RCD / NOVAS

Un torneo en Ponferrada e a Hitachi Air Cup pechan unha fin de semana de torneos que abriu hoxe venres o Alevín A en Ribadumia

31/05/2019 19:54

A 24ª edición do Torneo Cidade de Ponferrada para un equipo alevín do Dépor e a Hitachi Air Cup en San Tirso para o Benxamín A pechan unha fin de semana de torneos amigables para #ANOSACANTEIRA.

Haberá presenza deportivista desde hoxe venres na Arousa Fútbol 7 (Alevín A), a Vila Noja Cup (Infantil A), o Torneo Viquingo de Catoira (un equipo infantil), o Xamón Cup de Calamocha (Alevín B) e o Torneo Barrio de Caranza (Benxamín A).

Dobre presenza branquiazul no Trofeo Cidade de Ponferrada

Un equipo alevín do Dépor e o Benxamín B participan mañá sábado na 24 edición do Torneo Cidade de Ponferrada, organizado polo CD A Morenica nos campos Ramón Martínez (Ponferrada).

Na Primeira Fase alevín, o Deportivo terá como rivais ao CD La Morenica A, CD Femenino Ponferradina e CD San Ignacio.

O calendario do equipo deportivista é o seguinte:

Primeira Fase

10:00: CD LA MORENICA A - DEPORTIVO (campo 1º dereita)
10:50: DEPORTIVO - CD FEMENINO PONFERRADINA (campo 3º dereita)
12:05: CD SAN IGNACIO - DEPORTIVO (campo 1º dereita)

Os dous primeiros equipos acceden a cuartos de final, que arrincan ás 13:20; mentres que o resto de equipos pelexarán na Fase de Consolación, tamén a partir das 13:20.

Pola súa banda, o Benxamín B quedou emparellado no grupo B co CD La Morenica B, CDF Peña León e Atlético Bierzo.

O calendario do equipo deportivista é o seguinte:

Primeira Fase

10:00: CD LA MORENICA B - BENXAMÍN B (campo 2º esquerda)
11:15: ATLÉTICO BIERZO - BENXAMÍN B (campo 2º dereita)
12:30: CDF PEÑA LEÓN - BENXAMÍN B (campo 2º dereita)

Os dous primeiros equipos acceden a cuartos de final, que arrincan ás 13:20; mentres que o resto de equipos pelexarán na Fase de Consolación, tamén a partir das 13:20. 

A Hitachi Air Cup examina o domingo ao Benxamín A

O Benxamín A, que ten compromiso mañá sábado 1 en Caranza, participa o domingo 2 na Hitachi Air Cup no campo de O Monte en Abegondo.

O conxunto deportivista ten como primeiros rivais ao CD Lugo, Ural CF e Sporting Coruñés SD.

O calendario é o seguinte:

Primeira Fase

10:30: BENXAMÍN A - URAL CF (campo 1)
12:30: BENXAMÍN A - SPORTING CORUÑÉS SD (campo 1)
15:00: BENXAMÍN A - CD LUGO (campo 1)

Os dous primeiros de grupo pasan a cuartos de final, que se xogan a partir das 17:00 horas.

Dúas vitorias hoxe venres do Alevín A na Arousa Fútbol 7

O Alevín A ten desde hoxe venres unha das citas estrela da súa programación de torneos amigables, a Arousa Fútbol 7 no campo da Senra (Ribadumia).

O conxunto deportivista quedou encadrado na Primeira Fase no grupo C, co Villarreal CF, AFC Ajax, Rayo Vallecano e ED Val Miñor.

A competición arrincou de maneira inmellorable para os deportivistas, con 2 partidos e 2 triunfos ante Villarreal CF e ED Val Miñor.

O calendario do Alevín A na Primeira Fase, cos resultados dos partidos xa xogados, é o seguinte:

Venres 31 de maio
ALEVÍN A 3 (Murilo, Brais e Raúl) - VILLARREAL CF 0
ED VAL MIÑOR 0 - ALEVÍN A 2 (Murilo -2-)

Sábado 1 de xuño
16:15: AFC AJAX - ALEVÍN A
18:55: ALEVÍN A - RAYO VALLECANO

Os dous primeiros de grupo acceden a cuartos de final, que arrincan o domingo 2 de xuño ás 10:00 horas; e o resto de equipos pasan a unha Fase de Consolación, tamén a partir desa mesma hora.

Un equipo infantil do Dépor compite no Torneo Viquingo 2019

Un equipo infantil do Deportivo participa este domingo 2 de xuño no Torneo Viquinga 2019 no campo das Lombas de Catoira (Pontevedra).

