RCD / NOVAS

Cinco equipos de #ANOSACANTEIRA competiron hoxe

17/06/2017 22:15

Infantil A, Alevín A, Alevín B, Benxamín A e Benxamín B competiron en torneos amigables, con especial mención para o Alevín B, campión nas Pontes e o Benxamín B, subcampión en Boiro.

O Alevín A cae en oitavos de final do Torneo Nacional Pamesa LaLiga Promises

Atlético de Madrid, Eibar, Sevilla e Las Palmas foron os primeiros rivais do Alevín A en a 26ª edición do Torneo Nacional Pamesa LaLiga Promises, competición organizada pola Fundación José Ramón da Morena na que participan os equipos dos 20 clubs de Primeira División.

A edición deste ano xógase na Cidade Deportiva Pamesa Cerámica na localidade castellonenca de Vilarreal.

O conxunto deportivista pasou a oitavos de final como primeiro de grupo. Onte venres, só caeu no primeiro partido, ante o Atlético de Madrid, e pola mínima. Logo foron todo vitorias.

Hoxe sábado, os deportivistas dobraron o xeonllo ante un Málaga superior (0-5).

Os resultados do Alevín A foron os seguintes:

Venres 16 de xuño

Primeira Fase

ALEVÍN A 0 - ATLÉTICO DE MADRID 1
ALEVÍN A 2 (Domínguez e Mella) - LAS PALMAS 0
ALEVÍN A 3 (Carlos, Domínguez e Mella) - SEVILLA 0
ALEVÍN A 4 (Javi, Marco Baña, Carlos e Noah) - EIBAR 1

Sábado 17 de xuño

Oitavos de final

ALEVÍN A 0 - MÁLAGA 5

Tres vitorias do Benxamín A hoxe no Torneo Cidade de Vilagarcía

O Benxamín A participa este fin de semana no campo da Lomba e no campo Manuel Jiménez de Vilagarcía na sexta edición do Torneo Clae Viaxes Cidade de Vilagarcía.

O conxunto deportivista quedou encadrado no grupo F, coa SD Solares - Medio Cudeyo, Badaxoz, Puente Castro, Laguna e Xeitosa.

Hoxe sábado liquidou con triunfo o seu tres encontros disputados. Mañá domingo quedan outros dous choques para acabar a Primeira Fase.

O calendario, cos resultados de hoxe sábado, é o seguinte:

Sábado 17 de xuño

Primeira Fase

BENXAMÍN A 1 (Jairo) - BADAXOZ 0

BENXAMÍN A 5 (David Sánchez, Rubén, Eli, Marcos e Montes) - PUENTE CASTRO 0

BENXAMÍN A 4 (David Sánchez, Eli, Álex e Bruno) - LAGUNA 0

Domingo 18 de xuño

09:00: BENXAMÍN A - XEITOSA (Manuel Jiménez - 2)

10:20: BENXAMÍN A - SD SOLARES MEDIO CUDEYO (Manuel Jiménez - 2)

Os dous primeiros de grupo pasan a oitavos de final, que se xogan a continuación.

Alevín B gana nas Pontes e mañá domingo compite en Boiro

O Alevín B adxudicouse hoxe sábado a terceira edición do Torneo Vila das Pontes. Os branquiazuis anotaron 23 goles en 6 partidos e só recibiron 1. Superioridade absoluta do equipo dirixido por Jorge Castro.

Os resultados do equipo deportivista foron os seguintes:

Primeira Fase

SAGRADO CORAZÓN A 0 - ALEVÍN B 3 (Adrián -2- e Jorge)
RAIO SADENSE 0 - ALEVÍN B 3 (Álvaro -2- e Adrián)
NEDA 0 - ALEVÍN B 2 (Jorge e Zoe)

Cuartos de final

ALEVÍN B 7 (Adrian, Dani, Samuel, Hugo, Álvaro, David e Pablo) - VIVEIRO 0

Semifinal

ALEVÍN B 4 (Jorge, Samuel, Hugo e Óscar) - SAGRADO CORAZÓN 0

Final

ALEVÍN B 4 (Lucas, David -2- e Zoe) - MILAGROSA 1

No campo de Vista Alegre de Boiro, xa mañá domingo 18, o Alevín B iniciará a Primeira Fase do Trofeo Concello de Boiro ante Conxo, Rápido de Bouzas e CDC Santa Teresita.

O calendario de partidos é o seguinte:

11:00: ALEVÍN B - CDC SANTA TERESITA (campo 2A)
13:20: RÁPIDO DE BOUZAS - ALEVÍN B (campo 1A)
16:15: ALEVÍN B - CONXO (campo 2A)

Os dous primeiros do grupo clasifícanse a oitavos de final, que arrincan acto seguido.

O Benxamín B, prata en Boiro antes de xogar mañá nas Pontes

O Benxamín B foi hoxe brillante subcampión do Torneo Concello de Boiro, competición organizada pola SD Abanqueiro. 

Ademais, o deportivista Xabi foi nomeado mellor xogador do trofeo.

Os resultados do Benxamín B foron os seguintes:

Primeira Fase

BENXAMÍN B 2 (Marco e Xabi) - SANTA MARIÑA 1
BENXAMÍN B 1 (Guille) - ATLÉTICO FÁTIMA 0
BENXAMÍN B 3 (Anxo -2- e Raúl) - SANTA TERESITA 0

Oitavos de final

BENXAMÍN B 3 (Borja, Guille e Xavi) - NOIA 1

Cuartos de final

BENXAMÍN B 1 (Anxo) - VAL MIÑOR 0

Semifinal

BENXAMÍN B 1 (Borja) - ABANQUEIRO 1. Por penaltis: 4-3

Final

BENXAMÍN B 1 (Nico) - CALASANZ 1. Por penaltis: 1-3

Mañá domingo 18, o Benxamín B compite no campo de O Poboado nas Pontes no Torneo Vila das Pontes. Os seus primeiros rivais serán Ánimas, Viveiro A e Imperátor.

O calendario da Primeira Fase é o seguinte:

11:00: IMPERÁTOR - BENXAMÍN B (campo 4 anexo)
12:00: ÁNIMAS - BENXAMÍN B (campo 4 anexo)
16:00: VIVEIRO A - BENXAMÍN B (campo 4 anexo)

Os dous primeiros de grupo e os dous mellores terceiros do tres grupos pasan a cuartos de final, que arrincan inmediatamente.

O Infantil A xa está en oitavos de final da Cerdanyola Cup

O Infantil A clasificouse hoxe sábado a oitavos de final da Cerdanyola Cup 2017, un torneo de fútbol infantil que se disputa na localidade barcelonesa de Cerdanyola do Vallés.

O Almería será o rival mañá domingo na Fase Final, xa polo sistema de eliminatoria.

O calendario de partidos do Infantil A é o seguinte:

Sábado 17 de xuño
INFANTIL A 0 - CORNELLÁ 2
EFB CALAFELL 0 - INFANTIL A 3 (Nils, Chucas e Novoa)
NÀSTIC TARRAGONA 0 - INFANTIL A 2 (Jairo e Álex)

Domingo 18 de xuño

Oitavos de final

12:00: ALMERÍA - INFANTIL A