RCDeportivo RCDeportivo RCDeportivo
Skip to main content
GL
#ANOSACANTEIRA

O Orzán SD Xuvenil abre con título de Copa unha fin de semana de torneos, mañá en Torrelavega, Azpeitia e Carballo

Unha nova final para #ANOSACANTEIRA hoxe xoves abriu unha longa fin de semana de torneos, que arrinca xa mañá venres en Torrelavega, Carballo e Azpeitia (Gipuzkoa) cos primeiros partidos do San Tirso SD Cadete na XII edición do Trofeo San Bernabé, o Alevín A en o Torneo Internacional Cidade de Carballo e o Fabril FC Alevín na Azpeitia Cup.

Esta tarde, o Orzán SD Xuvenil Feminino disputou en ABANCA-RIAZOR ante o Victoria CF B a gran final da I edición da Copa da Coruña Feminina. Os dous equipos finalistas militan na Primeira Autonómica.

O título foi para as orzanistas, que gañaron (2-0) con xustiza grazas tamén ao acerto goleador da internacional Lucía Rivas, autora das dúas dianas.

Ademais dos torneos citados que comezan mañá, o sábado o Cadete desprázase ao campo da Pelada en Vilagarcía para disputar un torneo amigable, no que terá como rivais iniciais na Primeira Fase ao EFM Concello de Boiro e ao Coruxo FC.

E o Fabril FC Benxamín compite en Paredes de Coura (Portugal) na Coura Cup 2023.

Para o domingo quedan dous torneos máis: a Coura Cup para o Benxamín A e a Revolution Cup para o Fabril FC Benxamín na localidade lusa de Arcos de Valdevez.

Así mesmo, o San Tirso SD Infantil, que a pasada fin de semana adxudicouse en Tánxer (Marrocos) a IBN Battuta Cup 2023, desprázase á rexión de Bretaña en Francia para participar no Tournoi International de Guerlédan, no que terá como rivais na primeira fase ao FC Lorient, Wasquehal Football, FC Massy, Saint Sebastien FC, Rochefort FC, Selection du Poher e CS Merdrignac.

A semana rexistrou ademais outras dúas finais. O pasado martes nas Eiroas (Carballo), o Alevín caeu (0-2) co RC Celta na gran final da XIII edición do Trofeo Conservas Calvo de fútbol 11.

E no campo da Marola (Mera), o Fabril FC Benxamín, que a pasada fin de semana proclamouse en Polonia subcampión da VII edición da International Steel Cup, perdeu (2-3) co Victoria CF na final do Torneo Delegación e colgouse a medalla de prata.

Finalmente, a orzanista Emma Gandoy está convocada coa selección galega sub-15 para disputar a Fase Final Prata de Seleccións Autonómicas en Huelva desde mañá venres 9 de xuño ao domingo 11. O rival de Galicia en semifinais será Castela Mánchaa mañá. A outra semifinal xogarana Canarias e a Comunidade Valenciana.

O calendario de partidos, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Categoría feminina
I edición da Copa da Coruña, final: ORZÁN SD XUVENIL FEMININO 2 (Lucía Rivas -2-) - VICTORIA CF B 0

Categoría cadete
Clasificación final da División de Honra: 1. Cadete, 107 puntos; 2. RC Celta, 97 puntos... 10. San Tirso SD Cadete, 55 puntos...

Torneo Cadete, no campo da Pelada (Faxilde, Vilagarcía)
Sábado 10 de xuño
Primeira Fase
11:00: EFM CONCELLO DE BOIRO - CADETE
16:00: CADETE - CORUXO FC

Os dous primeiros de grupo acceden ás semifinais e o 3º xogará para dilucidar a súa posición no torneo, todo iso a partir das 17:00 horas

XII Torneo San Bernabé, en Cantabria
Primeira Fase
Venres 9 de xuño
19:50: SAN TIRSO SD CADETE - LA SALLE, no Malecón 1 (Torrelavega)
Sábado 10 de xuño
11:10: SAN TIRSO SD CADETE - UNIÓN SPORT, en Suances
17:00: SAN TIRSO SD CADETE - BANSANDER, en Suances

