Os equipos de #ANOSACANTEIRA renderon a gran nivel nos diferentes torneos por España e Europa.
Hoxe domingo, o Xuvenil A e o Alevín B foron subcampións da Oviedo Cup e o Infantil A logrou a medalla de ouro no torneo Mibalón Internacional Cup, en Alacante.
Tiveron unha gran actuación o Xuvenil B, que buscará mañá a quinta praza do Torneo Internacional Etna Sud; o Infantil B, terceiro en Dublín; e o Benxamín B, terceiro clasificado en Illescas e, case sen descanso, eliminado por peor diferenza de goles na Primeira Fase do Trofeo Vila de Caldas.
Tamén finalizaron a súa participación: Cadete A, quinto posto en Zaragoza; Alevín A, semifinalista do Mundialito de Cambrils (Tarragona); e Benxamín A, que acabou a súa participación na Íscar Cup cun digno papel.
Xuvenil A
Oviedo Cup (Oviedo)
Primeira Fase
Xoves 13 de abril
JUVENTUD ESTADIO 0 - XUVENIL A 6 (Mosquera -4-, Aarón e Sebas)
XUVENIL A 3 (Porrúa -2- e Sandá) - FÚTBOL BASE FRAGA 1
Venres 14 de abril
XUVENIL A 4 (Boedo -3- e Mosquera) - UD SAN CLAUDIO 1
LA FRESNEDA CF 0 - XUVENIL A 8 (Boedo, Sandá, Iago Novo, Aarón, Manu e Adrián -3-)
Sábado 15 de abril
Oitavos de final
XUVENIL A 5 (Mosquera, Víctor, Sandá, Aarón e Adrián) - COVADONGA 0
Cuartos de final
XUVENIL A 1 (Sito) - RACING DE SANTANDER 0
Domingo 16 de abril
Semifinal
XUVENIL A 3 (Mosquera, Sebas e Iago Para) - ZARAGOZA 0
Final
XUVENIL A 0 - OSASUNA 0. Por penaltis: 4-5
Xuvenil B
Torneo Internazionale Etna Sud (Sicilia/Italia)
Primeira Fase
Xoves 13 de abril
XUVENIL B 2 (Rojo -2-) - INVICTUS 0
Venres 14 de abril
VALLETTA FC 0 - XUVENIL B 2 (Loren e Muri)
XUVENIL B 1 (César) - POL. SARNESE '1926' 0
Sábado 15 de abril
Cuartos de final
XUVENIL B 2 (Rojo e Loren) - ADO DEN HAAG 2. Por penaltis: 4-5
Domingo 16 de abril
Partido polo quinto e sexto posto
XUVENIL B 1 (Kilian) - CROTONE 0
Luns 17 de abril
12:00: XUVENIL B - SIRACUSA
Cadete A
Torneo Cesaraugusta (Zaragoza)
Primeira Fase
Xoves 13 de abril
CADETE A 0 - STADIUM CASABLANCA 1
Venres 14 de abril
CADETE A 1 (Julián) - REAL SOCIEDAD 5
Sábado 15 de abril
Partido polo quinto e sexto posto
CADETE A 3 (Julián, Pichu e Iván) - ZARAGOZA 0
Cadete B
Mondial U15 A Saint Pierre de Nantes (Nantes/Francia, do 19 ao 22 de abril)
Infantil A
MiBalón International Cup (Teulada-Moraira/Alacante)
Primeira Fase
Venres 14 de abril
INFANTIL A 0 - VALENCIA 2
WANDA GROUP 0 - INFANTIL A 3 (Dani, Axel e Novoa)
INFANTIL A 2 (Fran e Noel) - GETAFE 0
Sábado 15 de abril
CONQUENSE 0 - INFANTIL A 2 (Fika e Eslamiada)
Semifinal
INFANTIL A 2 (Fran e Axel) - VILLARREAL 0
Domingo 16 de abril
Final
INFANTIL A 4 (Fran, Noel, Padín e Axel) - VALENCIA 0
Infantil B
Saint Kevin's Boys Academy Cup Tournament (Dublín/Irlanda)
Primeira Fase:
Venres 14 de abril
WEST BROMWICH ALBION 1 - INFANTIL B 2 (Sergio e Roque)
INFANTIL B 0 - BARCELONA 1
Semifinal
INFANTIL B 0 - ST. KEVIN BOYS 2
Domingo 16 de abril
Partido polo terceiro e cuarto posto
