Semana Santa e semana grande para #ANOSACANTEIRA, con torneos repartidos por toda España: Cambrils, Oviedo, Zaragoza, Teulada (Alacante) e Íscar (Valladolid).
Especial mención merecen hoxe domingo o Infantil A, subcampión da 'miBalón Internacional Cup'; o Cadete e o Infantil, semifinalistas da Oviedo Cup; o Benxamín A, campión do Torneo Vila de Caldas; e o Deportivo ABANCA B, campión en Mugardos.
O Cadete A acaba cuarto do Torneo CesarAugusta
O Cadete A mediuse ao Real Madrid e ao anfitrión Stadium Casablanca na 32ª edición do Torneo CesarAugusta Trofeo Tomás Martín, competición que se desenvolveu nas instalacións do club Stadium Casablanca de Zaragoza.
Hoxe domingo, o conxunto deportivista perdeu (4-0) co Zaragoza na final de consolación e, por conseguinte, acabou o torneo na cuarta posición.
Os resultados da Primeira Fase do Cadete A foron os seguintes:
Xoves 29 de marzo
CADETE A 2 (Juanma -2-) - STADIUM CASABLANCA 2. Penaltis en caso de empate: 4-5
Venres 30 de marzo
REAL MADRID 0 - CADETE A 0. Penaltis en caso de empate: 2-3
Domingo 1 de abril
Terceiro e cuarto posto
ZARAGOZA 4 - CADETE A 0
Cadete e Infantil caeron nas semifinais da Oviedo Cup
O Xuvenil B, o Cadete e o Infantil do Deportivo competiron na prestixiosa Oviedo Cup 2018.
Tiveron unha destacada actuación, sobre todo o Cadete e Infantil, que alcanzaron as semifinais. Foron eliminados por Zaragoza e Betis respectivamente.
Na Primeira Fase, o Xuvenil B tivo como rivais ao Atlético Avilés, Japan United (Xapón), Condal CF e NeuroFútbol, con estes resultados:
Xoves 29 de marzo
ATLÉTICO AVILÉS 0 - XUVENIL B 0
XUVENIL B 5 (Rojo, Armas, Pichu, Ernesto e Julián) - JAPAN UNITED 0
Venres 30 de marzo
XUVENIL B 3 (Iván, Julián e César) - CONDAL CF 0
NEUROFUTBOL 0 - XUVENIL B 1
Cuartos de final
XUVENIL B 1 (Iván) - ASTUR 0
Sábado 31 de marzo
Semifinal
XUVENIL B 1 (Jorge) - ESPANYOL 2
En categoría cadete, CD Covadonga, Rayo Alcobendas, CD Quirinal e Faro B foron os rivais do Deportivo na Primeira Fase.
Os resultados foron os seguintes:
Xoves 29 de marzo
COVADONGA 0 - CADETE 3 (Barcia, Fran e Novoa)
CADETE 1 (Barcia) - RAYO ALCOBENDAS 0
Venres 30 de marzo
CADETE 9 (Fran -2- Noel, Abel, Suárez, Chucas, Axel e Novoa -2-) - QUIRINAL 0
FARO B 0 - CADETE 15 (Suárez -6-, Novoa -2-, Pablo, Noel -2-, Fran -3- e Barcia)
Sábado 31 de marzo
Oitavos de final
CADETE 4 (Axel -2-, Padín e Fran) - HELMÁNTICO 1
Cuartos de final
CADETE 1 (Novoa) - KYOTO 1. Por penaltis: 5-4
Domingo 1 de abril
Semifinal
CADETE 0 - ZARAGOZA 3
Finalmente, en infantís, o Infantil branquiazul mediuse en primeira instancia ao Spanish SD Dubai, Nuevo Bobadilla, San Claudio, Santa Marta e ao Covadonga, campión da Fase Previa.
