RCD / NOVAS

Medalla de prata para o Infantil B en Miranda de Ebro e bronce para o Alevín B en Ourense

  A canteira branquiazul estivo a un gran nivel nos diferentes torneos amigables disputados este fin de semana por toda España. Hoxe domingo, o Infantil B foi subcampeón do Torneo Cidade de Miranda, mentres que o Alevín B lograba a medalla de bronce no Torneo Mercedes Benz de Ourense.  

18/09/2016 16:49

Onte sábado, o Alevín A e Benjamín B alcanzaron as semifinais en Tormes (Salamanca) e La Torre, mentres que ao Benjamín A escapóuselle o Torneo Galicia Única de Boimorto ao caer na quenda de penaltis da final co Xuventú de Oroso.  
 
Os resultados do fin de semana foron os seguintes:
 
Categoría Infantil
 
Torneo Cidade de Miranda en Miranda de Ebro, instalacións de ENCE
 
Primeira Fase
Venres 16 de setembro 
CD A CHARCA 1 - INFANTIL B 4 (Hugo Baldomar, Quique, Roque e Fekadu)
 
Sábado 17 de setembro
10.40: INFANTIL B 1 (Hugo Baldomar) - KASHIWA REYSOL 1
FC BARCELONA 2 - INFANTIL B 1 (Baldomar)
SD EIBAR 0 - INFANTIL B 4 (Fika (3) e Iván)
 
Domingo 18 de setembro 
Semifinal 
INFANTIL B 2 (Hugo Baldomar e Matías) - REAL SOCIEDADE 0
 
Final
INFANTIL B 0 - FC BARCELONA 2
 
Categoría Alevín
 
Copa Tormes no campo Alfonso San Casto en Tormes (Salamanca)
 
Primeira Fase
Venres 16 de setembro
REAL MADRID 5 - ALEVÍN A 4 (Domínguez (2), Marco Baña e Carlos)
HERGAR CAMELOT 0 - ALEVÍN A 8 (Domínguez (3), Manu Ferrol, Berrocal, Yago (2) e Marco Baña)
 
Sábado 17 de setembro
UD SANTA MARTA 1 - ALEVÍN A (Zerfu e Domínguez)
 
Cuartos de final 
VALLADOLID 2 - ALEVÍN A 3 (Meki, Zerfu e Domínguez)
 
Semifinal
ALEVÍN A 1 (Javi Barral) - ATLÉTICO DE MADRID 7
 
O Alevín A foi cuarto clasificado
 
Torneo Mercedes Benz no campo de Eiroás (Ourense)
 
Sábado 17 de setembro
Partido presentación 
BENFICA 5 - ALEVÍN B 2 (Pablo Seco e Zoe)
 
Primeira Fase
SELECCIÓN OURENSE A 9 - ALEVÍN B 3 (Adrián e Pablo (2))
ALEVÍN B 3 (Dani (2) e Zoe) - ATLÉTICO DE MADRID 2
ALEVÍN B 5 (Pablo (2), Óscar, Samu e Adrián) - CELTA 4
 
Domingo 18 de setembro 
Final de Consolación 
SANTA TERESITA 1 - ALEVÍN B 11 (Pablo (2), Luís, Hugo, Jorge, Zoe, Samu (4) e David Carballo)
 
Categoría Benjamín
 
Torneo Galicia Única no campo de Boimorto
Sábado 17 de setembro
Primeira Fase
BENJAMÍN A 2 (Erick e Alex) - OROSO 0
BENJAMÍN A 2 (Álex e Jairo) - URAL 1
 
Fase Final 
BENJAMÍN A 0 - IMPERÁTOR 0
BENJAMÍN A 4 (Eli (2), Sergio e Erick) - VITORIA 0
 
Final
XUVENTUDE OROSO 1 - BENJAMÍN A 1 (Sergio). Por penaltis: 3-2
 
Trofeo Arturo Varela no campo de La Torre da Coruña (2.1)
Sábado 17 de setembro
Primeira Fase
BENJAMÍN B 1 (Guille) - ONCE CABALEIROS 2
BENJAMÍN B 4 (Eder, Anxo e Diego (2)) - CIDADE XARDÍN 0
ATLÉTICO Os CASTROS 1 - BENJAMÍN B 3 (Anxo (3))
 
Semifinal
VITORIA 1 - BENJAMÍN B 1 (Anxo). Por penaltis: 9-8