RCDeportivo RCDeportivo RCDeportivo
Skip to main content
GL
#ANOSACANTEIRA

O Cadete, vixente campéon, arrinca a División de Honra en Nigrán

O Cadete, vixente campión da División de Honra, iniciará a liga o 9 de setembro en Nigrán ante o ED Val Miñor e pecharaa o 1 de xuño de 2024 en Vilagarcía ante o Arosa SC.

#ONOSODERBI ante o RC Celta, o outro gran aspirante ao título, será en Vigo o 13 de xaneiro de 2024 (16ª xornada) e en Abegondo o 25 de maio (33ª e penúltima xornada).

Ademais dos equipos citados, completan o grupo: Racing de Ferrol, CD Lugo, CD Conxo Santiago, ED Xuventude de Oroso, Pabellón Ourense CF, Coruxo FC, San Tirso SD, Ural Español CF, CD Areosa, Rápido de Bouzas, Victoria CF, Atlético Coruña Montañeros CF, Salgueiriños CF e UD Ourense.

O formato de competición é de liga a dobre volta, no que o primeiro clasificado será o campión mentres que o tres últimos perderán a categoría.

O calendario do equipo deportivista é o seguinte:

Xornada 1 (09/09/2023)    Xornada 18 (27/01/2024)
ED Val Miñor Nigrán           CD Lugo

Xornada 2 (16/09/2023)    Xornada 19 (03/02/2024)
Cadete                                 Coruxo FC

Xornada 3 (23/09/2023)    Xornada 20 (17/02/2024)
Ural Español CF                   Cadete

Xornada 4 (30/09/2023)    Xornada 21 (24/02/2024)
Cadete                                 Salgueiriños Cf

Xornada 5 (07/10/2023)    Xornada 22 (02/03/2024)
UD Ourense                         Cadete

Xornada 6 (14/10/2023)    Xornada 23 (09/03/2024)
Cadete                                 CD Conxo Santiago

Xornada 7 (21/10/2023)    Xornada 24 (16/03/2024)
CD Lugo                               Cadete

Xornada 8 (28/10/2023)    Xornada 25 (23/03/2024)
Cadete                                 At. Coruña Montañeiros Cf

Xornada 9 (11/11/2023)    Xornada 26 (06/04/2024)
Cadete                                 Rápido de Bouzas

Xornada 10 (18/11/2023)  Xornada 27 (13/04/2024)
Racing de Ferrol                  Cadete

Xornada 11 (25/11/2023)  Xornada 28 (20/04/2024)
Cadete                                 CD Areosa

Xornada 12 (02/12/2023)  Xornada 29 (01/05/2024)
Victoria CF                           Cadete

Xornada 13 (09/12/2023)  Xornada 30 (04/05/2024)
Cadete                                 ED Xuventude de Oroso

Xornada 14 (16/12/2023)  Xornada 31 (11/05/2024)
Pabellón Ourense CF           Cadete

Xornada 15 (07/01/2024)  Xornada 32 (18/05/2024)
Cadete                                 San Tirso SD

Xornada 16 (13/01/2024)  Xornada 33 (25/05/2024)
RC Celta                               Cadete

Xornada 17 (20/01/2024)  Xornada 34 (01/06/2024)
Cadete                                  Arosa SC