RCD / NOVAS

Fin de semana de éxitos en #ANOSACANTEIRA

23/06/2019 23:27

Importante presenza de #ANOSACANTEIRA esta fin de semana, con torneos en España, Portugal e Alemaña.

Os infantís gañaron a Levante Cup en Almería e a Vianense Cup en Portugal; os alevíns a Barrinha International Cup e o Trofeo Vila das Pontes; os benjamines o Trofeo Vila das Pontes; e un equipo prebenxamín o torneo Talleres Castiñeira en Vigo.

O Alevín A imponse na Barrinha International Cup de Esmoriz (Portugal)

O Alevín A (na foto que abre esta nota) participou desde o pasado xoves na Barrinha International Cup 2019, na localidade de Esmoriz.

O conxunto deportivista foi o brillante campión, con estes resultados:

Primeira Fase
Xoves 20 de xuño
ALEVÍN A 6 (Erick, Murilo, Íker, Vergara, David e Rubén) - CD ARRIFANENSE 0

Venres 21 de xuño
ALEVÍN A 3 (Íker -2- e Daniel) - AC CUCUJÃES 0
ALEVÍN A 5 (Xenxo, Murilo, Samuel, Íker e Daniel) - CD FEIRENSE 0

Sábado 22 de xuño
ALEVÍN A 8 (Bruno -2-, Íker, Daniel, Erick, Vergara, Álex e Rubén) - SC ESMORIZ 2
ALEVÍN A 3 (Bruno, David e Daniel) - SC ESPINHO 2

Domingo 23 de xuño
Semifinal
ALEVÍN A 7 (Murilo -2-, Íker, Erick, Álex, Bruno e Rubén) - AA AVANCA 0

Final
ALEVÍN A 11 (Murilo -3-, Íker -2-, Samuel, Daniel, Rubén, Álex e Vergara) - SC ESPINHO 1

Gran papel dos benxamins do Club en Alemaña e Vilagarcía

Dobre cita para os benxamíns deportivistas esta fin de semana.

Na localidade alemá de Verl, os branquiazuis acabaron quintos da U10 PT Sports Juniorcup. Unha gran clasificación para un equipo que competiu a gran nivel.

Os resultados foron os seguintes:

Sábado 22 de xuño
DEPORTIVO 4 (Nico, Paulo, Pablo Ronquete e Mauro) - SC VERL SCHWARZ 0
AC MILAN 1 - DEPORTIVO 0
FALUBAZ ZIELONA GORA 0 - DEPORTIVO 2 (Mauro e Pablo Ronquete)
DEPORTIVO 5 (Paulo -2-, Pablo Ronquete, Íker e Ioan) - POST SV DETMOLD 0

Segunda Fase
DEPORTIVO 1 (Paulo) - BAYERN MUNICH 0
DEPORTIVO 0 - SPORTING CLUB DE PORTUGAL 0

Domingo 23 de xuño
DEPORTIVO 3 (Gael -2- e Paulo) - MSV DUISBURGO 3
FC MAGDEBURG 1 - DEPORTIVO 2 (Iago Vázquez e Paulo)
DEPORTIVO 2 (Íker e Mauro) - VITESSE ARNHEM 1

Oitavos de final
DEPORTIVO 0 - POGON SZCECIN 0. A penaltis: 3-2

Cuartos de final
DEPORTIVO 0 - 1860 MUNICH 0. A penaltis: 2-3

Pola súa banda, na 7ª edición do Torneo Cidade de Vilagarcía que se xogou no campo Manuel Jiménez de Vilagarcía, o Dépor caeu en cuartos de final despois de protagonizar un bo torneo.

Os resultados do equipo branquiazul foron os seguintes:

Sábado 22 de xuño
Primeira Fase
EFM BOIRO 0 - DEPORTIVO 1 (Álvaro Constanzo)
CD CUATROVIENTOS 0 - DEPORTIVO 5 (Uxío -2-, Joaquín, Mario Camba e Pablo Taboada)
DEPORTIVO 3 (Uxío -2- e Mario Camba) - SD VILLESTRO 0
EF DENIS SUÁREZ 0 - DEPORTIVO 2 (Uxío e Joaquín)

Domingo 23 de xuño
Oitavos de final
DEPORTIVO 0 - CD LUGO 0. A penaltis: 3-2

Cuartos de final
DEPORTIVO 0 - RC CELTA 4

Os infantís branquiazuis destacan na Vianense Cup e a Copa Ribadumia

Un equipo infantil do Deportivo adxudicouse a Vianense Cup Torneio Rodrigo Badana, competición que se disputou no Complexo Desportivo do Estadio Dr. José de Matos, en Viana do Castelo.

