RCDeportivo RCDeportivo RCDeportivo
GL
#ANOSACANTEIRA

O Cadete dá ante o Victoria CF un paso máis cara ao título

O Cadete deu un paso máis cara ao título da División de Honra á conta do Victoria CF (5-0) en Abegondo, con goles de Lucas -2-, Samuel -2- e José Rey.

O partido, correspondente á 29ª xornada, foi de claro dominio deportivista fronte a un Victoria CF sempre ordenado en defensa a pesar dos goles recibidos.

Con este resultado, o equipo branquiazul que dirixe Daniel González suma 82 puntos á fronte da táboa e cun partido menos, a visita ao Coruxo FC da 28ª xornada aprazado a semana pasada polos compromisos da selección galega sub-16; e que se xogará o próximo 1 de maio ás 17:00 horas.

Cadete: Yeray, Pablo García, Uxío, Samuel, Pablo Pereda, Telmo, Xián, Lucas, Rubén, Nico Ruiz e José Rey. Tamén xogaron: Carlos, Daniel, Vergara, André e Iván Barreiro.

Este domingo 9 de abril toca de novo partido en Abegondo, ás 11:30 ante o CD Choco.

Os resultados até a data do Cadete son os seguintes:

Cadete 4 (Nico Ruiz -2- e Lucas -2-) - CD Lugo 0
AJ Lérez 0 - Cadete 4 (Lucas, Nico Ruiz, André e Iker Gil)
Cadete 3 (José Rey -2- e Lucas) - RC Celta 1
Pabellón Ourense CF 0 - Cadete 4 (Telmo -2-, Dani e Rubén)
Cadete 5 (Rubén, Lucas -2-, José Rey e Pablo Pereda) - Ural Español CF 1
CD Conxo Santiago 1 - Cadete 5 (Rubén -2-, Samuel, José Rey e Jairo)
Cadete 3 (André, Rubén e Nico Ruiz) - Viveiro CF 1
CD Areosa 0 - Cadete 4 (Xián -2-, Lucas e André)
Cadete 2 (Rubén e Brian) - Coruxo FC 0
CD Choco 0 - Cadete 9 (Xián, Nico Ruiz, Dani -3-, Iker Gil -2- e Brian -2-)
Cadete 8 (Rubén -3-, Lucas, Pablo García e Dani -3-) - ED Xuventude de Oroso 0
San Tirso SD Cadete 0 - Cadete 4 (Rubén -2-, Lucas e Nico Ruiz)
Cadete 10 (Nico Ruiz, André -2-, Telmo, José Rey, Dani -2-, Lucas, Brian e Pablo Pereda) - Pontevedra CF 0
Racing de Ferrol 2 - Cadete 2 (Lucas e Rubén)
Cadete 5 (Telmo, Nico Ruiz, Lucas, Rubén e José Rey) - Arosa SC 1
Bergantiños CF 0 - Cadete 12 (Lucas -2-, Nico Ruiz, José Rey -2-, Rubén -2-, Brian -3- e Xián -2-)
Cadete 4 (Rubén -2-, Sergio e Xián) - Rápido de Bouzas 0
ED Val Miñor Nigrán 1 - Cadete 4 (Nico Ruiz, Lucas -2- e un futbolista rival en propia meta)
CD Lugo 0 - Cadete 2 (Xián e Lucas)
Cadete 6 (Rubén, Samuel, Dani, José Rey, Pablo Pereda e Lucas) - AJ Lérez 1
RC Celta 2 - Cadete 4 (Rubén -2-, Lucas e Daniel)
Cadete 6 (Nico Ruiz, Sergio -2-, Rubén -2- e Daniel) - Pabellón Ourense CF 0
Ural Español CF 0 - Cadete 5 (Rubén -2-, Brian -2 e Iván Barreiro)
Cadete 6 (Xian -2-, José Rey, Nico Ruiz, Telmo e Rubén) - CD Conxo Santiago 1
Viveiro CF 2 - Cadete 5 (Lucas, Rubén -2-, Telmo e Daniel)
Cadete 3 (Samuel, Nico Ruiz e Rubén) - CD Areosa 2
Coruxo FC - Cadete, o 1 de maio ás 17:00 en Fragoselo (Coruxo, Vigo)
Cadete 5 (Lucas -2-, Samuel -2- e José Rey) - Victoria CF 0