O Dépor quedou encadrado no grupo B, co Taragoña CF e AF 7, con este calendario de partidos, todos eles no campo 2:

Primeira Fase

10:00: DEPORTIVO - TARAGOÑA CF
11:00: DEPORTIVO - AF-7

Os dous primeiros de grupo acceden a cuartos de final, a partir das 15:00 horas; e o terceiro xogará unha Fase de Consolación, que arrinca ás 16:00 horas.

Dous equipos representan ao Club no Torneo Barrio de Caranza 2019

Dous equipos representarán ao RC Deportivo no Torneo Barrio de Caranza 2019: o Benxamín A e un equipo de prebenxamíns.

Mañá sábado 1 de xuño, o Benxamín A quedou emparellado na Primeira Fase coa SD Ribadeo B, Ánimas SDCR e Galicia Caranza E.

O calendario de partidos do conxunto deportivista é o seguinte:

Primeira Fase
11:00: BENXAMÍN A - SD RIBADEO B
14:00: BENXAMÍN A - ÁNIMAS SDCR
17:00: GALICIA CARANZA E - BENXAMÍN A

O primeiro de grupo e os dous mellores segundos dos 6 grupos pasan a cuartos de final, que arrincan ás 18:30 horas.

En categoría prebenxamín, o Deportivo acode o domingo 2 de xuño con estes futbolistas:

Porteiros: Alejandro Pais (CD Calasanz) e Brais Tain (Victoria CF)

Defensas: Jesús López (CA Fátima), Sergio Infante (CD Calasanz), Mateo Pombo (Atlético Arteixo), Nicolás Torres (Atlético Coruña Montañeros CF) e Antón Vilariño (Imperátor OAR)

Centrocampistas e atacantes: Gonzalo Teijeiro (Atlético Coruña Montañeros CF), Leo Sánchez (Ural CF), Hugo Caridade (Ural CF), Yael López (SD Ordes), Mario González (CD Calasanz), Íker Obeso (Ural CF), Thiago Montes (Atlético Coruña Montañeros CF) e Mateo Suárez (Olímpico de Rutis CF).

O calendario de partidos é o seguinte:

Primeira Fase
10:00: DEPORTIVO - RACING DE SAN PEDRO
13:25: EF LUÍS CALVO - DEPORTIVO
16:40: DEPORTIVO - AD MIÑO

Os dous primeiros de grupo pasan a cuartos de final, que empezan ás 18:05.

O Infantil A, á Vila de Noja Cup

O Infantil A desprázase esta fin de semana á localidade cántabra de Noja para participar na Vila de Noja Cup.

O conxunto deportivista quedou encadrado na Primeira Fase no grupo 3, co Real Racing Club, Atlético Perines, Baskonia FE e Mocidade Estadio.

O calendario de partidos do Infantil A é o seguinte:

Sábado 1 de xuño
09:00: INFANTIL A - JUVENTUD ESTADIO (campo de Meruelo)
10:20: INFANTIL A - ATLÉTICO PERINES (campo de Meruelo)
17:00: REAL RACING CLUB - INFANTIL A (campo Iván Puído de Noja)
19:00: INFANTIL A - BASKONIA FE (campo de Meruelo)

O domingo 2 de xuño xógase a Fase Final. Os dous primeiros de grupo acceden a cuartos de final, a partir das 10:40; mentres que o resto de equipos pasan a unha Fase de Consolación, a partir das 9:00.

O Alevín B participa na 5ª edición do Jamón Cup en Calamocha (Teruel)

O Alevín B desprázase esta fin de semana á localidade de Calamocha (Teruel) para participar na 5ª edición do Jamón Cup.

O conxunto deportivista, na Primeira Fase, quedou encadrado no grupo B, co Vic Riuprimer REFO FC, Wakatake FC, Atlético de Madrid, Colegio Marianistas e SD Huesca.

O calendario de partidos da Primeira Fase do Alevín B, todos no campo 2 do Polideportivo Municipal de Jumaya, é o seguinte:

Sábado 1 de xuño
09:30: VIC RIUPRIMER REFO FC - ALEVÍN B
11:00: WAKATAKE FC - ALEVÍN B
15:00: ATLÉTICO DE MADRID - ALEVÍN B
16:30: SD HUESCA - ALEVÍN B

Domingo 2 de xuño
09:00: COLEGIO MARIANISTAS - ALEVÍN B

Os dous primeiros de grupo acceden a cuartos de final, que arrincan ás 11:30. O resto de equipos pasan a unha Fase de Consolación segundo a súa clasificación, a partir das 11:00.