RCD / NOVAS

O Xuvenil A gana ao Ural Español CF antes de #ONOSODERBI decisivo do próximo xoves

01/05/2022 14:10

O Xuvenil A sumou tres novos puntos na División de Honra ao vencer (3-0) en Abegondo ao Ural Español CF.

Kevin, Nacho e Álex González foron os autores dos goles branquiazuis neste partido correspondente á 31ª xornada.

Con este resultado e a falta de catro partidos, o Xuvenil A suma 77 puntos na segunda praza, a catro puntos do RC Celta, líder con 81 puntos. Ambos os equipos ven as caras este xoves 5 de maio ás 19:00 en Abegondo, nun #ONOSODERBI pendente da 29ª xornada que pode ser decisivo de cara ao desenlace final da liga.

Xuvenil A: Lemos, Quique Teijo, Manu Berrocal, Mato, Mario, Embid, Garaboa, Hugo Baldomar, Kevin, Diego e Padín. Tamén xogaron: Nacho, Seydiba, Álex González, Rubén e Pablo Trigo.

Os resultados do Xuvenil A até a data en liga son os seguintes:

Real Oviedo 2 - Xuvenil A 2 (Urdiales e Nájera)
Xuvenil A 2 (Diego Gómez e Hugo Baldomar) - CD Bezana 0
Xuvenil A 6 (Martín Ochoa -4-, Hugo Baldomar e Garaboa) - CD Covadonga 1
Real Avilés CF 1 - Xuvenil A 2 (Pablo Trigo -2-)
Xuvenil A 5 (Pablo Trigo -3-, Álex González e Nacho) - Pabellón Ourense CF 0
CD Lugo 0 - Xuvenil A 1 (Pablo Trigo)
Xuvenil A 2 (Pablo Trigo e Mella) - Pontevedra CF 1
Atlético Perines 1 - Xuvenil A 2 (Diego e Hugo Baldomar)
Xuvenil A 3 (Pablo Trigo, Quique Teijo e Diego) - CD Marina Sport 0
Sporting de Gijón 3 - Xuvenil A 3 (Rubén e Pablo Trigo -2-)
Xuvenil A 6 (Diego -3-, Mato -2- e Álex González) - CD Arenal 1
RC Celta 2 - Xuvenil A 1 (Nacho)
Xuvenil A 4 (Diego -2-, Jairo e Padín) - ED Val Miñor Nigrán 0
Ural Español CF 0 - Xuvenil A 1 (Martín Ochoa)
Xuvenil A 0 - SD Compostela 0
Real Racing Club 0 - Xuvenil A 1 (Diego)
Xuvenil A 3 (Nájera -2- e Mario) - Bansander 0
Xuvenil A 3 (Garaboa -2- e Álex Delgado) - Real Oviedo 0
CD Bezana 0 - Xuvenil A 3 (Manu Rivas, Jairo e Pablo Trigo)
CD Covadonga 1 - Xuvenil A 3 (Martín Ochoa, Nacho e Padín)
Xuvenil A 8 (Martín Ochoa -3-, Nájera -2-, Hugo Baldomar -2- e Garaboa) - Real Avilés CF 0
Pabellón Ourense CF 1 - Xuvenil A 6 (Garaboa, Padín, Seydiba -2-, Hugo Baldomar e Álex González)
Xuvenil A 3 (Manu Rivas, Pablo Trigo e Padín) - CD Lugo 3
Xuvenil A 3 (Nájera e Martín Ochoa -2-) - Atlético Perines 1
CD Marina Sport 0 - Xuvenil A 4 (Martín Ochoa -3- e Álex González)
Xuvenil A 2 (Martín Ochoa e Rubén) - Sporting de Gijón 2
CD Arenal 1 - Xuvenil A 3 (Martín Ochoa -3-)
Xuvenil A - RC Celta, o 5 de maio ás 19:00 en Abegondo
ED Val Miñor Nigrán 1 - Xuvenil A 5 (Martín Ochoa -2-, Hugo Baldomar, Diego e Garaboa)
Pontevedra CF 1 - Xuvenil A 3 (Kevin -2- e Padín)
Xuvenil A 3 (Kevin, Nacho e Álex González) - Ural Español CF 0