RCD / NOVAS

Resultados dos amigables en #ANOSACANTEIRA, con medalla de prata hoxe para o Alevín A en Vigo

15/09/2019 14:31

Catro equipos de #ANOSACANTEIRA tiveron cita amigable de pretemporada a fin de semana: Alevín A, Alevín B, Benxamín A e Benxamín B.

O primeiro deles logrou a medalla de prata do torneo "Fútbol no Camiño" no campo de Col (Vigo); e os dous equipos benxamíns participaron na 6ª edición do Torneo Internacional Cidade de Narón, no Estadio Municipal de Río Seco: o A foi campión e o B, brillante sexto clasificado fronte a equipos formados por xogadores un ano maiores en idade.

Os resultados foron os seguintes:

Categoría alevín
Torneo "Fútbol no Camiño" no campo de Col (Vigo)
Sábado 14 de setembro
Primeira Fase
ALEVÍN A 2 (Pablo e Anxo) - CD LUGO 1
URAL CF 1 - ALEVÍN A 1 (Janusz)
ALEVÍN A 3 (Rubén -2- e Íker) - SDC RESIDENCIA 1
Cuartos de final
ALEVÍN A 3 (Ioan -2- e Borja) - CD CHOCO 1

Domingo 15 de setembro
Semifinais
ALEVÍN A 5 (Anxo -2-, Diego, Pablo e Mosquera) - VERÍN CF 1
Final
ALEVÍN A 2 (Anxo e Pablo) - RC CELTA 5
ALEVÍN B 6 (Iago, Gael, Mauro, Paulo, Uxío e Alberto) - URAL CF A 2

Categoría benxamín
6ª edición do Torneo Internacional Cidade de Narón no Estadio Municipal de Río Seco (Narón)
Sábado 14 de setembro
Primeira Fase
BENXAMÍN A 4 (Pablo Vara, Pablo Somoza, Lucas e José Quiroga) - SDCR NARÓN O FREIXO 0
URAL CF 1 - BENXAMÍN B 1 (Íker)
VICTORIA CF 0 - BENXAMÍN A 1 (José Quiroga)
BENXAMÍN B 3 (Thiago, Sergio e un futbolista rival en propia meta) - CD LUGO B 1
RACING DE FERROL 0 - BENXAMÍN A 2 (Pablo Vara e Jose Quiroga)
BENXAMÍN B 1 (Leo) - RÁPIDO DE BOUZAS 0
BENXAMÍN A 4 (Martín -2-, Pablo Somoza e un futbolista rival en propia meta) - BENXAMÍN B 1 (Mario)
BENXAMÍN A 5 (Rodrigo -3-, Martín Forján e Hugo) - RÁPIDO DE BOUZAS 0
BENXAMÍN B 3 (Íker, Javi Barral e Mario) - SDCR NARÓN O FREIXO 0
BENXAMÍN A 4 (Hugo -2-, Rodrigo e Pablo Somoza) - CD LUGO B 0
VICTORIA CF 2 - BENXAMÍN B 0
BENXAMÍN A 1 (Iago Varela) - URAL CF 1
RACING DE FERROL 1  - BENXAMÍN B 2 (Mateo e Iker)
Partido polo 5 e 6 posto
BENXAMÍN B 0 - EF LUÍS CALVO 2
Semifinais
BENXAMÍN A 4 (Martín Forján -2- e Hugo -2-) - GALICIA CARANZA 0
Final
BENXAMÍN A 2 (Javi e Hugo) - URAL CF 0