RCD / NOVAS

Xornada intensa de sábado para a canteira deportivista

24/11/2016 11:35

Dous 12 equipos que conforman as categorías inferiores do RC Deportivo, 9 disputarán vos seus encontros ligueiros este sábado 26 de novembro. Ou Alevín A descansa nesta xornada e só 2 equipos xogarán ou domingo 27: ou Fabril na Illa de Arousa ante ou Céltiga (16.30) e ou Deportivo Feminino B en Arteixo ante ou Arcadia (16.00 horas).

Ou sábado sobresae ou triplo duelo ante ou Racing de Ferrol (Liga Nacional xuvenil, División de Honra cadete e Liga Galega infantil). Vos dous primeiros serán en Abegondo (18.00 e 16.30 respectivamente). Como é habitual, vos socios deportivistas teñen libre acceso á cidade deportiva. Para ou público, a entrada custa 3 euros.

En infantís, ou Infantil A, líder do grupo 1º dá Liga Galega por primeira vez non que vai de tempada, visita ou segundo clasificado, ou Racing de Ferrol. Un só punto separa ambos vos equipos.

Non resto de categorías, destaca na Segunda Comarcal alevín ou duelo entre ou Deportivo B, líder, fronte ao seu inmediato perseguidor, ou Luís Calvo C.

Nesta ocasión descansa ou Alevín A, que non entanto disputou ou pasado martes un torneo cuadrangular amigable en Abegondo coas Seleccións dá Coruña, Santiago e Ferrol como rivais. Vos branquiazuis foron campións ao gañaren dous partidos e empatar un.

Ou calendario de partidos dá fin de semana é ou seguinte:

Terceira División

CÉLTIGA - FABRIL, ou domingo 27 de novembro ás 16.30 non campo Salvador Otero dá Illa de Arousa
Clasificación: ... 2. Racing Vilalbés, 29 puntos; 3. Cerceda e Arousa, 24 puntos; 5. Fabril e Barbadás, 23 puntos; 7. Barco, 22 puntos; 8. Bergantiños, 21 puntos...

Categoría Feminina

DEPORTIVO FEMININO B - ARCADIA, ou domingo 27 de novembro ás 16.00 en Ponche dous Brozos (Arteixo)
Clasificación dá Primeira División Autonómica: ... 10. Arcadia, 10 puntos; 11. San Miguel, 9 puntos; 12. Deportivo Feminino B, 7 puntos; 13. AlertaNavia, 6 puntos; 14. Torre, 5 puntos...

Categoría Xuvenil

VAL MIÑOR - XUVENIL A, ou sábado 26 de novembro ás 16.00 en Condomínguez (Priegue - Nigrán)
Clasificación dá División de Honra: 1. Celta, 29 puntos; 2. Sporting de Xixón, 28 puntos; 3. Oviedo e Lugo, 26 puntos; 5. Xuvenil A, 23 puntos; 6. Racing de Santander, 22 puntos; 7. Val Miñor, 21 puntos...

XUVENIL B - RACING DE FERROL, ou sábado 26 de novembro ás 18.00 en Abegondo (campo 1)
Clasificación dá Liga Nacional: 1. Celta B, 31 puntos; 2. Xuvenil B e Vitoria, 25 puntos...

Categoría Cadete

CADETE A - RACING DE FERROL, ou sábado 26 de novembro ás 16.30 en Abegondo (campo 5)
Clasificación dá División de Honra: 1. Celta, 36 puntos; 2. Cadete A, 32 puntos; 3. Vitoria, 28 puntos...

RACING DE FERROL B - CADETE B, ou sábado 26 de novembro ás 11.45 na Gándara 2 (Ferrol)
Clasificación dá Liga Galega, grupo 1º: 1. Calasanz, 29 puntos; 2. Cadete B, 26 puntos; 3. Xuventude de Oroso, 24 puntos...

Categoría Infantil

RACING DE FERROL - INFANTIL A, ou sábado 26 de novembro ás 10.15 na Gándara 2 (Ferrol)
Clasificación dá Liga Galega, grupo 1º: 1. Infantil A, 32 puntos; 2. Racing de Ferrol e Ural, 31 puntos...

BERGANTIÑOS B - INFANTIL B, ou domingo 27 de novembro ás 12.00 nas Eiroas (Carballo)
Clasificación dá Primeira Autonómica, grupo 1º: 1. Infantil B, 33 puntos; 2. Imperátor, 28 puntos...

Categoría Alevín

Cuadrangular amigábel en Abegondo, xogado ou pasado martes
ALEVÍN A 4 (Iago, Sierra e Domínguez (2)) - SELECCIÓN DE FERROL 0
ALEVÍN A 2 (Domínguez (2)) - SELECCIÓN DE SANTIAGO 2
ALEVÍN A 2 (Domínguez e Adrián) - SELECCIÓN DÁ CORUÑA

Clasificación dá Primeira Comarcal A Coruña: 1. Alevín A (un partido máis), 21 puntos; 2. Ural A, 15 puntos; 3. Calasanz A, 12 puntos...

ALEVÍN B - LUÍS CALVO SANZ C, ou sábado 26 de novembro ás 12.00 na Torre
Clasificación dá Segunda Comarcal A Coruña: 1. Alevín B, 18 puntos; 2. Luís Calvo Sanz C, 15 puntos...

Categoría Benxamín

BENXAMÍN A - PAIOSACO H. AÑÓN, ou sábado 26 de novembro ás 13.00 na Grela 2
Clasificación dá Primeira Comarcal A Coruña: 1. Benxamín A, 24 puntos; 2.Vitoria A, 21 puntos...

OBREIRO B - BENXAMÍN B, ou sábado 26 de novembro ás 11.00 non campo Eugenio Pardo Conchado (Oleiros)
Clasificación dá Segunda Comarcal A Coruña: 1. Benxamín B, 21 puntos; 2. Ural C, 19 puntos...