª xornada, na que os branquiazuis recibirán ao RC Celta, a fin de semana do 14 e 15 de setembro. A volta de #ONOSODERBI xuvenil na Madroa será na xornada 17, o 11 ou 12 de xaneiro de 2020.

O conxunto deportivista pechará o campionato na Coruña, ante o CD Calasanz, o 11 ou 12 de abril de 2020.

O calendario do Xuvenil A é o seguinte:

Xornada 1 (08/09/2019) Xornada 16 (22/12/2019)
Real Avilés CF A Xuvenil A
Xornada 2 (15/09/2019) Xornada 17 (12/01/2020)
Xuvenil A RC Celta
Xornada 3 (22/09/2019) Xornada 18 (19/01/2020)
TSK Roces A Xuvenil A
Xornada 4 (29/09/2019) Xornada 19 (26/01/2020)
Xuvenil A CD Marina Sport A
Xornada 5 (06/10/2019) Xornada 20 (02/02/2020)
Xuvenil A CD Lugo
Xornada 6 (13/10/2019) Xornada 21 (09/02/2020)
Real Racing Club Xuvenil A
Xornada 7 (20/10/2019) Xornada 22 (16/02/2020)
Xuvenil A Sporting de Gijón A
Xornada 8 (27/10/2019) Xornada 23 (23/02/2020)
Ural CF Xuvenil A
Xornada 9 (03/11/2019) Xornada 24 (01/03/2020)
Xuvenil A Club Bansander
Xornada 10 (10/11/2019) Xornada 25 (08/03/2020)
Real Oviedo A Xuvenil A
Xornada 11 (17/11/2019) Xornada 26 (15/03/2020)
Xuvenil A ED Val Miñor Nigrán
Xornada 12 (24/11/2019) Xornada 27 (22/03/2020)
Racing Club Ferrol Xuvenil A
Xornada 13 (01/12/2019) Xornada 28 (29/03/2020)
Xuvenil A CD Conxo
Xornada 14 (08/12/2019) Xornada 29 (05/04/2020)
C. Atlético Perines Xuvenil A
Xornada 15 (15/12/2019) Xornada 30 (12/04/2020)
Xuvenil A CD Calasanz