RCD / NOVAS

Resultados en #ANOSACANTEIRA do 28 e 29 de outubro

29/10/2017 19:21

A Cidade Deportiva de Abegondo foi o epicentro esta fin de semana en #ANOSACANTEIRA, posto que até catro equipos xogaron nas instalacións branquiazuis.

Onte sábado 28 a quenda foi para o Xuvenil B (8-0 ao Santa Mariña), Xuvenil A (3-0 ao Areosa) e o Cadete A (derrota por 1-2 tamén ante o Areosa).

Hoxe domingo 29 xogou o líder da Segunda División B, o Fabril, que empatou (0-0) co Guijuelo. O encontro foi de dominio deportivista, que non tivo acerto nos metros finais.

Nas demais categorías destacou o dobre duelo na liga Galega co San Tirso, ambos os choques no campo de O Monte. O primeiro, onte en cadetes, levouno o conxunto local (3-1). O segundo, de infantís, foi hoxe domingo e caeu ao lado deportivista (0-6).

Os resultados da fin de semana foron os seguintes:

Segunda División B
11ª xornada: FABRIL 0 - GUIJUELO 0

Categoría feminina
Primeira Autonómica Feminina, 8ª xornada: ATLÉTICO AROUSANA 5 - DEPORTIVO ABANCA B 3 (Vero, Lida e Ari)

Categoría xuvenil
División de Honra, 10ª xornada: XUVENIL A 3 (Pedro -2- e Kilian) - AREOSA 0

Liga Nacional, 9ª xornada: XUVENIL B 8 (Rojo -3-, Julián, Pichu -2-, Paulo e Litos) - SANTA MARIÑA 0

Categoría cadete
División de Honra, 9ª xornada: CADETE A 1 (Juanma) - AREOSA 2

Liga Galega, grupo 1º, 9ª xornada: SAN TIRSO 3 - CADETE B 1 (Iván)

Categoría infantil
Liga Galega, grupo 1º, 9ª xornada: SAN TIRSO 0 - INFANTIL A 6 (Sergio, Iván, Hugo Baldomar, Quique, Trigo e Álex G.)

Primeira Autonómica, grupo 1º, 10ª xornada: MARAVILLAS A 0 - INFANTIL B 8 (Barral -2-, Diego -2-, Miguel, Rubén, Álvaro e Zerfu)

Categoría alevín
Primeira Comarcal, grupo 1º, 3ª xornada: ALEVÍN 14 (Pablo -4-, Héctor -3-, Óscar -2-, Álvaro -2-, Samuel -2- e Dani) - IMPERÁTOR A 0

Segunda Alevín, 3ª xornada: VICTORIA B 2 - ALEVÍN B 2 (Álex e Xenxo)

Categoría benxamín
Primeira Comarcal, grupo 2º, 3ª xornada: ORILLAMAR A 0 - BENXAMÍN A 11 (Anxo -3-, Diego -2-, Nico -2-, Eder, Rilo, Mosquera e Pablo)

Segunda Comarcal A Coruña, 3ª xornada: BETANZOS B 0 - BENXAMÍN B 12 (Ioan -3-, Uxío -3-, Nico -2-, Paulo -2-, Sergio e Yago Trigo)