Os resultados do equipo deportivista foron os seguintes:

Primeira Fase
Sábado 22 de xuño
DEPORTIVO 3 - CD MOAÑA 0, por incomparecencia do CD Moaña
DEPORTIVO 3 (Pablo Seco, Memet e Jorge Santiago) - SC VIANENSE 0
FC FAMALICÃO 1 - DEPORTIVO 1 (Javi Pita)
FC MARINHAS 0 - DEPORTIVO 0

Domingo 23 de xuño
DEPORTIVO 1 (Pablo Seco) - AJEF HERNÂNI GONÇALVES 0

Final
DEPORTIVO 0 - AJEF HERNÂNI GONÇALVES 0. A penaltis: 3-2

Ademais, outro equipo infantil branquiazul quedou apeado en oitavos de final da 1ª edición da Copa Ribadumia Clae Viajes, no campo municipal da Senra de Ribadumia.

No derbi ante o RC Celta, os deportivistas caeron na quenda de penaltis.

Os seus resultados foron os seguintes:

Sábado 22 de xuño
DEPORTIVO 1 (Álvaro) - CD ÍSCAR 1
DEPORTIVO 0 - SD PONFERRADINA 0
DEPORTIVO 2 (Úbeda e Pablo Parada) - JEF UNITED 1
DEPORTIVO 1 (Ubeda) - CD BENAVENTE 0

Domingo 23 de xuño
Oitavos de final
DEPORTIVO 1 (Adrián) - RC CELTA 1. Por penaltis: 1-2

O Infantil A, campión da Levante Cup 2019

O Infantil A competiu esta fin de semana nunha nova edición da Levante Cup 2019, torneo que se disputou nas localidades almerienses de Garrucha, Mojácar, Turre e Vera.

O conxunto deportivista gañou o torneo, após apear na Fase Final ao Real Betis, Leganés CF e Granada CF.

Os resultados do Infantil A foron os seguintes:

Sábado 22 de xuño
Primeira Fase
INFANTIL A 7 (Santiago Díaz -2-, Kevin Sánchez, Pedro Moraña, Martiño, Mella e Martín) - CD SAN ROQUE 0
INFANTIL A 2 (Mella e Vilela) - NRM A 0
INFANTIL A 7 (Mella -3-, Kevin Sánchez, Manu Berrocal, Marco Baña e Santiago Díaz) - LA UNIÓN CF 0

Domingo 23 de xuño
Oitavos de final
INFANTIL A 2 (Mella e Kevin Sánchez) - REAL BETIS 1

Cuartos de final
INFANTIL A 3 (Kevin Sánchez, Mella e Martín) - LEGANÉS CF 0

Semifinal
INFANTIL A 3 (Kevin Sánchez, Mella e Martín) - GRANADA CF 1

Final
INFANTIL A 4 (Kevin -2-, Mella e Marco Baña) - FC CARTAGENA 1

O Trofeo Vila das Pontes foi para o Alevín B e Benxamín B

A 4ª edición do Trofeo Vila das Pontes foi para o Alevín B e o Benxamín B, hoxe domingo 23 de xuño no campo do Poboado.

O resultados Alevín B, que tombaron na final ao Atlético Coruña Montañeros CF, foron os seguintes:

Primeira Fase
ALEVÍN B 3 (Anxo -2- e Yago) - VIVEIRO CF 0
ALEVÍN B (Anxo, Leandro, Diego -2-, - IMPERÁTOR OAR 0
ALEVÍN B 6 (Nico, Íker, Diego, Marcos Arias e Frank Iglesias -2-) - NARÓN BALOMPÉ PIÑEIROS 0

Cuartos de final
ALEVÍN B 1 (Marcos Arias) - RACING VILLALBÉS A 0

Semifinal
ALEVÍN B 1 (Diego) - VIVEIRO CF 0

Final
ALEVÍN B 1 (Yago) - ATLÉTICO CORUÑA MONTAÑEROS CF A 0

Pola súa banda, o Benxamín B gañou o torneo após vencer na final aos anfitrións, o CD As Pontes.

Os resultados do equipo branquiazul foron os seguintes:

Primeira Fase
BETANZOS CF 0 - BENXAMÍN B 7 (Raúl -2-, Iago Lameiro -2-, Hugo, Rodrigo e Antón Caamaño)
BENXAMÍN B 7 (Iago Lameiro -2-, Lucas -2-, Javi, Pablo e Rodrigo) - UNIÓN COMERCIAL CF 0
BENXAMÍN B 6 (Raúl -5- e Rodrigo) - CD CARIÑO 0

Cuartos de final
BENXAMÍN B 4 (Hugo -2-, Rodrigo e Lucas) - CD NARÓN B 0

Semifinal
BENXAMÍN B 3 (José Quiroga -3-) - RACING VILLALBÉS 0

Final
BENXAMÍN B 5 (Iago Lameiro, Raúl, Lucas Vázquez, Pablo Vara e Hugo) - CD AS PONTES 0

O Benxamín B gaña onte a 7ª edición do Torneo Luis Calvo Sanz

O Benxamín B adxudicouse onte sábado a 7ª edición do Torneo Luis Calvo Sanz, no campo das Eiroas (Carballo).

