RCD / NOVAS

Deportivo Feminino B, Xuvenil B, Cadete A e Infantil B inician a liga esta fin de semana

  Esta fin de semana inician competición oficial varios equipos dá canteira deportivista: Deportivo Feminino B (Primeira Autonómica), Xuvenil B (Liga Nacional), Cadete A (División de Honra) e Infantil B (Primeira Autonómica, grupo 1º).

08/09/2016 20:20

Tinga de arrincar tamén ou Infantil A, mais ou seu primeiro partido do grupo norte dá Liga Galega ante ou Lugo xogarase ou mércores 14 de setembro en Abegondo (19.30), ao estar a disputar ou conxunto deportivista esta fin de semana un torneo na localidade rioxana de Arnedo.
 
Ese mesmo mércores 14 de setembro debutará tamén ou Cadete B, en Abegondo ante ou Lugo B (19.30 horas), en partido pertencente á primeira xornada dá Liga Galega, grupo norte.
 
Esta fin de semana na cidade deportiva só xoga ou Xuvenil A, ou sábado ás 17.00 horas non campo principal; e ou Benxamín B, tamén ou sábado ás 11.00 non seu primeiro amigable de pretemporada ante ou Orillamar A (campo de fútbol sete).
 
Para ou partido do Xuvenil A, vos socios teñen libre acceso á cidade deportiva. Para ou público, a entrada custa 3 euros.
 
En Terceira División, ou Fabril rende visita ao Barco, ou domingo 11 de setembro ás 18.00 horas. Ou conxunto local ten vos mesmos puntos que ou filial deportivista, 4, ambos de momento na zona media dá táboa.
 
Ou calendario de partidos é ou seguinte:
 
Terceira División
 
BARCO - FABRIL, ou domingo 11 de setembro ás 18.00 en Calabagueiros
Clasificación: ... 5. Bergantiños, 6 puntos; 6. Céltiga e Arousa, 5 puntos; 8. Fabril, Rápido de Bouzas, Silva, Vilalonga, Compostela e Barco, 4 puntos...
 
Categoría Feminina
 
Primeira División Autonómica Feminina, primeira xornada: ALERTANAVIA - DEPORTIVO FEMININO B, ou domingo 11 de setembro ás 19.00 non campo de Pahiño (Navia)
 
Categoría Xuvenil
 
División de Honra, segunda xornada: XUVENIL A - PAVILLÓN, ou sábado 10 de setembro ás 17.00 en Abegondo (campo 1)
 
Liga Nacional, primeira xornada: LUGO B - XUVENIL B, ou sábado 10 de setembro ás 12.15 non campo dá Fonte en Cospeito (Lugo)
 
Categoría Cadete
 
División de Honra, primeira xornada: LUGO - CADETE A, ou sábado 10 de setembro ás 10.30 non campo dá Fonte en Cospeito (Lugo)
 
Categoría Infantil
 
Primeira Autonómica, grupo 1º, primeira xornada: ATLÉTICO CASTROS - INFANTIL B, ou sábado 10 de setembro ás 12.00 en Elviña (pequeno)
 
Categoría Benxamín
 
Amigable: BENXAMÍN B - ORILLAMAR A, ou sábado 10 de setembro ás 11.00 en Abegondo (campo de fútbol sete)