RCD / NOVAS

Arrinca o Cadete Ao Trofeo Cidade da Coruña, ao que mañá martes se suma o Infantil A

  Cadete A e Infantil A participan durante toda esta semana na vigesimoquinta edición do Torneo de fútbol basee Cidade da Coruña, trofeo Juan M. Igrexas Mato 'Palau', na cidade deportiva de La Torre, organizado polo Orillamar. A quenda hoxe luns foi para o Cadete A, que goleó (0-8) ao anfitrión Orillamar, con tantos de Vermello (4), Valín, De Castro, César e Armas.

27/06/2016 20:35

O cadro deportivista formou de inicio con: Pachi, Oskiwi, Martín, Álvaro, Gamallo, Valín, Armas, De Castro, Vermello, Guti e Óscar Lorenzo. Tamén xogaron: Antón e César.

Mañá martes a quenda é para o Infantil A, que se mide ao San Tirso a partir das 18.30 horas.

Na prestixiosa Iber Cup 2016 de Lisboa tres equipos (Cadete B, Alevín B e Benjamín B) representan ao RC Deportivo. O tres viaxan mañá martes á primeira hora a Estoril (Portugal). A competición arrinca o mércores para todos eles.
 
Finalmente, o Benjamín A desprázase á localidade alemá de Stuttgart á Orthopaedikos Cup Vorrunde, este próximo fin de semana.
 
O calendario de partidos, co resultado de hoxe luns, é o seguinte:
 
Categoría Cadete
 
Torneo Cidade da Coruña, trofeo Juan M. Igrexas Mato 'Palau'
 
O calendario de partidos do Cadete A de a Primeira Fase é o seguinte:
 
Luns 27 de xuño
ORILLAMAR 0 - CADETE A 8 (Vermello -4-, Valín, De Castro, César e Armas)
 
Mércores 29 de xuño
19.30: GALICIA CARANZA - CADETE A (campo 2)
 
Xoves 30 de xuño
18.00: CADETE A - AKADEMIA CSIKSZEREDA (campo 2)
 
Os dous primeiros clasificados acceden a semifinais, que se xogan o venres 1 de xullo. A final será o sábado 2.
 
Iber Cup 2016 en Estoril (Portugal)
 
O Cadete B xoga a Iber Cup 2016 en Estoril (Portugal). Quedou emparellado co OKS Odra Opole, Alta Lisboa UDAL e Carcavelos, no grupo D da Primeira Fase.
 
O calendario de partidos da Primeira Fase é o seguinte (o horario é local, unha hora máis en España):
 
Mércores 29 de xuño
 
9.30: CADETE B - OKS ODRA OPOLE (campo de Jamor)
 
18.45: CADETE B - ALTA LISBOA UDAL (campo de Jamor)
 
Xoves 30 de xuño
 
18.15: CARCAVELOS - CADETE B (campo de Jamor)
 
Os dous primeiros acceden a un Play Off polo título e o resto xogará un Play Off de clasificación.
 
Categoría Infantil
 
Torneo Cidade da Coruña, trofeo Juan M. Igrexas Mato 'Palau'
 
O Infantil A terá como rivais na súa Primeira Fase ao Orillamar, Marabillas e San Tirso. 
 
O cadro deportivista inicia a competición mañá martes en La Torre ante o San Tirso (campo 1).
 
O calendario de partidos da Primeira Fase é o seguinte:
 
Martes 28 de xuño
18.30:  SAN TIRSO - INFANTIL A (campo 1)
 
Xoves 30 de xuño
18.00: MARABILLAS - INFANTIL A (campo 1)
 
Venres 1 de xullo
16.30: ORILLAMAR - INFANTIL A (campo 2)
 
Os dous primeiros clasificados xogarán a final da categoría, prevista para o sábado 2 de xullo ás 18.30 (campo 1).
 
Categoría Alevín
 
Iber Cup 2016
 
Salgueiros '08', Benfica EF Estadio e Vos Belenenses D son os rivais do Alevín B na Primeira Fase da Iber Cup 2016 en Estoril (Portugal).
 
O calendario de partidos da Primeira Fase é o seguinte (o horario é local, unha hora máis en España):
 
Mércores 29 de xuño
 
10.30: ALEVÍN B - SALGUEIROS '08' (campo de St. Julians)
 
17.30: ALEVÍN B - BENFICA EF ESTADIO (campo de St. Julians)
 
Xoves 30 de xuño
 
17.45: BELENENSES D - ALEVÍN B (campo de Salesianos)
 
Os dous primeiros acceden a un Play Off polo título e o resto xogará un Play Off de clasificación.
 
Categoría Benjamín
 
Orthopaedikos Cup en Stuttgart (Alemaña)
 
O Benjamín A xoga na Orthopaedikos Cup en Stuttgart (Alemaña). O equipo branquiazul quedou encadrado no grupo A con o FSV Waiblingen, ATSV Erlangen, SC Freiburg, Os teus Freiberg e SV Eintracht Stuttgart.
Primeira Fase
 
Sábado 2 de xullo
 
10.00: Os teus FREIBERG - BENJAMÍN A
 
11.00: BENJAMÍN A - ATSV ERLANGEN
 
12.00: SV EINTRACHT STUTTGART - BENJAMÍN A
 
13.40: BENJAMÍN A - SC FREIBURG
 
14.40: BENJAMÍN A - FSV WAIBLINGEN
 
O tres primeiros clasificados do grupo e os dous mellores cuartos de todos os grupos pasan á Fase Final polo título, mentres que os equipos restantes disputan unha Fase de Consolación.
 
Iber Cup 2016 en Estoril (Portugal)
 
Na Iber Cup 2016 de Estoril, o Benjamín B quedou encadrado no grupo A, co Benfica EF Estadio B, Vos Belensenses K, 1º Junho Alcoitao e FA Academy.
 
O calendario de partidos da Primeira Fase é o seguinte (o horario é local, unha hora máis en España):
 
Mércores 29 de xuño
 
9.30: BELENENSES K - BENJAMÍN B (campo St. Julians)
 
15.30: BENJAMÍN B - BENFICA EF ESTADIO B (campo St. Julians)
 
18.30: 1º JUNHO ALCOITAO - BENJAMÍN B (campo Carcavelos)
 
Xoves 30 de xuño
 
9.45: BENJAMÍN B - FA ACADEMY (campo Carcavelos)
 
Os dous primeiros acceden a un Play Off polo título e o resto xogará un Play Off de clasificación.