RCD / NOVAS

Resultados dos torneos e partidos amigables desta fin de semana en #ANOSACANTEIRA

08/09/2019 21:08

Un total de 7 equipos de #ANOSACANTEIRA tiveron cita amigable desde o pasado venres: Deportivo ABANCA B, Infantil A (Arnedo, A Rioxa), un equipo infantil (Redon, Francia), Alevín A (Narón), Alevín B (Lagesteinbach, Alemaña), e Benxamín A e B (Silleda).

Finalizaron a súa participación desta maneira: O Infantil A, oitavo clasificado do Torneo Internacional Arnedo Cidade do Calzado; un equipo infantil deportivista, decimosegundo na Rothon Cup; o Alevín A, campión do Torneo Internacional Cidade de Narón; o Alevín B, decimosegundo na André Schürrle Champions Trophy; o Benxamín A, cuartofinalista do Torneo alevín EF Silleda; e o Benxamín B, medalla de prata no Torneo EF Silleda, con Iker ademais nomeado mellor xogador do torneo.

Os resultados foron os seguintes:

Categoría feminina

DEPORTIVO ABANCA B 1 (Lara) - SÁRDOMA CF 0

Categoría infantil

25ª edición do Torneo Internacional Arnedo Cidade do Calzado
Primeira Fase, no campo de Sendero
Venres 6 de setembro
INFANTIL A 0 - MANCHESTER CITY 0
EF ARNEDO 1 - INFANTIL A 1 (Luis)
FC BARCELONA 0 - INFANTIL A 1 (Ayana)
Sábado 7 de setembro
Cuartos de final
INFANTIL A 0 - INTER DE MILAN 3
Partidos polo 5 ao 8 posto
INFANTIL A 1 (Lucas) - REAL SOCIEDAD 5
Domingo 8 de setembro
INFANTIL A 0 - REAL ZARAGOZA 0. A penaltis: 0-1

5ª edición da Rothon Cup en Redon (Francia), no Estadio Municipal
Primeira Fase
Sábado 7 de setembro
STADE LAVALLOIS 2 - DEPORTIVO 1 (Jorge)
DEPORTIVO 1 (David) - AS NANCY 2
OGC NICE 2 - DEPORTIVO 0
DEPORTIVO 2 (Jorge e Murilo) - CHAMPIONS CUP 1
DEPORTIVO 0 - EA GUINGAMP 0
Domingo 8 de setembro
LORIENT FC 0 - DEPORTIVO 2 (Jorge e Jairo)
FC NANTES 0 - DEPORTIVO 0
DEPORTIVO 2 (Jorge -2-) - STADE DE REIMS 1
Partido polo posto 11 ou 12
DEPORTIVO 0 - STAC TROYES 1

Categoría alevín

6ª edición do Torneo Internacional Cidade de Narón 'NarónFreixo' 2019, no Estadio Municipal de Río Seco (Narón)
Sábado 7 de setembro
Primeira Fase (campo 1)
SDCR NARÓN O FREIXO A 0 - ALEVÍN A 7 (Xabi -2-, Anxo -2-, Rubén -2- e Balbas)
ALEVÍN A 3 (Anxo -2- e Nico) - CD QUIRINAL 1
ALEVÍN A 4 (Lucas -2-, Diego e Leandro) - EF LUÍS CALVO 1
ALEVÍN A 4 (Anxo, Balbas, Marcos e Mosquera) - CD CONXO SANTIAGO 0
Cuartos de final
ALEVÍN A 3 (Mosquera, Marcos e Xabi) - URAL CF 0
Semifinal
ALEVÍN A 5 (Lucas -2-, Balbas, Yago e Diego) - RÁPIDO DE NEDA 0
Final
ALEVÍN A 3 (Pablo, Diego e Balbas) - VITORIA DE GUIMARAES 1

1ª edición da André Schürrle Champions Trophy en Lagesteinbach (Alemaña)
Sábado 7 de setembro
Primeira Fase
ALEVÍN B 0 - AZ ALKMAAR 1
ALEVÍN B 3 (Iago Vazquez, Iker e Iago Trigo) - FT FORCHHEIM 0
ALEVÍN B (Ioan, Joaquín e Iker) - KICKERS PFORZHEIM 0
Fase Champions
ALEVÍN B 1 (Ioan) - FORTUNA DÜSSELDORF 1
ALEVÍN B 0 - SV BÖBLINGEN 0
ALEVÍN B 1 (Iago Trigo) - TSG 1899 HOFFENHEIM 0
Domingo 8 de setembro
ALEVÍN B 0 - TENNIS BORUSSIA BERLIN 1
ALEVÍN B 6 (Íker -2-, Mauro -2-, Nico e Sergio) - FÜCHSE BERLÍN 0
ALEVÍN B 1 (Iago Vázquez) - Vi OBEREISERHEIM 0
ALEVÍN B 0 - FSV MAGUNCIA 05 2
Partido polo posto 11 ou 12
ALEVÍN B 0 - ZENIT DE SAN PETERSBURGO 1

Categoría benxamín

7ª edición do Torneo EF Silleda 'Memorial Ramón Barcala', no Campo Municipal do Outeiriño (Silleda) en categoría alevín
Domingo 8 de setembro
Primeira Fase
BENXAMÍN A 1 (Pablo Somoza) - ATLÉTICO FÁTIMA A 2
BENXAMÍN A 2 (Pablo Somoza e Iago Varela) - EF SILLEDA 0
CF CALDAS B 0 - BENXAMÍN A 5 (Pablo Somoza -2-, Martín Forján, Lameiro e Hugo)
O PINO SD 0 - BENXAMÍN A 2 (Pablo Somoza -2-)
Cuartos de final
BENXAMÍN A 1 (un futbolista rival en propia meta) - ATLÉTICO RIVEIRA A 3

7ª edición do Torneo EF Silleda 'Memorial Ramón Barcala', no Campo Municipal do Outeiriño (Silleda) en categoría benxamín
Sábado 7 de setembro
Primeira Fase
BENXAMÍN B 3 - UD OURENSE 0, por incomparecencia
BENXAMÍN B 3 (Thiago -2- e Íker) - CF CALDAS A 1
CD CONXO SANTIAGO 0 - BENXAMÍN B 0
EF BOQUEIXÓN 0 - BENXAMÍN B 6 (Mario, Iker, Yael, Thiago, Sergio e Antón)
Cuartos de final
BENXAMÍN B 6 (Mario, Thiago -2-, Yael, Sergio e Iker) - EF LALÍN 0
Semifinais
BENXAMÍN B 2 (Iker e Yael) - MILLADOIRO SD 0
Final
BENXAMÍN B 0 - CD CONXO SANTIAGO 2