RCD / NOVAS

Resultados de #ANosaCanteira 17 e 18 de decembro

18/12/2016 17:42

Os diferentes equipos das categorías inferiores do Deportivo disputaron este fin de semana a última xornada de liga do ano 2016. Só o Deportivo Feminino B comezou xa o parón do Nadal e non volverá xogar liga ata o 8 de xaneiro de 2017.

Todos os partidos de liga tiveron lugar onte sábado a excepción do Fabril, que se impuxo hoxe domingo ao Dubra (0-3) no campo Juan Baleato.

En Abegondo só houbo dous encontros, con sorte desigual: derrota do Cadete B (2-3) e triunfo do Infantil A (4-1), ambos ante o Santiago de Compostela.

Por outra banda, o Alevín B proclamouse campión da Segunda Comarcal A Coruña, competición que chegou ao seu fin.

É o segundo título da canteira deportivista esta tempada, tras o logrado recentemente polo Alevín A en a Primeira Comarcal A Coruña.

Precisamente o Alevín A non tivo xa competición oficial, ao disputar en Barcelona a sexta edición do Torneo Power Gol Cup, logrando unha meritoria quinta praza.

A partir de agora, vacacións para uns equipos (Fabril, Deportivo Feminino B, Xuvenil A, Xuvenil B, Cadete B e Benjamín B) e torneos de Nadal de carácter amigable para o resto (Cadete A, Infantil A, Infantil B, Alevín A, Alevín B e Benjamín A).

Terceira División

DUBRA 0 - FABRIL 3 (Edu, Borja Galán e Óscar)

Categoría xuvenil

División de Honra: PABELLÓN 1 - XUVENIL A 6 (Sito, Porrua -3-, Pedro e Mosquera)

Liga Nacional: PONTEVEDRA 1 - XUVENIL B 3 (Loren, César e Muri)

Categoría cadete

División de Honra: PONTEVEDRA 0 - CADETE A 0

Liga Galega, grupo 1º: CADETE B 2 (Rares e Concheiro) - SANTIAGO DE COMPOSTELA 3

Categoría infantil

Liga Galega, grupo 1º: INFANTIL A 4 (Axel -2-, Jorge e Dani) - SANTIAGO DE COMPOSTELA 1

Primeira Autonómica, grupo 1º: VICTORIA B 1 - INFANTIL B 5 (Iván, Hugo Baldomar, Quique, Trigo e Roque)

Categoría alevín

Segunda Comarcal A Coruña: ATLÉTICO ARTEIXO C 0 - ALEVÍN B 11 (Óscar -6-, Adrián -2-, Pablo, David Carballo e Samuel)

Categoría benxamín

Primeira Comarcal A Coruña: BENXAMÍN A 7 (Jairo -3-, Álex -2-, Eli e Pablo Fernández) - ATLÉTICO ARTEIXO A 1

Segunda Comarcal A Coruña: BENXAMÍN B 1 (Nico) - URAL C 0