RCD / NOVAS

Triunfo hoxe para o Infantil A en San Tirso; e quenda mañá venres para Xuvenil B e Cadete A en Abegondo

10/10/2019 21:33

Un total de tres partidos de #ANOSACANTEIRA adiántanse a unha fin de semana no que ademais arrincan a competición os alevíns e benxamíns branquiazuis, na Torre e Santa María del Mar o sábado 12 pola mañá.

O primeiro deles xogouse hoxe xoves, correspondente á 6ª xornada no grupo norte da liga Galega, e finalizado con triunfo do Infantil A sobre o San Tirso SD (0-9). Os outros 2 serán mañá venres 11, ambos na Cidade Deportiva ás 19:00, co Xuvenil B e Cadete A ante o CD Lugo, correspondentes á liga Nacional xuvenil e División de Honra cadete respectivamente.

En canto ao fin de semana, hai un total de 3 partidos máis na Cidade Deportiva: o sábado 12 o Infantil B (10:30); e o domingo 13 o Fabril (12:00) e o Deportivo ABANCA B (16:30).

Nesta ocasión competirán como visitantes, ademais do citado Infantil A, o Xuvenil A (en Santander ante o Real Racing Club) e Cadete B (na Coruña ante o Atlético Coruña Montañeros CF).

O calendario de partidos, cos resultados dos xa xogados, é o seguinte:

Terceira División
8ª xornada: FABRIL - UD SOMOZAS, o domingo 13 de outubro ás 12:00 en Abegondo
Clasificación: ... 3. CD Choco, 16 puntos; 4. CD Barco e Arousa SC, 13 puntos; 6. Fabril e Silva SD, 11 puntos; 8. CSD Arzúa, 10 puntos; 9. CD Pontellas, 9 puntos...

Categoría feminina
5ª xornada: DEPORTIVO ABANCA B - OVIEDO MODERNO CF B, o domingo 13 de outubro ás 16:30 en Abegondo (campo 5)
Clasificación da Primeira Nacional, grupo 1º: 1. CD Monte e Viaxes InterRías FF, 12 puntos; 3. Deportivo ABANCA B e CD Valladares, 9 puntos; 5. Victoria FC e Oviedo Moderno CF B, 7 puntos...

Categoría xuvenil
6ª xornada: REAL RACING CLUB DE SANTANDER - XUVENIL A, o domingo 13 de outubro ás 12:00 na Albericia
Clasificación da División de Honra: 1. RC Celta, 13 puntos; 2. Real Oviedo, 12 puntos; 3. Sporting de Gijón, 11 puntos; 4. Xuvenil A, Real Racing Club de Santander e Bansander, 10 puntos; 7. ED Val Miñor Nigrán e CD Lugo, 7 puntos...

6ª xornada: XUVENIL B - CD LUGO B, o venres 11 de outubro ás 19:00 en Abegondo (campo 3)
Clasificación da liga Nacional: ... 7. Rápido de Bouzas, Pontevedra CF, Alondras CF e CVC Valladares, 7 puntos; 11. CD Areosa, 6 puntos; 12. Xuvenil B, Racing Villalbés, Victoria CF e SD Ou Val, 4 puntos; 16. EF Lalín, 3 puntos...

Categoría cadete
6ª xornada: CADETE A - CD LUGO A, o venres 11 de outubro ás 19:00 en Abegondo (campo 4)
Clasificación da División de Honra: 1. RC Celta e Cadete A, 15 puntos; 3. CD Lugo, 12 puntos...

6ª xornada: ATLÉTICO CORUÑA MONTAÑEROS CF - CADETE B, o sábado 12 de outubro ás 12:15 no campo da Leyma (A Coruña)
Clasificación da liga Galega, grupo norte: 1. Atlético Coruña Montañeros CF, 15 puntos; 2. Cadete B, 13 puntos; 3. SD Compostela, 12 puntos; 4. Ural CF B e EFM Concello de Boiro, 10 puntos...

Categoría infantil
6ª xornada: SAN TIRSO SD 0 - INFANTIL A 9 (Jorge García -3-, Guerrero -3-, Úbeda, Oreiro e Pablo Parada)
Clasificación da liga Galega, grupo norte: 1. Infantil A (un partido máis), 18 puntos; 2. Bertamiráns FC, 15 puntos; 3. Victoria FC, CD Conxo Santiago, CD Lugo e ED Xuventude de Oroso, 12 puntos...

6ª xornada: INFANTIL B - BERGANTIÑOS CF B, o sábado 12 de outubro ás 10:30 en Abegondo (campo 7)
Clasificación da Primeira Autonómica, grupo 1º: 1. Infantil B, Ural CF B e Victoria CF B, 15 puntos; 4. Bergantiños CF B, 12 puntos...

Categoría alevín
Torneo A Coruña - As Mariñas, grupo A, 1ª xornada: CD CALASANZ C - ALEVÍN A, o sábado 12 de outubro ás 10:30 na Torre (campo 2.1)

Torneo A Coruña - As Mariñas, grupo B, 1ª xornada: OZA JUVENIL SD C - ALEVÍN B, o sábado 12 de outubro ás 12:30 na Torre (campo 2.1)

Categoría benxamín
Torneo A Coruña - As Mariñas, grupo A, 1ª xornada: BENXAMÍN A - URAL CF B, o sábado 12 de outubro ás 10:30 na Torre (campo 1.1)

Torneo A Coruña - As Mariñas, grupo B, 1ª xornada: SANTA MARÍA DEL MAR C - BENXAMÍN B, o sábado 12 de outubro ás 10:00 en Santa María del Mar