RCD / NOVAS

Torneos amigables para #ANOSACANTEIRA en Cerdeña, Barcelona, Calamocha, Düsseldorf e Carballo

02/06/2017 19:46

Fin de semana de torneos amigables para cinco equipos de #ANOSACANTEIRA. Así, o Infantil B competiu estes días en Cerdeña (Torneo Internacional Manlio Selis 2017); mañá sábado o Alevín A xoga en Barcelona a Danone Cup, o Alevín B en Calamocha (Teruel) a Jamón Cup, e o Benxamín A en Düsseldorf (Alemaña) a OKI Pfingstcup. Para o domingo queda a participación do Benxamín B en Carballo no Torneo Conservas Calvo.

Málaga, Espanyol e CF Majoreras, pimeros rivais do Alevín A na Danone Cup

O Alevín A representa á Coruña na fase final da Danone Cup en Barcelona, na cidade deportiva Dani Jarque (primeira fase) e no estadio de Cornellá El Prat (fase final).

O gañador xogará a fase final mundial, en Nova York, o mes de setembro.

Hoxe venres 2 de xuño sorteáronse os grupos para a primeira fase, que se xogará mañá sábado 3 de xuño na cidade deportiva Dani Jarque.

O Alevín A quedou emparellado no Grupo A con o Espanyol, Málaga e CF Majoreras.

O calendario de partidos é o seguinte:

09:00: MÁLAGA - ALEVÍN A

11:00: ALEVÍN A - ESPANYOL

16:00: CF MAJORERAS - ALEVÍN A

Os dous primeiros de grupo pasarán á fase final, xa no Estadio de Cornellá O Prat.

O Infantil B cae en oitavos de final en Cerdeña

O Infantil B caeu hoxe venres en oitavos de final do Torneo Internacional Manlio Selis 2017, que se xoga no Stadio Limbara en Luras (Cerdeña, Italia). A Fiorentina tombou as ilusións branquiazuis, que a pesar de todo realizaron un bo torneo.

Os resultados do Infantil B foron os seguintes:

Mércores 31 de maio

Primeira Fase

INFANTIL B 5 (Quique -2-, Trigo, Hugo Baldomar e Dani) - ACCADEMIA OGLIASTRA 1

Xoves 1 de xuño

INFANTIL B 6 (Hugo Baldomar -2-, Álex -2-, Trigo e Roque) - SAN PAOLO SASSARI 0
INFANTIL B 0 - CAGLIARI 1

Venres 2 de xuño

Oitavos de final

INFANTIL B 1 (Álex) - FIORENTINA 2

O Benxamín B participa o domingo na sexta edición do Torneo Conservas Calvo

O Benxamín B competirá este domingo 4 de xuño nas Eiroas (Carballo) na sexta edición do Torneo Conservas Calvo.

O cadro deportivista quedou encadrado no grupo C, co Calasanz, Residencia, Atlético Coruña Montañeros e Orillamar como rivais.

O calendario da primeira fase é o seguinte:

09:55: BENXAMÍN B - ORILLAMAR (campo 2)

10:45: RESIDENCIA - BENXAMÍN B (campo 2)

12:25: BENXAMÍN B - CALASANZ (campo 2)

15:55: ATLÉTICO CORUÑA MONTAÑEROS - BENXAMÍN B (campo 2)

Os dous primeiros de cada grupo accederán a cuartos de final, que se xogan xa a continuación.

O Benxamín A viaxa a Alemaña para xogar a OKI Pfingstcup

O Benxamín A desprazouse hoxe venres 2 de xuño á cidade alemá de Düsseldorf para disputar a OKI Pfingstcup.

O conxunto deportivista quedou encadrado no grupo 11, con FC Square Korea (Corea do Sur), NEC Nijmegen (Holanda), SC Feucht, DSC Arminia Bielefeld e SSV Strümp.

O calendario da Primeira Fase é o seguinte:

Sábado 2 de xuño

13:15: BENXAMÍN A - FC SQUARE KOREA
13:51: SC FEUCHT - BENXAMÍN A
14:27: BENXAMÍN A - DSC ARMINIA BIELEFELD
15:03: NEC NIJMEGEN - BENXAMÍN A
15:39: BENXAMÍN A - SSV STRÜMP

A partir de aquí, e segundo clasificación, accédese a unha segunda fase.

O Alevín B, na Jamón Cup en Calamocha (Teruel)

A Jamón Cup en Calamocha (Teruel) será o próximo obxectivo do Alevín B do Deportivo. O torneo desenvólvese desde hoxe venres 2 ao domingo 4 de xuño nas instalacións de Jumaya.

O Alevín B quedou encadrado na primeira fase no grupo C, co Montearagón A.D., Athletic Club, Villarreal CF, CDB Massanasa e EFB Salou Costa Daurada.

O calendario de partidos da primeira fase é o seguinte:

Sábado 3 de xuño

09:30: ALEVÍN B - MONTEARAGÓN AD (campo 2)
11:00: ALEVÍN B - ATHLETIC CLUB (campo 2)
15:30: VILLARREAL CF - ALEVÍN B (campo 2)
16:30: ALEVÍN B - CDB MASSANASA

Domingo 4 de xuño

11:00: ALEVÍN B - EFB SALOU COSTA DAURADA

Os dous primeiros de grupo pasan a cuartos de final, mentres que o resto de equipos xogará unha fase de consolación, todo iso a continuación.