Nun fin de semana interesante para #ANOSACANTEIRA, con cinco equipos que xogaron en casa: Fabril, Xuvenil A, Cadete B e Infantil A en Abegondo e Deportivo ABANCA B en Arteixo, o Fabril mantense como líder do grupo 1º da Segunda División B, ao vencer ao Valladolid B (1-0) cun solitario gol de Borja Galán. Debutou ademais o xuvenil Valín, que xogou toda a segunda parte.
Ademais hoxe domingo gañaron o Xuvenil A e o Deportivo ABANCA B.
A xornada de onte sábado deixou os triunfos do Xuvenil B, Cadete A, Cadete B e Infantil B e a igualada do Infantil A.
Finalmente, dous equipos do RC Deportivo, Alevín B e Benxamín B, disputaron este sábado 7 de outubro a terceira edición da Marosa Cup de Burela, organizado polo Club Porto de Burela. Os dous equipos alcanzaron a final das súas respectivas categorías e levaron a medalla de prata.
Os resultados do fin de semana foron os seguintes:
Segunda División B
8ª xornada: FABRIL 1 (Borja Galán) - VALLADOLID B 0
Categoría feminina
Primeira Autonómica, 5ª xornada: DEPORTIVO ABANCA B 5 (Vero -3-, Ari e Alba Suárez) - EFM CONCELLO DE BOIRO 1
Categoría xuvenil
División de Honra, 6ª xornada: XUVENIL A 2 (Mosquera e Javi Sandá) - BANSANDER 1
Liga Nacional, 5ª xornada: CHOCO 1 - XUVENIL B 2 (Rojo e Paulo)
Categoría cadete
División de Honra, 5ª xornada: CHOCO 0 - CADETE A 10 (Juanma -4-, Aye -3-, Do Carmo, Peque e Portas)
Liga Galega, grupo 1º, 5ª xornada: CADETE B 4 (Iago -3- e Hugo) - EF LALÍN 2
Categoría infantil
Liga Galega, grupo 1º, 5ª xornada: INFANTIL A 1 (Iván) - CALASANZ A 1
Primeira Autonómica, grupo 1º, 6ª xornada: CALASANZ B 1 - INFANTIL B 3 (Barral, Xosé e Adrián)
Categoría alevín
Amigable: ALEVÍN A 9 (Lucas -2-, Héctor, David, Óscar -2-, Dani e Ayana -2-) - SAN TIRSO B (infantil) 3
III Torneo Marosa Cup en Burela
Sábado 7 de outubro
Primeira Fase
ALEVÍN B 1 (Raúl) - SANTIAGO DE FOZ 1
ALEVÍN B 2 (Dani e Bruno) - LUGO A 0
VIVEIRO A 3 - ALEVÍN B 5 (Bruno -2-, Raúl, Dani e Rubén)
Semifinal
BURELA B 0 - ALEVÍN B 11 (Raúl, Xenxo, Álex -2-, Bruno -3-, Rubén -2-, David Sánchez e Jairo)
Final
ALEVÍN B 0 - LUGO A 1
Categoría benxamín
Amigable: BENXAMÍN B 12 (Nico -2-, Pablo Ronquete -2-, Yago Trigo -2-, Paulo, Gael, Ioan, Uxío, Iago e Sergio) - SAN TIRSO A 1
III Torneo Marosa Cup en Burela
Sábado 7 de outubro
Primeira Fase
BENXAMÍN B 8 (Pablo Ronquete -2-, Mauro, Uxío, Yago Trigo, Nico, Paulo e Caaveiro) - MILAGROSA 1
RIBADEO 0 - BENXAMÍN B 8 (Paulo, Caaveiro, Iago, Yago Trigo, Ronquete, Nico, Ioan e Uxío)
Cuartos de final
BENXAMÍN B 8 (Sergio -2-, Ioan -2-, Nico, Pablo Ronquete, Yago Trigo e Uxío) - VIVEIRO A
Semifinal
BENXAMÍN B 2 (Ioan e Iago) - LUGO A 1
Final
BENXAMÍN B 2 (Paulo e Nico) - BURELA 4