RCD / NOVAS

Calendario e resultados de #ANOSACANTEIRA do 17 e 18 de decembro

17/12/2016 20:29

Os diferentes equipos das categorías inferiores do Deportivo disputan esta fin de semana a última xornada de liga do ano 2016. Só o Deportivo Feminino B comezou xa o parón do Nadal e non volverá xogar liga ata o 8 de xaneiro de 2017.

Todos os partidos de liga tiveron lugar hoxe sábado a excepción do Fabril, que visita mañá domingo ao Dubra (12.00 horas) no campo Juan Baleato.

Cristóbal Parralo citou a estes xogadores: Ramón, Álex Cobo, Quique Fornos, Arnau, Blas, Nacho Monsalve, Lucas, Álex Corredera, Álvaro, Manu Molina, Hugo Rama, Edu, Borja Galán, Borja Domingo, Óscar e Jorge Carreón.

En Abegondo só houbo dous encontros: Cadete B (2-3) e Infantil A (4-1), ambos ante o Santiago de Compostela.

Por outra banda, o Alevín B proclamouse campión da Segunda Comarcal A Coruña.

É o segundo título da canteira deportivista esta tempada, tras o logrado recentemente polo Alevín A en a Primeira Comarcal A Coruña.

Finalmente, o Alevín A non ten competición oficial, ao disputar en Barcelona a sexta edición do Torneo Power Gol Cup.

O calendario de partidos, cos resultados de hoxe sábado, é o seguinte:

Terceira División

DUBRA - FABRIL, o domingo 18 de decembro ás 12.00 no campo Juan Baleato (Val do Dubra)

Categoría Xuvenil

División de Honra: PABELLÓN 1 - XUVENIL A 6 (Sito, Porrua -3-, Pedro e Mosquera)

Liga Nacional: PONTEVEDRA 1 - XUVENIL B 3 (Loren, César e Muri)

Categoría Cadete

División de Honra: PONTEVEDRA 0 - CADETE A 0

Liga Galega, grupo 1º: CADETE B 2 (Rares e Concheiro) - SANTIAGO DE COMPOSTELA C 3

Categoría Infantil

Liga Galega, grupo 1º: INFANTIL A 4 (Axel -2-, Jorge e Dani) - SANTIAGO DE COMPOSTELA 1

Primeira Autonómica, grupo 1º: VICTORIA B 1 - INFANTIL B 5 (Iván, Hugo Baldomar, Quique, Trigo e Roque)

Categoría Alevín

Segunda Comarcal A Coruña: ATLÉTICO ARTEIXO C 0 - ALEVÍN B 11 (Óscar -6-, Adrián -2-, Pablo, David Carballo e Samuel)

Categoría Benxamín

Primeira Comarcal A Coruña: BENXAMÍN A 7 (Jairo -3-, Álex -2-, Eli e Pablo Fernández) - ATLÉTICO ARTEIXO A 1

Segunda Comarcal A Coruña: BENXAMÍN B 1 (Nico) - URAL C 0