RCD / NOVAS

Infantil B e o Alevín B en Llanes e o Alevín A en Carballo arrincan con vitoria

  Seis equipos das categorías inferiores do RC Deportivo teñen torneo amigable este fin de semana: Infantil A, Benjamín A e Benjamín B desde mañana sábado en Cerdanyola, Pontevedra e Boiro respectivamente; e Infantil B, Alevín A e Alevín B desde hoxe venres en Llanes e Carballo, con pleno de vitorias para os equipos deportivistas.

17/06/2016 22:34

O calendario do fin de semana, cos resultados de hoxe venres, é o seguinte:
 
Categoría Infantil
 
Cerdanyola Cup 2016
 
Primeira Fase
Sábado 18 de xuño
10:45: GIMNÀSTIC MANRESA - INFANTIL A
14:30: INFANTIL A - NÀSTIC TARRAGONA
18:00:  XIRONA FC - INFANTIL A
 
O domingo terá lugar a Fase Final, á que accederán os dous primeiros clasificados; e a Fase de Consolación, na que competirán o terceiro e cuarto equipo de cada grupo.
 
Llanes Cup 2016
 
Primeira Fase
Venres 17 de xuño
INFANTIL B 5 (Jairo, Novoa -2-, David Carballo e Noel) - LLANES 0
INFANTIL B 2 (Dani Barcia e Novoa) - LAGÚN ARTEA 0
 
Sábado 18 de xuño
11.20: INFANTIL B - CD LLANERA
 
Os dous primeiros acceden ás semifinais, que se xogan xa o domingo.
 
Categoría Alevín
 
Torneo de fútbol 7 Concello de Carballo, nas Eiroas
 
Primeira Fase
Venres 17 de xuño
19.20: ALEVÍN A 0 - FC BARCELONA 0
LUGO 0 - ALEVÍN A 3 (Quique, Eloy e Hugo Baldomar)
 
Sábado 18 de xuño
11.10: OVIEDO - ALEVÍN A (campo 1)
12.20: EF LUÍS CALVO SANZ - ALEVÍN A (campo 1)
13.30: ALEVÍN A - CD CALASANZ (campo 2)
18.10: REAL MADRID - ALEVÍN A (campo 1)
18.45: ALEVÍN A - VALLADOLID (campo 1)
21.05: ALEVÍN A - CELTA (campo 1)
 
Domingo 19 de xuño
10.40: O Porto - ALEVÍN A (campo 1)
 
O catro primeiros acceden ás semifinais polo título; e o catro seguintes pasan á Fase de Consolación, que se xogan xa a continuación.
 
Llanes Cup 2016
 
Primeira Fase
Venres 17 de xuño
CD LLANES B 0 - ALEVÍN B 1 (Marco Baña)
ALEVÍN B 5 (Meki -3-, Eiroa e Domínguez) - G. MEDINENSE 0
 
Sábado 18 de xuño
10.40: ALEVÍN B - CD BASAURI
15.20: ALEVÍN B - RIVER PILES
 
Categoría Benjamín
 
Torneo Internacional Cidade de Pontevedra
 
Sábado 18 de xuño
Primeira Fase
Sábado 18 de xuño
12.30: PAVILLÓN - BENJAMÍN A (campo 1)
13.30: BENJAMÍN A - LÉREZ (campo 2)
18.00: RAIO VALLECANO - BENJAMÍN A 
19.30: BENJAMÍN A - LUGO
 
O primeiro de grupo accede directamente a cuartos de final, que se xogan o domingo. O segundo e terceiro clasificado deste grupo entra en oitavos de final, rolda que se xoga o mesmo sábado.
 
Torneo SD Abanqueiro
 
Sábado 18 de xuño
Primeira Fase
Sábado 18 de xuño
11.00: BENJAMÍN B - FISTERRA (campo 1A)
13.20: BENJAMÍN B - CHAPELA (campo 1A)
16.15: BENJAMÍN B - ABANQUEIRO (campo 2B)
 
Os dous primeiros clasificados acceden a oitavos de final, que se xogan a continuación.