RCD / NOVAS

O Xuvenil A xa coñece o seu calendario da tempada 2016-17 na División de Honra

  O Xuvenil A xa coñece o seu calendario da tempada 2016-17 no grupo primeiro da División de Honra. O sorteo foi caprichoso e deparó un Celta-Dépor para arrincar a competición. A volta será o 11 de decembro en Abegondo, na xornada 16.

23/07/2016 11:36

O calendario completo do Xuvenil A é o seguinte:
 
Xornada 1 (4-09-2016)
RC Celta - Xuvenil A
 
Xornada 2 (11-09-2016)
Xuvenil A - Pavillón Ourense Cf
 
Xornada 3 (18-09-2016)
Club Bansander - Xuvenil A
 
Xornada 4 (25-09-2016)
Xuvenil A - Real Racing Club de Santander
 
Xornada 5 (2-10-2016)
CD Lugo - Xuvenil A
 
Xornada 6 (9-10-2016)
Xuvenil A - Santiago de Compostela Cf
 
Xornada 7 (12-10-2016)
Xuvenil A - CD Tropezón A
 
Xornada 8 (16-10-2016)
Real Oviedo A - Xuvenil A
 
Xornada 9 (23-10-2016)
Xuvenil A - Real Sporting de Xixón A
 
Xornada 10 (30-10-2016)
TSK Rozamentos A - Xuvenil A
 
Xornada 11 (6-11-2016)
Xuvenil A - Alondras Cf
 
Xornada 12 (13-11-2016)
Real Avilés CF A - Xuvenil A
 
Xornada 13 (20-11-2016)
Xuvenil A - Areosa
 
Xornada 14 (27-11-2016)
ED Val Miñor Nigrán - Xuvenil A
 
Xornada 15 (4-12-2016)
Xuvenil A - CD Mariña Sport A
 
Xornada 16 (11-12-2016)
Xuvenil A - RC Celta
 
Xornada 17 (18-12-2016)
Pavillón Ourense CF - Xuvenil A
 
Xornada 18 (8-01-2017)
Xuvenil A - Club Bansander
 
Xornada 19 (15-01-2017)
Real Racing Club de Santander - Xuvenil A
 
Xornada 20 (22-01-2017)
Xuvenil A - CD Lugo
 
Xornada 21 (29-01-2017)
Santiago de Compostela CF - Xuvenil A
 
Xornada 22 (5-02-2017)
CD Tropezón A - Xuvenil A
 
Xornada 23 (12-02-2017)
Xuvenil A - Real Oviedo A
 
Xornada 24 (19-02-2017)
Real Sporting de Xixón A - Xuvenil A
 
Xornada 25 (5-03-2017)
Xuvenil A - TSD Rozamentos A
 
Xornada 26 (12-03-2017)
Alondras CF - Xuvenil A
 
Xornada 27 (19-03-2017)
Xuvenil A - Real Avilés CF A
 
Xornada 28 (26-03-2017)
Areosa - Xuvenil A
 
Xornada 29 (2-04-2017)
Xuvenil A - ED Val Miñor Nigrán
 
Xornada 30 (9-04-2017)
CD Mariña Sport A - Xuvenil A
 
O campión de cada grupo e o mellor segundo clasificado de todos os grupos disputarán a Copa de Campións; mentres que os dous primeiros de grupo e os dous mellores terceiros xogarán a Copa do Rei.
 
Rubén Coméndez, técnico do Xuvenil A, xa ten configurada ao seu persoal para a tempada 2016-17, que ten como obxectivo mellorar o quinto posto na División de Honra cultivada a tempada pasada.
 
Os futbolistas son os seguintes:
 
-Porteiros
José Manuel Leobaldo 'Chema'
Javier Tasende Sanmartín 'Tasende'
Ramón Rodríguez Vázquez 'Ramón'
 
-Defensas
Iago López Carracedo 'Iago'
Pape Abou Dieye 'Pape'
Joel López López 'Joel'
Nicolás Manteiga Pereira 'Nico'
Iago Parga Díaz 'Parga'
Héctor Peñamaría Rivas 'Héctor'
Rodrigo Parafita Bestilleiro 'Rodri'
 
-Centrocampistas
Sebastián Díaz Cruz 'Sebas'
Yago Gandoy Martínez 'Gandoy'
Sergio Ortuño Díaz 'Ortuño'
Aarón Sánchez Sánchez 'Aarón'
Iago Novo Marta 'Iago'
Alejandro Pais Caamaño 'Sito'
Víctor Manuel Eimil García 'Víctor'
David Jiménez Montull 'Jiménez'
Francisco Javier Sanda Rosende 'Sanda'
 
-Dianteiros
Pablo Porrúa Magariños 'Porrúa'
Alejandro Boedo Varela 'Boedo'
Manuel Mosquera Rei 'Mosquera'
Adrián Castro Mesa 'Adrián'
Pedro Alves Correia 'Pedro'
 
O corpo técnico está formado por:
 
Rubén Coméndez Arranz, adestrador
Francisco J. Varela Rodríguez, segundo adestrador
David Fernández Rodríguez, adestrador de porteiros
Antón Dovao Bao, fisioterapeuta
Fernando Rodríguez López, readaptador
Benito Branco González, delegado
Javier Rodríguez García, utilero