Un equipo benxamín representa ao RC Deportivo na 21ª edición do Torneo Cidade de Pontevedra, competición organizada polo EF Porteiro 2000 no complexo da Xunqueira durante a fin de semana.
O conxunto deportivista ten como primeiros rivais ao Cristo de la Victoria SD, Bertamiráns FC e Sporting de Gijón.
O calendario do equipo branquiazul é o seguinte:
Sábado 15 de xuño
Primeira Fase
11:30: DEPORTIVO - SPORTING DE GIJÓN (campo 2)
13:30: DEPORTIVO - BERTAMIRÁNS FC (campo 1)
17:30: DEPORTIVO - CRISTO DE LA VICTORIA SD (campo 2)
Os tres primeiros de grupo pasan ao playoff polo título, que arrancan ás 18:30 do mesmo sábado; mentres que o cuarto clasificado xogará o domingo unha Fase de Consolación, a partir das 9:30 horas.
O Alevín B, á Meyrin Cup 2019
O Alevín B participa esta fin de semana en Xenebra (Suíza) na Meyrin Cup 2019.
O conxunto deportivista quedou encadrado no grupo A, co Servette FC, Meyrin FC, Xamax 1912, Beaumont Collonges e Donzelle FC.
O calendario do Alevín B, con todos os seus partidos en Lory, é o seguinte:
Primeira Fase
Sábado 15 de xuño
9:00: ALEVÍN B - SERVETTE FC (no campo de Lory)
10:20: ALEVÍN B - DONZELLE FC (no campo de Kito)
11:00: XAMAX 1912 - ALEVÍN B (no campo de Ramada Encore)
12:00: ALEVÍN B - BEAUMONT COLLONGES (no campo de Oschner Sport)
15:00: ALEVÍN B - MEYRIN FC (no campo de Lory)
Os tres primeiros de grupo pasan á Fase Final e o resto xogará unha Fase de Consolación, todo iso a partir das 16:00.
A Copa Ribadumia, interesante test para o Benxamín A
O Benxamín A afronta un interesante test coa 1ª edición da Copa Ribadumia Clae Viajes, que se xoga no campo da Senra.
O conxunto deportivista terá como primeiros rivais ao Outes FC, AD Alhóndiga, Club Polideportivo Lucense, Celta Brașov e o CD Talento, Actitud y Esfuerzo.
O calendario de partidos da Primeira Fase é o seguinte:
Sábado 15 de xuño
10:45: BENXAMÍN A - OUTES FC (campo 2 natural)
16:00: BENXAMÍN A - AD ALHÓNDIGA (campo 1 sintético)
18:05: BENXAMÍN A - CP LUCENSE (campo 1 sintético)
21:00: BENXAMÍN A - CELTA BRASOV (campo 1 natural)
Domingo 16 de xuño
9:00: BENXAMÍN A - CD TALENTO, ACTITUD Y ESFUERZO (campo 1 sintético)
Os dous primeiros de grupo pasan a oitavos de final, que comezan ás 10:30; e o 3º disputará unha Fase de Consolación, a partir das 11:35 horas.
O Benxamín B compite no Trofeo Concello de Boiro
O Benxamín B, do mesmo xeito que o Alevín A, representará ao Dépor na 13ª edición do Trofeo Concello de Boiro, que se celebra nesta ocasión en categoría benjamín o sábado 15 de xuño.
O conxunto deportivista quedou encadrado na Primeira Fase no grupo B, co Salgueiriños CF, EF Lalín e o Caldas CF.
O calendario de partidos é o seguinte:
Primeira Fase
10:30: BENXAMÍN B - EF LALÍN (campo 1B)
12:20: SALGUEIRIÑOS CF - BENXAMÍN B (campo 1A)
15:15: BENXAMÍN B - CALDAS CF (campo 2A)
Os dous primeiros de grupo pasan a oitavos de final, que comezan ás 17:35 horas.
Dobre cita para o Alevín A: o martes 11 en Abegondo e o domingo 16 en Boiro
O Alevín A ten dobre cita esta semana. En primeiro lugar, o pasado martes 11 de xuño o equipo deportivista disputou un amigable en Abegondo ante o conxunto do AFA Angola. O resultado favoreceu aos africanos (4-5), despois dun entretido encontro. Jacobo, Rubén, David e Íker foron os goleadores branquiazuis.
E o domingo 16, o Alevín A compite na 13ª edición do Trofeo Concello de Boiro, que se celebra no campo de fútbol de Vista Alegre.
O conxunto que dirixe Roberto Veres quedou encadrado no grupo A, co Sálvora CF, Cristo de la Victoria SD e o Amio SD B.
O calendario inicial é o seguinte:
Primeira Fase
10:30: ALEVÍN A - CRISTO DE LA VICTORIA SD (campo 1A)
12:20: ALEVÍN A - AMIO SD B (campo 2A)
15:15: SÁLVORA CF - ALEVÍN A (campo 1B)
Os dous primeiros de grupo pasan a oitavos de final, que comezan ás 17:35 horas.