RCD / NOVAS

Resultados da fin de semana en #ANOSACANTEIRA

26/05/2019 20:41

Esta fin de semana concluíron a competición ligueira 3 equipos: Xuvenil B, Cadete A e Cadete B; ademais do Alevín A o pasado mércores, este no Trofeo Conservas Calvo de fútbol 11.

Os equipos cadetes tíñano xa todo decidido de cara aos seus últimos partidos: o A, que recibiu na Cidade Deportiva ao Pabellón Ourense onte sábado (3-1), é subcampión da División de Honra; e o B, que visitou hoxe domingo ao Racing de Ferrol B (4-4), acabou terceiro do grupo norte da Liga Galega.

Así mesmo, o Xuvenil B pechou a Liga Nacional con derrota (2-3) ante o Pabellón Ourense CF. Os pupilos de Josito foron finalmente cuartos na táboa.

Finalmente, Alevín A e Benxamín A disputaron a Fase Final Galega de fútbol 8 no campo das Cachizas en Dena - Meaño (Pontevedra) onte sábado 25 de maio; competición á que accederon após proclamarse campións das súas respectivas Fases Intermedias.

O Alevín A logrou a medalla de bronce; mentres que o Benxamín A foi subcampión galego.

A xornada arrancou o pasado mércores 22 de maio co Alevín A. O conxunto deportivista gañou o seu partido ante o SDCyR Narón O Freixo (2-7) e proclamouse campión do Trofeo Conservas Calvo de fútbol 11, grupo norte. Empatou a 34 puntos co Ural CF A pero avantaxou aos uralistas claramente en diferenza de goles a favor e en contra: +77 os deportivistas por +24 os uralistas.

Desta forma, o Alevín A xogará o vindeiro martes 28 de maio (18:30 horas) no campo das Eiroas a gran final ante o campión do grupo sur, o RC Celta.

A canteira do Dépor suma 14 títulos esta temporada tralos colleitados anteriormente polo Deportivo ABANCA B (Primeira Autonómica), o Infantil A (Liga Galega grupo norte, Fase polo Título e Final a 4), Infantil B (Primeira Autonómica, grupo 1º), Alevín A (Primeira Comarcal A Coruña, Fase Intermedia do Campionato Galego e grupo norte do Trofeo Conservas Calvo de fútbol once), Alevín B (Segunda Comarcal A Coruña e Segunda Fase da Segunda Comarcal), Benxamín A (Primeira Comarcal A Coruña e Fase Intermedia do Campionato Galego) e Benxamín B (Segunda Comarcal A Coruña e Segunda Fase, grupo 1 A Coruña).

Os resultados da fin de semana foron os seguintes:

Categoría xuvenil
Liga Nacional, 34ª xornada, última: XUVENIL B 2 (Álex Mellid e Añón) - PABELLÓN OURENSE CF 3

Categoría cadete
Amigable: CADETE A 5 (Hugo Suárez -4- e Axel) - CD TORROX (xuvenil) 2
División de Honra, 34ª xornada, última: CADETE A 3 (Noel, Padín e Pablo Trigo) - PABELLÓN OURENSE CF 1

Liga Galega, grupo norte, 34ª xornada, última: RACING DE FERROL B 4 - CADETE B 4 (Mella -2-, Lombao e Pablo Trigo)

Categoría infantil
Amigable: INFANTIL A 13 (Martín -4-, Diego -2-, Sierra, Carreira, Domínguez -2-, Álvaro, Marco Baña e Monteagudo) - CD JÁVEA 0

Categoría alevín
Fase Final do Campionato Galego no campo das Cachizas (Dena - Meaño)
Sábado 25 de maio
Semifinal
RC CELTA 4 - ALEVÍN A 1 (Raúl)
Final de consolación
ALEVÍN A 3 (Rubén, Bruno e Álex) - ED XUVENTUDE DE OROSO 2

Trofeo Conservas Calvo de fútbol 11, 13ª xornada, última: SDCyR NARÓN O FREIXO 2 - ALEVÍN A 7 (Murilo -3-, Daniel -2-, Jorge e Cristian)

Categoría benjamín
Fase Final do Campionato Galego no campo das Cachizas (Dena - Meaño)
Sábado 25 de maio
Semifinal
CRISTO DE LA VICTORIA SD 0 - BENXAMÍN A 7 (Íker -3-, Gael, Paulo, Christian e Yago Trigo)
Final
BENXAMÍN A 0 - RC CELTA 4

Segunda Fase, grupo 1º A Coruña, 14ª xornada: BENXAMÍN B 4 (José Quiroga, Rodrigo, Iago Lameiro e Raúl) - CD CALASANZ B 0