Os dous primeiros de grupo pasan a oitavos de final; mentres que o 3º e 4º a unha Fase Prata. Todo iso o domingo 11 a partir das 9:15

Categoría infantil
Tournoi International de Guerlédan (Francia) para o San Tirso SD Infantil, co calendario de partidos pendente

Categoría alevín
XIII edición do Trofeo Conservas Calvo de fútbol 11, final (martes 6): ALEVÍN 0 - RC CELTA 2

Torneo Internacional Concello de Carballo, nas Eiroas (Carballo)
Primeira Fase
Venres 9 de xuño
18:10: PABELLÓN OURENSE CF - ALEVÍN A (campo 2)
19:40: ALEVÍN A - REAL MADRID (campo 1)
Sábado 10 de xuño
10:00: ED LUÍS CALVO - ALEVÍN A (campo 2)
12:55: ALEVÍN A - BERGANTIÑOS CEN (campo 1)
16:30: FC PORTO - ALEVÍN A (campo 1)
17:40: ALEVÍN A - ATHLETIC CLUB (campo 1)
20:00: RC CELTA - ALEVÍN A (campo 1)
Domingo 11 de xuño
09:30: ALEVÍN A - CD LUGO (campo 1)

O catro primeiros pasan a semifinais, a partir das 10:40

Azpeitia Cup 2023, en Azpeitia (Gipuzkoa)
Primeira Fase
Venres 9 de xuño
19:00: FABRIL FC ALEVÍN - UNIU FB JÀBAC TERRASA (campo 4)
Sábado 10 de xuño
10:00: FABRIL FC ALEVÍN - ELXE CF (campo 1)
11:30: FABRIL FC ALEVÍN - CD SANSE (campo 3)
16:30: REAL MADRID - FABRIL FC ALEVÍN (campo 1)
18:30: ALOÑA MENDI KE - FABRIL FC ALEVÍN (campo 4)

Os dous primeiros de grupo pasarán a unha Fase Liga mentres que o terceiro e o cuarto accederán a unha Fase Copa, todo iso o domingo 11 de xuño a partir das 9:00 horas

Categoría benjamín
Coura Cup 2023, en Paredes de Coura (Portugal)
Domingo 11 de xuño
Primeira Fase
09:00: SC COURENSE - BENXAMÍN A (campo 1)
10:40: EF BENFICA CHAFÉ - BENXAMÍN A (campo 2)
13:30: BENXAMÍN A - DESPORTIVO DE RONFE (campo 1)
15:10: BENXAMÍN A - VARZIM SC

Os dous primeiros de grupo e os dous mellores terceiros dos 3 grupos acceden a cuartos de final, todo iso a partir das 16:15

Torneo Delegación, final (martes 6): FABRIL FC BENXAMÍN 2 (Andrés Valencia e Mateo Cardelle) - VICTORIA CF 3

Coura Cup 2023, en Paredes de Coura (Portugal)
Sábado 10 de xuño
Primeira fase (campo 2)
09:40: ACADÉMICA SPORTING ESMORIZ - FABRIL FC BENXAMÍN
10:40: FABRIL FC BENXAMÍN - CELTA ACADEMY BRAGA
11:40: FABRIL FC BENXAMÍN - VOS AFONSINHOS - DIDAXIS
14:20: SC VALENCIANO - FABRIL FC BENXAMÍN
15:20: FABRIL FC BENXAMÍN - SC BRAGA
16:20: VOS COKINHAS - FABRIL FC BENXAMÍN

Os 4 primeiros de grupo pasan á Fase Final, que arrinca ás 17:05.

Revolution Cup, en Arcos de Valdevez (Portugal)
Domingo 11 de xuño
Primeira Fase
09:25: ATLÉTICO DOUS ARCOS - FABRIL FC BENXAMÍN
10:15: FABRIL FC BENXAMÍN - CD NACIONAL
11:05: FABRIL FC BENXAMÍN - CF PORTO
12:45: FABRIL FC BENXAMÍN - SANTIAGO MASCOTELOS FC

Segundo clasificación, os equipos pasarán a unha Segunda Fase para ditaminar a súa clasificación final no torneo, todo iso a partir das 15:00 horas

/* Bot imbee */