RCD / NOVAS

Xuvenil B e Cadete A arrancan mañá martes en Abegondo

29/07/2019 12:17

O Xuvenil B de Liga Nacional e o Cadete A de División de Honra arrancan a pretemporada mañá martes 30 de xullo ás 10:30 en Abegondo.

O corpo técnico do Xuvenil B estará integrado por Jaime Sánchez (adestrador), Gabriel Eiras (preparador físico), Javier Núñez (delegado) e Luis Iglesias 'Cholo' (utilero).

Os futbolistas citados son os seguintes:

Porteiros: Hugo Lemos e Hugo Ríos.

Defensas: Mauro Figueroa, Mario Vázquez, Dani Barcia,  Iago Rodríguez Carracedo, Ian Tovar (procedente do Bertamiráns FC) e Axel Lim.

Centrocampistas: Alejandro González 'Álex', Hugo López 'Chucas', Pablo Martínez, Daniel Concheiro, Miguel García (procedente do Sporting Coruñés), Iago Portas, Jairo Noriega, Antón Cambreiro, Álex Lorenzo, Nils Guve e Carlos Do Carmo.

Dianteiros: Hugo Padín, Noel López, Xabier Souto (procedente do Victoria CF), Aye Diop e Mario Nájera (procedente do UD Logroñés).

Pola súa banda, o Cadete A de División de Honra estará dirixido por Nacho Lourido (adestrador), Sergio Roca (preparador físico) e Javier Núñez (delegado).

Os futbolistas citados para adestrar son estes:

Porteiro: Manuel Castro.

Defensas: Raúl Muñoz, Nicolás Casalderrey (procedente do Portonovo SD), Rubén López, Manuel Mato (procedente do Bergantiños CF), Iván Dopico (procedente do Bergantiños CF) e Carlos Iglesias.

Centrocampistas: Xosé Mejuto, Álvaro Embid, Seydiba Mendes, Hugo García, Enrique Teijo, David Mella, Adrián Lombao, Diego Gómez (procedente do Pabellón CF), Roque Buxéns, Iván Castosa, Nacho Díaz (procedente do CD Calasanz) e Iván Vázquez.

Dianteiros: Marcelo Munín, Hugo Matos, Hugo Baldomar, Pablo Trigo, Martín Ochoa (procedente do UD Logroñés), Iván Pardo (procedente do Imperátor OAR) e Cristian Canales.

As demais datas de regreso a Abegondo dos equipos de #ANOSACANTEIRA son as seguintes:

- Fabril: Luns 15 de xullo ás 10:30
- Deportivo ABANCA B (Segunda División Nacional feminina): 1 de agosto ás 19:00
- Xuvenil A (División de Honra): Martes 23 de xullo ás 10:30
- Xuvenil B (Liga Nacional): Martes 30 de xullo ás 10:30
- Cadete A (División de Honra): Martes 30 de xullo ás 10:30
- Cadete B (Liga Galega): Luns 5 de agosto ás 10:30
- Infantil A (Liga Galega): Luns 12 de agosto ás 10:30
- Infantil B (Primeira Autonómica): Luns 12 de agosto ás 10:30
- Alevín A (Primeira Comarcal): Luns 2 de setembro ás 18:30
- Alevín B (Segunda Comarcal): Martes 3 de setembro ás 18:30
- Benxamín A (Primeira Comarcal): Martes 3 de setembro ás 18:30
- Benxamín B (Segunda Comarcal): Martes 3 de setembro ás 18:30