Sobresaliente para o Fabril, que sacou tres novos puntos hoxe en Majadahonda. O filial branquiazul, en traxectoria ascendente, colle confianza de cara aos seguintes compromisos ligueiros.
Onte sábado xogaron e gañaron en Abegondo Xuvenil B (8-0 ao Ourense) e Cadete A (8-0 ao Bergantiños) e empatou en Xixón o Xuvenil A (1-1 co Llano '2000').
Hoxe domingo venceron fóra de casa o Cadete B (1-3 en Caranza) e Infantil A (1-15 na Barcala). Só perdeu o Deportivo Abanca B en Vigo ante o Valladares (1-0), cun tanto local que chegou no minuto 80.
Pola súa banda, a canteira branquiazul tivo torneos amigables este fin de semana en Miranda de Ebro (Burgos), Ourense, Melide e Santa Marta de Tormes (Salamanca).
O Infantil B foi sexto no Trofeo Cidade de Miranda, o Alevín A caeu na Primeira Fase da Copa Tormes, o Alevín B acabou terceiro do Torneo Be One Mercedes e o Benxamín B adxudicouse o Trofeo do Cire de Melide.
Os resultados do fin de semana foron os seguintes:
Segunda División B
RAYO MAJADAHONDA 0 - FABRIL 1 (Andújar, en propia meta)
Categoría feminina
Primeira División Feminina, 2ª xornada: CCAR VALLADARES 1 - DEPORTIVO ABANCA B 0
Categoría xuvenil
División de Honra, 3ª xornada: LLANO 2000 1 - XUVENIL A 1 (Iago Parga)
Liga Nacional, 2ª xornada: XUVENIL B 8 (Rojo -3, Julián -2-, Pichu, Paulo e César) - OURENSE 0
Categoría cadete
División de Honra, 2ª xornada: CADETE A 8 (Rares, Roque, Peke, Juanma -2-, Aye, Pol e Mario) - BERGANTIÑOS 0
Liga Galega, grupo norte, 2ª xornada: GALICIA CARANZA 1 - CADETE B 3 (Hugo -2- e Jorge)
Categoría infantil
Liga Galega, grupo norte, 2ª xornada: ONCE CABALLEROS 1 - INFANTIL A 15 (Hugo Baldomar -3-, Rubén, Sergio, Álex González, Trigo -2-, Xosé, Zerfu, Roque -3-, Iván e Hugo García)
Primeira Autonómica, grupo 1º, 3ª xornada: INFANTIL B 3 (Marco Baña, Javi Barral e Pablo Trigo) - SPORTING CAMBRE 3
XVIII Torneo Cidade de Miranda, en Miranda de Ebro (Burgos)
Primeira Fase
Venres 15 de setembro
INFANTIL B 2 (Noah e Domínguez) - EIBAR 1
Sábado 16 de setembro
GETAFE 0 - INFANTIL B 3 (Domínguez, Mella e Marco Baña)
BARCELONA 1 - INFANTIL B 0
Domingo 17 de setembro
Partido polo quinto e sexto posto
INFANTIL B 1 (Gabri) - OSASUNA 1. Por penaltis: 2-3
Categoría alevín
Copa Tormes, en Santa Marta de Tormes (campo Alfonso San Casto)
Primeira Fase
Venres 15 de setembro
VILLARREAL CF 2 - ALEVÍN A 0
Sábado 16 de setembro
ALEVÍN A 4 (Ayana -3- e Adrián) - UD SANTA MARTA B 0
ALEVÍN A 2 (Samuel e Álvaro) - CD LAGUNA 3
O Alevín A quedou apeado na Primeira Fase
Torneo Internacional Be One Mercedes, no campo de Eiroas (Ourense)
Sábado 16 de setembro
Primeira Fase
SANTA TERESITA 0 - ALEVÍN B 4 (David Sánchez, Vergara, Bruno e Dani)
ALEVÍN B 7 (David Sánchez, Rubén, Jairo -2-, Dani, Vergara e Eli) - DESPORTIVO CHAVES 1
ALEVÍN B 6 (Eli -3-, Bruno, Álex e Jairo) - ATHLETIC CLUB 3
ALEVÍN B 3 (Rubén, Dani e Álex) - INTER DE MILÁN 1
ALEVÍN B 4 (David Sánchez -2-, Rubén e Dani) - GREENA IF 0
ALEVÍN B 3 (Jairo -2- e David Sánchez) - PABELLÓN 2
ALEVÍN B 2 (Jairo e Álex) - FC PORTO 4
Domingo 17 de setembro
Semifinal
ALEVÍN B 1 (Jairo) - INTER DE MILÁN 2
Final de consolación
ALEVÍN B 1 (Jairo) - FC PORTO 0
Categoría benxamín
Amigable: BENXAMÍN A 9 (Diego -2-, Anxo -2-, Mosquera, Xabi, Leandro, Raúl e Nico Balbás) - IMPERÁTOR B (alevín) 1
Torneo de Fútbol Base Cire Melide en Melide
Sábado 16 de setembro
Primeira Fase
CIRE MELIDE 0 - BENXAMÍN B 1 (Ioan)
URAL 0 - BENXAMÍN B 0
ARZÚA 0 - BENXAMÍN B 6 (Gael, Paulo, Pablo Ronquete, PP)
SANTIAGO 0 - BENXAMÍN B 3 (Paulo -2- e Nico)
Semifinal
BENXAMÍN B 5 (Yago Trigo -2-, Iago Vázquez -2- e Paulo) - ANTAS DE ULLA 0
Final
BENXAMÍN B 4 (Loan -2-, Paulo e Nico) - CALASANZ 1