Os seus resultados foron os seguintes:
Xoves 29 de marzo
COVADONGA 0 - INFANTIL 5 (Domínguez -2-, Mella, Baña e Carlos)
INFANTIL 4 (Baña -2-, Domínguez e Yago) - SPANISH SD DUBAI 0
Venres 30 de marzo
NUEVO BOBADILLA 0 - INFANTIL 4 (Baña -2-, Martiño e Carreira)
INFANTIL 12 (Dani, Noah -2-, Baña, Meki -2-, Gabri, Domínguez -2-, Martiño -2- e Álvaro) - SAN CLAUDIO 0
Sábado 31 de marzo
SANTA MARTA 0 - INFANTIL 2 (Domínguez e Álvaro)
Cuartos de final
INFANTIL 6 (Álvaro -2-, Carlos -2-, Baña e Iago) - ARENAS DE GETXO 0
Domingo 1 de abril
Semifinal
INFANTIL 0 - BETIS 2
Ao Infantil A escápaselle o título da 'miBalón Internacional Cup' nos penaltis
O Infantil A de o Deportivo participou na terceira edición da 'miBalón Internacional Cup', que se xogou na localidade alacantina de Teulada.
O conxunto que prepara Iván Vázquez liderou a Primeira Fase e eliminou ao Valencia en semifinais.
Hoxe domingo, o Infantil A xogou a gran final ante o Villarreal. Houbo empate (2-2) ao final do tempo regulamentario. Os castellonencos perdían 2-0 e lograron igualar no tempo de desconto. Nos penaltis, a sorte foi para o Villarreal (4-2).
Os resultados da Primeira Fase foron os seguintes:
Venres 30 de marzo
INFANTIL A 3 (Roque -2- e Rubén) - GETAFE 0
SELECCIÓN TEULADA 0 - INFANTIL A 4 (Adrián Lombao -2-, Quique e Joel)
Sábado 31 de marzo
VILLARREAL 0 - INFANTIL A 0
Semifinal
INFANTIL 1 (Álvaro Núñez) - VALENCIA 0
Domingo 1 de abril
Final
INFANTIL A 2 (Quique e Joel) - VILLARREAL 2. Por penaltis: 2-4
O Deportivo ABANCA B, campión do Torneo Concello de Mugardos
O Deportivo ABANCA B e unha Selección de Ferrol xogáronse hoxe domingo 1 de abril a 1ª edición do Torneo Concello de Mugardos.
O encontro disputouse no campo da Pedreira e finalizou con triunfo deportivista (3-0), con goles de Carlota e Alba Suárez -2-.
O campión foi o Deportivo ABANCA B.
O Benxamín A pechou a Semana Santa como campión do Torneo Vila de Caldas
Após a súa participación na Íscar Cup, o Benxamín A puxo fin a esta semana Santa coa participación no Torneo Vila de Caldas, hoxe domingo 1 de abril no campo das Corticeiras.
O cadro deportivista foi campión con toda xustiza.
Os resultados do Benxamín A foron os seguintes:
Primeira Fase
BENXAMÍN A 7 (Anxo -4-, Janusz -2- e Eder) - SILLEDA 0
SANTA TERESITA 0 - BENXAMÍN A 4 (Anxo -2-, Iago e Diego)
CALDAS 1 - BENXAMÍN A 6 (Raúl -2-, Diego, Anxo e Janusz)
Cuartos de final
BENXAMÍN A 1 (Diego) - CELTA 0
Semifinal
BENXAMÍN A 1 (Raúl) - 'PORTERO 2000' 0
Final
BENXAMÍN A 1 (Raúl) - SANTIAGO 0
O Benxamín B, subcampión do Mundialito de Costa Daurada
Tres equipos do RC Deportivo representaron ao Club no Mundialito de Costa Daurada, que se xogou na modalidade de fútbol 7: Alevín A, Alevín B e Benxamín B.
O Benxamín B disputou onte sábado a gran final da súa categoría, ante o Atlético de Madrid. Caeu (2-1), pero co deportivista Nico como mellor xogador do torneo.
O Alevín A quedou encadrado na Primeira Fase no grupo 41 co CF Vila-seca, San Pedro e San Pablo, Sogima (Brasil), Moderation Inc 2 (Xapón) e CFJFS (Mauritania).