O conxunto deportivista impúxose na final ao conxunto anfitrión (2-0), con dobrete goleador de Hugo.

Os resultados do Benxamín B foron os seguintes:

Primeira Fase
BENXAMÍN B 4 (Lucas Vázquez -2-, Hugo e José Quiroga) - EF LUIS CALVO SANZ B 0
OZA JUVENIL SD 0 - BENXAMÍN B 1 (José Quiroga -3-, Pablo Vara -2-, Pablo Somoza -2-, Iago Varela -2- e Hugo)
BENXAMÍN B 2 (José Quiroga e Iago Lameiro) - CD CALASANZ 1
IMPERÁTOR OAR 1 - BENXAMÍN B 4 (Lucas -2-, Rodrigo e Pablo Vara)

Cuartos de final
BENXAMÍN B 6 (José Quiroga -2-, Iago Lameiro, Lucas Vázquez, Hugo e Iago Varela) - VICTORIA CF 1

Semifinal
BENXAMÍN B 4 (Pablo Somoza -2-, Iago Lameiro e Esteban Ruiz) - CLUB XESUITINAS 0

Final
BENXAMÍN B 2 (Hugo -2-) - EF LUIS CALVO 0

Un equipo prebenxamín leva o Trofeo Talleres Castiñeira

O Dépor estivo presente na 13 edición do Trofeo Castiñeira prebenxamín, que se xogou hoxe domingo 23 de xuño no campo do Vao, en Vigo, organizado polo Coruxo FC.

O conxunto branquiazul levou o trofeo ao derrotar na final ao UD Santa Mariña, vixente campión galego.

Os resultados do equipo deportivista, dirixido por Javier Álvarez, foron os seguintes:

Primeira Fase
DEPORTIVO 3 (Yael López -2- e Javi Barral) - EF DENIS SUÁREZ 2
DEPORTIVO 6 (Yael López -2-, Jesús Uzal, Jandro Codesido, Manu Blanco e Thiago Montes) - CD LA GUÍA 0
DEPORTIVO 8 (Yael López -2-, Thiago Montes, Javi Barral, Nico Gonzalo e Jonathan Cabritillas) - CORUXO FC 2

Oitavos de final
DEPORTIVO 3 (Yael López -2- e Jonathan Cabritillas) - CD AREOSA 0

Cuartos de final
DEPORTIVO 7 (Yael López -2-, Thiago Montes, Marcos Míguez, Manu Blanco, Mateo e Javi Barral) - PORRIÑO INDUSTRIAL 1

Semifinal
DEPORTIVO 5 (Thiago Montes 2, Manu Blanco, Marcos Míguez e Jonathan Cabritillas) - ED XUVENTUDE DE OROSO 0

Final
DEPORTIVO 3 (Yael López, Nico Torres e Mateo Suárez) - UD SANTA MARIÑA 0

O Alevín B e Benxamín B logran a medalla de prata do Torneo Internacional Cidade da Coruña

O Alevín B e o Benxamín B foron subcampións da 28ª edición do Torneo Internacional Cidade da Coruña, Trofeo Juan Manuel Iglesias Mato 'Palau', competición organizada polo Orillamar SD nos campos da Torre.

O Alevín B gañou 5 partidos e só caeu na final pola mínima ante o Ural CF A (0-1), fronte a un rival que aproveitou a súa única oportunidade de gol para levar o trofeo.

Os resultados do Alevín B foron os seguintes:

Primeira Fase
ALEVÍN B 4 (Diego -2-, Anxo e Rubén) - ORILLAMAR SD D 0
ALEVÍN B 2 (Diego e Xabi) - EF LUIS CALVO 0
ALEVÍN B 1 (Pablo) - IMPERÁTOR OAR 0

Cuartos de final
ALEVÍN B 1 (Janusz) - ORILLAMAR SD 0

Semifinais
ALEVÍN B 2 (Diego -2-) - CLUB XESUITINAS 1

Final
ALEVÍN B 0 - URAL CF 1

Pola súa banda, o Benxamín B estivo a gran nivel ante equipos formados no seu maior parte por xogadores un ano maiores.

Os resultados do conxunto deportivista foron os seguintes:

Primeira Fase
BENXAMÍN B 2 (Pablo Somoza e José Quiroga) - EF LUIS CALVO 0
BENXAMÍN B 1 (Javi) - IMPERÁTOR OAR 0
BENXAMÍN B 4 (Hugo, Pablo, Martín Forján e Pablo Somoza) - ORILLAMAR SD A 0

Cuartos de final
BENXAMÍN B 6 (Martín Forján -3-, Javi, Lucas Vázquez e Pablo Somoza) - ATLÉTICO ARTEIXO 1

Semifinal
BENXAMÍN B 4 (Pablo Somoza -2-, Iago Lameiro e Lucas Vázquez) - VICTORIA CF 0

Final
BENXAMÍN B 1 (Rodrigo) - RC CELTA A 3