RCD / NOVAS

Resultados dos torneos amigables en #ANOSACANTEIRA hoxe sábado e calendario para mañá domingo

07/09/2019 23:00

- Foto: Alevín A, campión do 6º Torneo Internacional Cidade de Narón -

Un total de 7 equipos de #ANOSACANTEIRA teñen cita amigable desde onte venres: Deportivo ABANCA B, Infantil A (Arnedo, A Rioxa), un equipo infantil (Redon, Francia), Alevín A (Narón), Alevín B (Lagesteinbach, Alemaña), e Benxamín A e B (Silleda).

Finalizaron xa a súa participación o Alevín A, campión do Torneo Internacional Cidade de Narón; e o Benxamín B, medalla de prata no Torneo EF Silleda, con Iker ademais nomeado mellor xogador do torneo.

O calendario de partidos, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Categoría feminina
DEPORTIVO ABANCA B - SÁRDOMA CF, o domingo 8 de setembro ás 18:00 en Abegondo

Categoría infantil
25ª edición do Torneo Internacional Arnedo Ciudad del Calzado
Primeira Fase, no campo de Sendero
Venres 6 de setembro
INFANTIL A 0 - MANCHESTER CITY 0
EF ARNEDO 1 - INFANTIL A 1 (Luis)
FC BARCELONA 0 - INFANTIL A 1 (Ayana)
Sábado 7 de setembro
Cuartos de final
INFANTIL A 0 - INTER DE MILÁN 3
Partidos polo 5 ao 8 posto
INFANTIL A 1 (Lucas) - REAL SOCIEDAD 5
Domingo 8 de setembro
9:00: INFANTIL A - REAL ZARAGOZA

5ª edición da Rothon Cup en Redon (Francia), no Estadio Municipal
Primeira Fase
Sábado 7 de setembro
STADE LAVALLOIS 2 - DEPORTIVO 1 (Jorge)
DEPORTIVO 1 (David) - AS NANCY 2
OGC NICE 2 - DEPORTIVO 0
DEPORTIVO 2 (Jorge e Murilo) - CHAMPIONS CUP 1
DEPORTIVO 0 - EA GUINGAMP 0
Domingo 8 de setembro
09:00: LORIENT FC - DEPORTIVO
10:12: FC NANTES - DEPORTIVO
11:05: DEPORTIVO - STADE DE REIMS
Segundo clasificación, os equipos accederán a unha segunda fase, que arranca ás 13:00 horas

Categoría alevín
6ª edición do Torneo Internacional Cidade de Narón 'NarónFreixo' 2019, no Estadio Municipal de Río Seco (Narón)
Sábado 7 de setembro
Primeira Fase (campo 1)
SDCR NARÓN O FREIXO A 0 - ALEVÍN A 7 (Xabi -2-, Anxo -2-, Rubén -2- e Balbas)
ALEVÍN A 3 (Anxo -2- e Nico) - CD QUIRINAL 1
ALEVÍN A 4 (Lucas -2-, Diego e Leandro) - EF LUIS CALVO 1
ALEVÍN A 4 (Anxo, Balbas, Marcos e Mosquera) - CD CONXO SANTIAGO 0
Cuartos de final
ALEVÍN A 3 (Mosquera, Marcos e Xabi) - URAL CF 0
Semifinal
ALEVÍN A 5 (Lucas -2-, Balbas, Yago e Diego) - RÁPIDO DE NEDA 0
Final
ALEVÍN A 3 (Pablo, Diego e Balbas) - VITÓRIA DE GUIMARÃES 1

1ª edición da André Schürrle Champions Trophy en Lagesteinbach (Alemaña)
Sábado 7 de setembro
Primeira Fase
ALEVÍN B 0 - AZ ALKMAAR 1
ALEVÍN B 3 (Iago Vazquez, Iker e Iago Trigo) - FT FORCHHEIM 0
ALEVÍN B 3 (Ioan, Joaquín e Iker) - KICKERS PFORZHEIM 0
Fase Champions
ALEVÍN B 1 (Ioan) - FORTUNA DÜSSELDORF 1
ALEVÍN B 0 - SV BÖBLINGEN 0
ALEVÍN B 1 (Iago Trigo) - TSG 1899 HOFFENHEIM 0
Domingo 8 de setembro
9:00: ALEVÍN B - TENNIS BORUSSIA BERLIN

Categoría benjamín
7ª edición do Torneo EF Silleda 'Memorial Ramón Barcala', no Campo Municipal do Outeiriño (Silleda) en categoría alevín
Domingo 8 de setembro
Primeira Fase
11:00: BENXAMÍN A - ATLÉTICO FÁTIMA A (campo 1)
12:20: BENXAMÍN A - EF SILLEDA (campo 2)
13:40: CF CALDAS B - BENXAMÍN A (campo 2)
16:30: O PINO SD - BENXAMÍN A (campo 2)
Os dous primeiros de grupo pasan a cuartos de final, que arrancan ás 17:15; mentres que o terceiro xogará unha fase de consolación, ás 18:05.

7ª edición do Torneo EF Silleda 'Memorial Ramón Barcala', no Campo Municipal do Outeiriño (Silleda) en categoría benjamín


Sábado 7 de setembro
Primeira Fase
BENXAMÍN B 3 - UD OURENSE 0, por incomparecencia
BENXAMÍN B 3 (Thiago -2- e Íker) - CF CALDAS A 1
CD CONXO SANTIAGO 0 - BENXAMÍN B 0
EF BOQUEIXÓN 0 - BENXAMÍN B 6 (Mario, Iker, Yael, Thiago, Sergio e Antón)
Cuartos de final
BENXAMÍN B 6 (Mario, Thiago -2-, Yael, Sergio e Iker) - EF LALÍN 0
Semifinais
BENXAMÍN B 2 (Iker e Yael) - MILLADOIRO SD 0
Final
BENXAMÍN B 0 - CD CONXO SANTIAGO 2