RCD / NOVAS

Resultados da fin de semana en #ANOSACANTEIRA

07/04/2019 14:57

A xornada da fin de semana en #ANOSACANTEIRA pechouse hoxe domingo con dous partidos.

O Xuvenil A puxo en Abegondo o punto e final á temporada no grupo 1º da División de Honra ante o Pontevedra CF. Os deportivistas, que buscaban a 4ª praza, cumpriron o seu obxectivo de sumar os 3 puntos (4-3) ante os granates, pero o triunfo do Ural CF ante o CD Covadonga relega ao Xuvenil Á a 5ª posición final en beneficio dos uralistas, cuartos.

Así mesmo, o Fabril empatou no anexo ao Estadio Gran Canaria das Palmas (0-0). O resultado é inxusto, porque o filial deportivista mereceu mellor sorte, e insuficiente para o obxectivo da salvación.

Onte sábado competiron 7 equipos de #ANOSACANTEIRA, 3 deles cos seus partidos saldados con triunfos na Torre (Alevín B, Benxamín A e Benxamín B).

En Abegondo, o Alevín A viuse as caras (1-2) co Victoria CF A en a loita polo liderado do grupo norte do Trofeo Conservas Calvo de fútbol 11. Só o campión de grupo disputará a gran final en maio co campión do grupo sur. O líder, o Victoria, venceu e aumentou a súa vantaxe á fronte da táboa respecto ao cadro deportivista.

O resto de equipos xogaron, e gañaron, lonxe da Cidade Deportiva: o Xuvenil B e Cadete A en Pontevedra (0-3 e 0-2) ante CD Lérez e Pontevedra CF respectivamente; e o Infantil B en Carballo (2-5).

Cadete B e Infantil A disputaron os seus partidos de liga antes da fin de semana.

O pasado xoves 4, o Cadete B, que pelexa pola 3ª praza do grupo norte da liga Galega, impúxose en Abegondo ao San Tirso SD B (3-2) e afiánzase na terceira praza.

Onte venres 5, o Infantil A, líder destacado da Fase polo Título da liga Galega, non deu opción na súa visita ao CD Lugo (0-8).

Finalmente, o Deportivo ABANCA B, líder da Primeira Autonómica Feminina, cumpre a súa segunda semana de parón. Renovará a competición o domingo 14 de abril en Abegondo ante o Victoria CF B.

Os resultados da fin de semana foron os seguintes:

Segunda División B
32ª xornada: LAS PALMAS ATLÉTICO 0 - FABRIL 0

Categoría xuvenil
División de Honra, 30ª xornada, última: XUVENIL A 4 (Álex -2-, Kilian e César) - PONTEVEDRA CF 3

Liga Nacional, 29ª xornada: CD LÉREZ 0 - XUVENIL B 3 (Luque, Juanma e Pablo Martínez)

Categoría cadete
División de Honra, 29ª xornada: PONTEVEDRA CF 0 - CADETE A 2 (Jairo e Noel)

Liga Galega, grupo norte, 29ª xornada: CADETE B 3 (Hugo Suárez -2- e Nils) - SAN TIRSO SD B 2

Categoría infantil
Liga Galega, Fase polo Título, 12ª xornada: CD LUGO 0 - INFANTIL A 8 (Marco Baña -2-, Mella -2-, Martín -2-, Noah e un futbolista rival en propia meta)

Primeira Autonómica, grupo 1º, 32ª xornada: BERGANTIÑOS CF B 2 - INFANTIL B 5 (Vilela, Marco Baña, Meki e Martín -2-)

Categoría alevín
Trofeo Conservas Calvo de fútbol 11, 8ª xornada: ALEVÍN A 1 (Jorge Santiago) - VICTORIA CF A 2

Segunda Fase da Segunda Comarcal, 7ª xornada: ALEVÍN B 8 (Anxo -3-, Diego -2-, Leandro -2- e Janusz) - ORILLAMAR SD B 1

Categoría benxamín
Primeira Comarcal A Coruña, 19ª xornada: SPORTING CORUÑÉS A 3 - BENXAMÍN A 8 (Ronquete -3-, Íker -2-, Paulo, Nico e un futbolista rival en propia meta)

Segunda Fase, grupo 1º A Coruña, 8ª xornada: BENXAMÍN B 3 (José Quiroga, Iago Lameiro e Raúl) - COMPAÑÍA DE MARÍA A 0