INFANTIL B 3 (Hugo Baldomar -3- e Zerfu) - OLYMPIQUE DE MARSELLA 0
Alevín A
Mundialito (Cambrils/Tarragona)
Primeira Fase
Domingo 9 de abril
ALEVÍN A 20 (Domínguez -7-, Baña -3-, Noah -4-, Diego -2-, Carlos, Dani, Manu e Mella) - EFB SALOU '2' 0
Luns 10 de abril
ALEVÍN A 3 (Carlos, Mella e Sierra) - SC BRAZIL 1
ALEVÍN A 4 (Domínguez, Meki, Carlos e Noah) - VOLTA REDONDA FC 0
Martes 11 de abril
MUSCAT FA 0 - ALEVÍN A 13 (Domínguez -5-, Meki -4-, Marco Baña, Mella, Dani e Sierra)
ALEVÍN A 12 (Noah -4-, Mella -2-, Sierra -2-, Diego -3- e Manu) - FFA WARSZAWA 0
Mércores 12 de abril
Diecieseisavos de final
ALEVÍN A 5 (Meki -2-, Diego, Sierra e Carlos) - KASHIMA 0
Oitavos de final
ALEVÍN A 4 (Carlos -2-, Meki e Domínguez) - SCHALKE '04' 1
Xoves 13 de abril
Cuartos de final
ALEVÍN A 4 (Domínguez -3- e Carlos) - REUS 3
Semifinal
ALEVÍN A 0 - LEVANTE 4
Alevín B
Torneo F8 Erizana CF (Baiona/Pontevedra)
Martes 11 de abril
Primeira Fase
ERIZANA A 0 - ALEVÍN B 2 (Pablo e Dani)
ALEVÍN B 1 (Pablo) - SÁRDOMA 0
ALEVÍN B 5 (Pablo -2-, Samu -2- e Adrián) - PONTELLAS 0
Oitavos de final
ALEVÍN B 0 - VICTORIA DE VIGO 0. Por penaltis: 3-2
Cuartos de final
ERIZANA A 0 - ALEVÍN B 1 (Óscar)
Semifinal
ALEVÍN B 3 (Seco -2- e Samuel) - CORUXO A 1
Final
ALEVÍN B 1 (Estévez) - PABELLÓN A 2
Oviedo Cup (Oviedo)
Primeira Fase
Xoves 13 de abril
FAMEB 1 - ALEVÍN B 2 (Samuel e Óscar)
Venres 14 de abril
ALEVÍN B 3 (Óscar, Adrián e Carballo) - BARAKALDO CF 0
ALEVÍN B 6 (Iván, Luís, Hugo, Adrián Díaz, Zoe e Óscar) - VERIÑA 0
Sábado 15 de abril
EFMO BOADILLA 0 - ALEVÍN B 0
Cuartos de final
ALEVÍN B 3 (Óscar -2- e Zoe) - OVIEDO 0
Domingo 16 de abril
Semifinal
ALEVÍN B 3 (Lucas -2- e Adrián) - ATLÁNTIDA DE MATAMÁ 1
Final
ALEVÍN B 0 - RACING DE SANTANDER 1
Benxamín A
Íscar Cup (Medina del Campo/Valladolid)
Primeira Fase
Xoves 13 de abril
BENXAMÍN A 1 (Marcos) - EF PALENCIA 2
DALLAS FC 2 - BENXAMÍN A 2 (Álex e Montes)
REAL MADRID 4 - BENXAMÍN A 2 (Álex -2-)
Venres 14 de abril
Fase de Consolación
BETIS 2 - BENXAMÍN A 1 (Marcos)
BENXAMÍN A 1 (Marcos) - MEDINA 0
Orthopaedikos Cup (Stuttgart/Alemaña, 22 e 23 de abril)
Benxamín B
Torneo Carlos Luis Alonso Arrogante (Illescas/Toledo)
Primeira Fase
Venres 14 de abril
BENXAMÍN B 1 (Nico Ruiz) - TRES CANTOS 1
BENXAMÍN B 2 (Anxo e Isma) - LUGO FUENLABRADA 1
BENXAMÍN B 5 (David, Nico Ruiz, Anxo -2- e Pablo) - ILLESCAS C 0
Sábado 15 de abril
Oitavos de final
BENXAMÍN B 3 (Diego -3-) - ALCORCÓN 1
Cuartos de final
BENXAMÍN B 3 (Diego -2- e Nico Balbás) - PARLA ESCUELA 1
Semifinal
BENXAMÍN B 2 (Anxo e Nico) - ILLESCAS 2. Por penaltis: 1-3
Torneo Vila de Caldas (Caldas de Reis/Pontevedra)
Domingo 16 de abril
Primeira Fase
BENXAMÍN B 0 - RACING DE FERROL 0
BENXAMÍN B 2 (Anxo e Nico) - PABELLÓN DE OURENSE 1
BENXAMÍN B 7 (Eder -2- , Nico -2-, Januz, David e Anxo) - SAN MARTÍN 0
BENXAMÍN B 2 (Anxo e Leandro) - VICTORIA 2
Eliminado o Benjamín B por diferenza de goles.