Os resultados da Primeira Fase foron os seguintes:
Domingo 25 de marzo
ALEVÍN A 15 (Héctor -4-, Dani -2-, Óscar -2-, Lucas, Ayana, Guerreiro, Samu, Álvaro, Luís e Adri) - CF VILA-SECA 0
Luns 26 de marzo
MODERATION INC '2' 0 - ALEVÍN A 10 (Ayana -3-, Héctor -2-, Óscar -2-, Dani, Lucas e Guerreiro)
SAN PEDRO E SAN PABLO 0 - ALEVÍN A 6 (Dani -2-, Héctor, Guerreiro, Álvaro e Óscar)
Martes 27 de marzo
ALEVÍN A 3 (Lucas -2- e Luís) - SOGIMA 0
Mércores 28 de marzo
ALEVÍN A 11 (Héctor -4-, Álvaro -2-, Óscar -2-, Ayana, Lucas e Guerreiro) - CFJFS 1
O Alevín A quedou primeiro de grupo e accede á Fase Ouro, con este calendario:
Xoves 29 de marzo
ALEVÍN A 4 (Guerreiro -2-, Héctor e Lucas) - JUVENTUS 3
ALEVÍN A 0 - ATLÉTICO DE MADRID 2
Pola súa banda, o Alevín B quedou encadrado na Primeira Fase no grupo 33, con estes rivais: AD Salou, Arlington (USA), Gimnastic de Manresa e UFC Cambrils.
Os resultados dos partidos da Primeira Fase foron os seguintes:
Domingo 25 de marzo
ALEVÍN B 15 (Dani -5-, Jairo -3-, Vergara -2-, Bruno -2-, Jorge, Marcos e Eli) - UD SALOU 0
Luns 26 de marzo
GIMNASTIC DE MANRESA 3 - ALEVÍN B 0
Martes 27 de marzo
UFC CAMBRILS 4 - ALEVÍN B 5 (Dani -2-, Álex, Jorge e Bruno)
ALEVÍN B 2 (Vergara e Eli) - ARLINGTON 1
O Alevín B finalizou en segunda posición esta primeira parte do torneo e competiu na Fase Prata, con este resultado:
Xoves 29 de marzo
ALEVÍN B 1 (Álex) - ESCOLAS FEDERACIÓN 3
Finalmente, o Benxamín B mediuse na Primeira Fase, no grupo 15, ao 'UCF Cambrils 1', CE Santes Creus, CF A Selva do Camp e ao USA IFC East (USA), con estes resultados:
Luns 26 de marzo
BENXAMÍN B 17 (Nico -4-, Ioan -3-, Gael -3-, Paulo -3-, Trigo -3- e Caaveiro) - 'UFC CAMBRILS 1' 1
Martes 27 de marzo
CE SANTES CREUS 1 - BENXAMÍN B 9 (Caaveiro -2-, Trigo -2-, Ioan, Paulo, Pablo, Gael e Nico)
Mércores 28 de marzo
BENXAMÍN B 14 (Paulo -4-, Nico -2-, Caaveiro -2-, Ronquete -2-, Ioan -2-, Gael e Mauro) - CF A SELVA DO CAMP 0
USA IFC EAST 1 - BENXAMÍN B 9 (Nico -3-, Paulo -4-, Caaveiro e Trigo)
Xoves 29 de marzo
Cuartos de final
Xoves 29 de marzo
BENXAMÍN B 3 (Nico -2- e Paulo) - XIRONA 3. A penaltis: 4-3
Venres 30 de marzo
Semifinal
BENXAMÍN B 4 (Gael, Paulo -2- e Trigo) - SPORTING CLUB DE PORTUGAL 4. Por penaltis: 3-2
Sábado 31 de marzo
Final
BENXAMÍN B 1 (Paulo) - ATLÉTICO DE MADRID 2
O Benxamín A, apeado polo Barça na Íscar Cup 2018
Como é tradicional, o Benxamín A de o Deportivo xogou esta semana Santa a Íscar Cup, torneo que se disputou na localidade valisoletana de Íscar.
O cadro que prepara Pablo Barros foi apeado polo FC Barcelona nos cuartos de final, nun resultado lóxico, dado o potencial do equipo culé.
Na Primeira Fase, o Benxamín A quedou encadrado no grupo 2, co Atlético de Madrid, Espanyol e CD Parquesol de Valladolid.
Os seus resultados foron os seguintes:
Xoves 29 de marzo
ESPANYOL 2 - BENXAMÍN A 1 (Iago)
ATLÉTICO DE MADRID 2 - BENXAMÍN A 2 (Diego e Xavi)
PARQUESOL 1 - BENXAMÍN A 9 (Nico Balbás -4-, Nico Ruiz -2-, Xavi, Íker e Pablo)
Venres 30 de marzo
Oitavos de final
VILARREAL 0 - BENXAMÍN A 1 (Pablo García)
Cuartos de final
BENXAMÍN A 0 - BARCELONA 2