RCD / NOVAS

Infantil A, Alevín A e Benxamín A completan outra fin de semana de torneos en #ANOSACANTEIRA, que arrancaron xa Xuvenil B e Alevín B

07/06/2019 22:09

O Infantil A (Cerdanyola Cup), Alevín A (torneo Concello de Carballo) e Benxamín A (U10 Lincoln Pfingstcup en Düsseldorf) únense ao Xuvenil B (International Rezé Football en Francia), Cadete B (Torneo International OSM '75), Alevín B (Azpeitia Cup) e Benxamín B (U9 IKK Classic PfingstCup 2019 en Colonia), para completar unha repleta fin de semana de torneos por toda Europa en #ANOSACANTEIRA.

De todos eles só empezaron a competir hoxe venres o Xuvenil B en Francia, xa clasificado para cuartos de final; e o Alevín B en Azpeitia, cun empate no seu primeiro partido.

Novo reto para o Infantil A, nesta ocasión na Cerdanyola Cup

O Infantil A participa desde mañá sábado 8 de xuño na Cerdanyola Cup 2019.

O equipo branquiazul quedou emparellado na Primeira Fase no grupo A, con CE Europa, CF Damm e Cerdanyola FC B.

O calendario inicial de partidos do Infantil A é o seguinte:

Sábado 8 de xuño
9:00: INFANTIL A - CF DAMM (no campo de Pinetons)
10:20: CERDANYOLA FC B - INFANTIL A (no campo de Bòbila)
13:00: INFANTIL A - CE EUROPA (no campo de Bòbila)

Segundo clasificación, os equipos acceden á Fase Final, que a diario de eliminatoria xógase o domingo 9 de xuño a partir das 9:00 horas.

O Alevín A debuta mañá ante o Atlético de Madrid no torneo Concello de Carballo

O Alevín A terá unha proba de fogo no Torneo Concello de Carballo no campo das Eiroas (Carballo).

O sistema de competición da Primeira Fase será de liga todos contra todos a un tempo soa volta entre mañá sábado 8 e o domingo 9 á primeira hora. Os 4 primeiros xogarán as semifinais, o domingo a partir das 11:15.

O calendario do Alevín A é o seguinte:

Primeira Fase
Sábado 8 de xuño
10:00: ALEVÍN A - ATLÉTICO DE MADRID (campo 2)
11:50: ATHLETIC CLUB - ALEVÍN A (campo 1)
13:35: ALEVÍN A - RC CELTA (campo 1)
17:15: AFA ANGOLA - ALEVÍN A (campo 1)
19:00: ED XUVENTUDE DE OROSO - ALEVÍN A (campo 1)
20:10: ALEVÍN A - SPORTING DE GIJÓN (campo 1)

Domingo 9 de xuño
10:05: EF LUIS CALVO SANZ - ALEVÍN A (campo 1)

O Xuvenil B, clasificado a cuartos de final da 35ª International Rezé Football

Primeiro torneo amigable para o Xuvenil B (na foto), unha vez concluída en 4ª posición a competición na Liga Nacional.

Esta fin de semana, o conxunto deportivista atópase en Francia con motivo da 35ª edición da International Rezé Football na localidade de Rezé.

O conxunto deportivista venceu no tres partidos da Primeira Fase e xogará mañá sábado os cuartos de final, co OGC Nice como rival.

O calendario do Xuvenil B, cos resultados dos partidos xa xogados, é o seguinte:

Venres 7 de xuño
XUVENIL B 2 (Luque e Do Carmo) - USSA VERTOU 0
FC REZÉ 0 - XUVENIL B 3 (Mario, Peke e Padín)
XUVENIL B 3 (Do Carmo, Luque e Pablo Martínez) - FC NANTES 0

Sábado 8 de xuño
Cuartos de final
11:30: XUVENIL B - OGC NICE

O Alevín B arranca cun empate a Azpeitia Cup 2019

O Alevín B participa desde hoxe venres 7 de xuño na Azpeitia Cup 2019, torneo que se desenvolve nos campos municipais de Garmendipe, na citada localidade gipuzkoana.

O conxunto deportivista arrincou a competición cun empate ante o CF San José. Mañá sábado, xóganse os outros 3 partidos da Primeira Fase.

O calendario de partidos, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Venres 7 de xuño
ALEVÍN B 1 (Diego) - CF SAN JOSÉ 1

Sábado 8 de xuño
11:30: RCD ESPANYOL - ALEVÍN B (campo 2)
16:30: SANSE - ALEVÍN B (campo 4)
18:30: ALAVÉS - ALEVÍN B (campo 4)

Os dous primeiros clasificados de grupo clasifícanse para unha Fase Final, tamén por grupos, que arranca o domingo 9 de xuño ás 9:00 horas.

O Benxamín A dá lustre ao cartel da U10 Lincoln Pfingstcup en Düsseldorf (Alemaña)

O Benxamín A dá lustre ao cartel do torneo U10 Lincoln Pfingstcup que se xoga na cidade alemá de Düsseldorf desde mañá sábado.

O conxunto branquiazul terá como rivais na Primeira Fase ao ACT2 Prevent Antwerpen, VfR Wellensiek, Tschechisch Slowakische Auswahl, Football BB e FC Köln.

O calendario é o seguinte:

Sábado 8 de xuño
8:47: BENXAMÍN A - FC KÖLN
9:21: VfR WELLENSIEK - BENXAMÍN A
10:12: ACT2 PREVENT ANTWERPEN - BENXAMÍN A
11:03: BENXAMÍN A - FOOTBALL BB
11:54: TSCHECHISCH SLOWAKISCHE AUSWAHL - BENXAMÍN A

Maratón de partidos para o Benxamín B en Alemaña

O Benxamín B encara un maratón de partidos esta fin de semana en Colonia (Alemaña), con motivo da U9 IKK Classic PfingstCup 2019.

O conxunto deportivista ten como rivais iniciais ao KS Zakopane, TuS Quelle, Spvg Wesseling-Urfeld e Osnabrücker SC Blau.

O calendario da Primeira Fase é o seguinte:

Sábado 8 de xuño
14:00: BENXAMÍN B - KS ZAKOPANE
14:32: OSNABRÜCKER SC BLAU - BENXAMÍN B
15:20: SPVG WESSELING-URFELD - BENXAMÍN B
16:08: BENXAMÍN B - TuS QUELLE

Os dous primeiros de grupo avanzan a unha Segunda Fase, a partir das 16:55 horas.

Cita para o Cadete B esta fin de semana en Amsterdam

O Cadete B, que acaba de terminar o grupo norte da Liga Galega na 3ª praza, ten cita esta fin de semana na cidade holandesa de Amsterdam, con motivo do Torneo International OSM '75 en categoría sub-15.

Os rivais do equipo deportivista serán o OSM '75, Aberdeen FC, FC Dordrecht, Excelsior Rotterdam, FC Twente, ADO Den Haag e FC Copenhagen.

O calendario inicial de partidos do Cadete B, baixo o formato de liga todos contra todos, é o seguinte:

Primeira Fase
Sábado 8 de xuño
10:55: CADETE B - FC TWENTE
11:55: ADO DEN HAAG - CADETE B
13:25: CADETE B - OSM '75
14:55: ABERDEEN FC - CADETE B

Domingo 9 de xuño
9:00: CADETE B - FC COPENHAGEN
10:35: CADETE B - FC DORDRECHT
12:10: EXCELSIOR ROTTERDAM - CADETE B

Segundo clasificación, os equipos pelexarán despois na Fase Final, que arranca a continuación.