RCD / NOVAS

Resultados en #ANOSACANTEIRA hoxe sábado, cun campión máis, o Infantil A, e calendario de mañá domingo

27/04/2019 22:18

Finalizada a Semana Santa, os equipos de #ANOSACANTEIRA retornan á competición ligueira, salvo o Xuvenil A, coa súa competición xa concluída na División de Honra.

De todos eles, só 3 xogaron en Abegondo hoxe sábado 27:

O Fabril empatou co Unionistas de Salamanca CF (3-3). O filial, con todo decidido a nivel clasificatorio, non puido brindar un triunfo aos afeccionados.

E pola mañá, Xuvenil B e Cadete A medíronse aos respectivos equipos do CD Areosa (3-1 e 4-0 respectivamente).

Pola súa banda, xogaron fóra de Abegondo hoxe sábado 27 o Infantil A (0-5 en Vigo ante o UD Santa Mariña) e Infantil B (1-3 en Elviña ante o Sporting Coruñés); e mañá domingo 28 o Deportivo ABANCA B (ás 17:00 en Oseiro ante o SCD Pastoriza).

Co seu resultado, o Infantil A proclamouse campión da Fase polo Título da liga Galega, a falta de 1 xornada para o final.

Así pois, a canteira do Dépor suma o seu sexto título esta temporada após os cultivados anteriormente polo Infantil A (Liga Galega, grupo norte), Infantil B (Primeira Autonómica, grupo 1º), Alevín A (Primeira Comarcal A Coruña), Alevín B (Segunda Comarcal A Coruña) e Benxamín B (Segunda Comarcal A Coruña).

A xornada arrincou o pasado xoves, co triunfo do Alevín A (17-1) ante o Atlético Arteixo A, con motivo da 10ª xornada do Trofeo Conservas Calvo de fútbol 11.

Onte venres 26, a quenda foi para o Cadete B, que retomou a liga Galega en Caranza cunha nova vitoria (1-2).

Finalmente, o partido correspondente á 21ª xornada da Primeira Comarcal entre o CD Calasanz A e o Benxamín A trasládase ao martes 30 ás 18:30 no campo 1 de San Pedro de Visma.

O calendario de partidos, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Segunda División B
35ª xornada: FABRIL 3 (Abeledo e Víctor -2-) - UNIONISTAS DE SALAMANCA CF 3

Categoría feminina
Primeira Autonómica: 27ª xornada: SCD PASTORIZA - DEPORTIVO ABANCA B, o domingo 28 de abril ás 17:00 en Oseiro (Arteixo)

Categoría xuvenil
Liga Nacional, 30ª xornada: XUVENIL B 3 (Peke -2- e Mario) - CD AREOSA 1

Categoría cadete
División de Honra, 30ª xornada: CADETE A 4 (Noel, Nils -2- e Carracedo) - CD AREOSA 0

Liga Galega, grupo norte, 30ª xornada: GALICIA CARANZA 1 - CADETE B 2 (Hugo Suárez e Xosé)

Categoría infantil
Liga Galega, Fase polo Título, 14ª xornada: UD SANTA MARIÑA 0 - INFANTIL A 5 (Noah, Mella, Carreira, Domínguez e Gabriel)

34ª xornada: SPORTING CORUÑÉS SD 1 - INFANTIL B 3 (Óscar, Daniel e Meki)

Categoría alevín
Trofeo Conservas Calvo, grupo norte, 10ª xornada: ALEVÍN A 17 (Rubén -5-, Daniel -4-, Bruno -3-, Cristian -2-, Álex, Xenxo e Vergara) - ATLÉTICO ARTEIXO A 1

Segunda Fase da Segunda Comarcal, 9ª xornada: CF DEPORTIVO ORZÁN B 0 - ALEVÍN B 10 (Xabi -4-, Raúl, Diego, Íker, Balbas, Guillermo e Eder)

Categoría benxamín
Primeira Comarcal A Coruña, 21ª xornada: CD CALASANZ A - BENXAMÍN A, o martes 30 de abril ás 18:30 en San Pedro de Visma (campo 1)

Segunda Fase, grupo 1º A Coruña, 10ª xornada: BENXAMÍN B 7 (José Quiroga -4-, Iago Varela, Hugo e Rodrigo) - IMPERÁTOR OAR B 1