RCD / NOVAS

Resultados en #ANOSACANTEIRA hoxe sábado e calendario para mañá domingo

01/05/2021 17:14

Dous partidos en Abegondo abriron onte venres 30 de abril a xornada da fin de semana en #ANOSACANTEIRA: o Cadete B venceu á SD Ribadeo (3-2) no subgrupo A norte da liga Galega; e o Alevín de fútbol once (3-0) ao CD Calasanz A, que chegaba como líder provisional da Primeira Autonómica A Coruña, grupo A.

En Terceira División, xa coas prazas de play off moi lonxe, o Fabril recibe ao CD Estradense o domingo 2 de maio a partir das 16:15 horas. Os fabrilistas buscarán o desquite deportivo da derrota que sufriron na primeira volta no Municipal da Estrada.

Con Adri Castro citado polo primeiro equipo e Yuste lesionado, Juan Carlos Valerón convocou ao resto do seu cadro, ademais dos xuvenís Juan Rodríguez, Yeremay, Brais e Jairo.

Teñen parón ligueiro o Deportivo ABANCA B (Primeira Nacional feminina), Xuvenil A (División de Honra), Alevín A (Primeira Autonómica A Coruña de fútbol oito, grupo A) e Fabril FC Alevín (Primeira Autonómica A Coruña de fútbol oito, grupo B). Ademais, esta fin de semana tamén toca descanso na súa xornada para o Cadete A en o subgrupo D da División de Honra e para o Infantil A en o subgrupo B norte da liga Galega.

Así pois, mañá domingo, ademais do filial, só teñen cita oficial os dous equipos benxamín, ambos na Torre.

Finalmente, o partido do Xuvenil B ante o CD Areosa previsto para hoxe sábado 1 de maio en Abegondo, correspondente á 3ª xornada á liga Nacional, grupo C de ascenso, foi aprazado por un caso de COVID-19 no vestiario deportivista.

O calendario de partidos, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Terceira División

Grupo play off de ascenso, 5ª xornada: FABRIL - CD ESTRADENSE, o domingo 2 de maio ás 16:15 en Abegondo

Categoría xuvenil

Liga Nacional, segunda fase, grupo C de ascenso, 3ª xornada: XUVENIL B - CD AREOSA, aprazado

Categoría cadete

Liga Galega, subgrupo A norte, 7ª xornada: CADETE B 3 (Mardones, Memet e un futbolista rival en propia meta) - SD RIBADEO 2

Categoría infantil

Primeira Autonómica A Coruña, grupo A, 4ª xornada: OZA JUVENIL SD A 0 - INFANTIL B 1 (Murilo)

Categoría alevín

Primeira Autonómica A Coruña de fútbol once, grupo A, 4ª xornada: ALEVÍN 3 (Paulo, Joaquín e Uxío) - CD CALASANZ A 0

Amigable (xogado o pasado xoves): FABRIL FC ALEVÍN 3 (Martín Forján -2- e Iago Lameiro) - SAN TIRSO SD A 2

Categoría benxamín

Primeira Autonómica A Coruña de fútbol oito, grupo A, 4ª xornada: ATLÉTICO CASTROS B - BENXAMÍN A, o domingo 2 de maio ás 9:30 na Torre (campo 1.1)

Primeira Autonómica A Coruña de fútbol oito, grupo C, 4ª xornada: FABRIL FC BENXAMÍN - CD CALASANZ A, o domingo 2 de maio ás 12:30 na Torre (campo 1.2)